Elea Online Elea komentáře u knih

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Je mi líto, že mohu dát jen 5 hvězdiček. Vynikající kniha, nesmírně silný příběh, líbilo se mi začlenění dobových dokumentů, i když jsem si místy říkala, že čím větší zmetek, tím má větší štěstí.

03.08.2022 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Mám trochu averzi na knihy, které všichni chválí, překonala jsem svou nechuť a jsem tomu moc ráda. Kniha je nesmírně zajímavá, dobře se čte, nutí k přemýšlení o tom, jak lidé dřív žili a co všechno museli zvládnout.

28.07.2022 5 z 5

Trnový princ Trnový princ Mark Lawrence

Taková dost brutální letní oddechovka.

25.07.2022 3 z 5

Uzdrav svá vnitřní zranění Uzdrav svá vnitřní zranění Lise Bourbeau

Z knihy mám dost rozpačitý dojem, autorka všechna vnitřní zranění rozděluje jen podle fyzického vzhledu, návod na vyléčení je hodně všeobecný a stručný. Nedostatkem knihy je naprostá absence jazykové korektury (jako ostatně u všech knih tohoto vydavatelství), takže některé věty nedávají smysl, chybí písmena i celá slova, nebo naopak jsou navíc.

23.07.2022 3 z 5

Jak se zbavit studu, který vás svazuje Jak se zbavit studu, který vás svazuje John Bradshaw

S knihou jsem dost bojovala, hodně špatně se mi četla, sice obsahuje zajímavé návody na meditaci, ale také je zasazena do amerických reálií, včetně velkého důrazu na náboženství.

21.07.2022 3 z 5

Filozof, který nebyl moudrý Filozof, který nebyl moudrý Laurent Gounelle

Hodně naivní a jednoduchý příběh s několika moudrými radami.

12.07.2022 3 z 5

Kniha se mi moc líbila, o popisovaných událostech jsem neměla nejmenší tušení. Děkuji za doplnění znalostí.

10.07.2022 5 z 5

Návrat domů Návrat domů John Bradshaw

Spíš než kniha je to průvodce uzdravování a růstu, je třeba jí číst pomalu a hodně přemýšlet, jen mi dost vadil důraz na náboženství.

09.07.2022 4 z 5

Fantom z Blackwoodu Fantom z Blackwoodu Darcy Coates

Kniha se velmi dobře četla, příběh nebyl úplně špatný, ale od autorky jsem již četla lepší knihy.

06.07.2022 4 z 5

Zeleninová zahrádka Zeleninová zahrádka Roman Pavela

Základní informace pro začínající zahrádkáře.

22.06.2022 5 z 5

Z hlubin Z hlubin Margaret Atwood

Poměrně náročná kniha o hledání sebe sama.

20.06.2022 4 z 5

Tajná síť přírody Tajná síť přírody Peter Wohlleben

Krásně popsaný život lesa a v lese, z každé stránky je cítit láska k přírodě, ale přece jen se mi Tajný život stromů líbil víc.

17.06.2022 4 z 5

Izanagiovský motiv v románech Haruki Murakamiho Izanagiovský motiv v románech Haruki Murakamiho Tomáš Jurkovič

Nesmírně zajímavé hodnocení děl Murakamiho, především díky úžasným znalostem autora, nabízí daleko hlubší pohled na Murakamiho knihy (alespoň pro mne).

13.06.2022 5 z 5

BIOzahradničení - Základní kurz BIOzahradničení - Základní kurz Peter Berg

Knížka se mi líbí, poskytuje základní informace o pěstování plodin na zahrádce.

11.06.2022 4 z 5

Léčení silou přírody Léčení silou přírody Andreas Michalsen

Moc hezky napsaná kniha.

10.06.2022 5 z 5

Nemoc jako řeč duše - Význam a naděje chorobopisů Nemoc jako řeč duše - Význam a naděje chorobopisů Ruediger Dahlke

Poměrně náročná kniha o léčení pomocí psychosomatiky.

04.06.2022 4 z 5

Tajný život stromů Tajný život stromů Peter Wohlleben

Nádherná knížka plná lásky k přírodě.

30.05.2022 5 z 5

Den, kdy jsem se naučil žít Den, kdy jsem se naučil žít Laurent Gounelle

Kniha je napsaná podle stejného scénáře jako další autorovy knihy - jednoduchý příběh obsahující životní moudrosti, dobře se čte, ale neobsahuje nic nového, jen to, co už bylo mnohokrát napsáno v jiných knihách.

27.05.2022 2 z 5

Normanské královny Anglie (1066-1167) Normanské královny Anglie (1066-1167) Alison Weir

Dost náročná kniha o životě středověkých královen, poměrně dost rozsáhle popisující zakládání mnoha klášterů a příspěvky mnoha kostelům.

20.05.2022 4 z 5

Tajemství rodových linií a jejich uzdravení Tajemství rodových linií a jejich uzdravení David Furlong

Kniha se mi moc líbila, je napsaná srozumitelně a nabízí konkrétní postupy k léčení rodových linií.

17.05.2022 5 z 5