Elea Elea komentáře u knih

Modlitba za Owena Meanyho Modlitba za Owena Meanyho John Irving

Knihu jsem četla kvůli Čtenářské výzvě, jinak bych jí určitě vzdala, tato jsem bojovala. Pro mne to byla spíš zkouška trpělivosti než zajímavá četba.

14.03.2022 2 z 5

Hodně upřímná a nesmírně zajímavá kniha.

07.03.2022 5 z 5

Zřídlo Zřídlo Akwaeke Emezi

Krásná, i když hodně náročná kniha.

27.02.2022 5 z 5

S názory autora nelze než souhlasit - bohužel.

25.02.2022 5 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Kniha se mi nelíbila, připadala mi nesmírně rozvláčná, postavy nesympatické, jednání hlavní hrdinky občas nelogické. Pokračování knihy se ráda vzdám.

23.02.2022 2 z 5

Fraktální astrologie pro každého Fraktální astrologie pro každého Vladislav Šíma

Z knihy mám hodně rozporuplný dojem. Líbilo se mi srovnání západní a čínské astrologie, fotky planet a zobrazení horoskopů, méně se mi líbilo, že některé horoskopy jsou zobrazené opakovaně. Křídový papír způsobuje, že kniha je hodně těžká, takže se čtení postupně mění v posilování. Téměř čtvrtinu knihy zabírají citace díla p. Zezulky, tj. skoro 100 stran. Autor se snaží o zábavnou formu sdělení, což v jeho podání představují kreslené postavičky, které připomínají dětskou literaturu a snad milionkrát opakovaná otázka "Co myslíte?". U knihy v této cenové relaci bych také předpokládala provedené korektury, a to jak jazykové, která by odstranila překlepy a gramatické chyby, tak i typografické - před dvojtečkou, otazníkem a vykřičníkem se nepíše mezera (ČSN 01 6910).

21.02.2022 2 z 5

Tracyho tygr Tracyho tygr William Saroyan

Dalo se to přečíst, ale žádné nadšení se nekonalo.

19.02.2022 3 z 5

Bytí - životní filosofie Bytí - životní filosofie Josef Zezulka

Ať už s názory knihy souhlasíme nebo ne, určitě stojí za přečtení.

18.02.2022 4 z 5

Královna rebelů Královna rebelů Lynette Noni

Velmi příjemné, napínavé čtení, hlavní postavy jsou přijatelně sympatičtí, záporné jsou nesympatičtí. V okamžiku, kdy jsem měla dojem, že děj začíná být poněkud naivní, mě naprosto dostal závěr knihy. Doufám, že další díl bude brzy.

15.02.2022 4 z 5

Neználkovy příhody Neználkovy příhody Nikolaj Nikolajevič Nosov

Milovaná kniha mého dětství, první kniha, která jsem si sama přečetla a potom jí četla stále dokola. Úplně stejně to fungovalo i u mé dcery, když jsem jí knihu četla i potom když už si jí četla sama.

12.02.2022 5 z 5

Mental healing - Tajemství sebeléčení a uzdravení Mental healing - Tajemství sebeléčení a uzdravení Clemens Kuby

Kniha se mi líbila, srozumitelně vysvětluje autorovu metodu sebeléčení.

12.02.2022 5 z 5

Lovci knih Lovci knih Dirk Husemann

Velmi příjemné, pohodové čtení pro každého, kdo má rád historii a příběhy s nádechem napětí.

07.02.2022 4 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Úžasný příběh o lidské síle a vytrvalosti.

03.02.2022 5 z 5

Kouzelník ze Lhasy Kouzelník ze Lhasy David Michie

Čtenářka Vandalka naprosto přesně vystihla můj názor na tuto knihu. Opravdu se mi hodně nelíbila a nebavila mě.

03.02.2022 1 z 5

Léčení - Zázrak v nás Léčení - Zázrak v nás Clemens Kuby

Kniha se mi moc líbila, nabídla řadu postupů na vyzkoušení.

01.02.2022 5 z 5

Zázračné zdraví: Návod k jinému myšlení Zázračné zdraví: Návod k jinému myšlení Clemens Kuby

Kniha dost stručně shrnuje autorovu metodu sebe léčení, stručnost je však na úkor srozumitelnosti.

28.01.2022 4 z 5

Zvon Zvon Neal Shusterman

Perfektní závěr vynikající trilogie, napínavé až do konce, autorova fantazie je naprosto nevyčerpatelná.

25.01.2022 5 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Pokračování Smrtky se mi líbilo, dobře se četlo a stále se něco dělo, i když to, co se dělo se mi občas hodně nelíbilo.

20.01.2022 5 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Zajímavá kniha s poněkud morbidním dějem, velmi dobře se četla, její hrdinové byli dost zajímaví (dokonce i ti záporní). Jsem ráda, že autor odolal pokušení udělat z knihy "červenou knihovnu". Jen doufám, že autor v dalších dílech dokáže udržet nastavenou vysokou laťku.

12.01.2022 5 z 5

Poselství pro Kmen mnoha barev Poselství pro Kmen mnoha barev Kiesha Crowther

Zajímavá kniha, krásně se četla, jen se nemohu zbavit pocitu, že většinu věcí jsem už někde četla.

09.01.2022 3 z 5