Příběh služebnice přehled

Příběh služebnice
https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/4217/bmid_pribeh-sluzebnice-udz-4217.jpg 4 2855 2855

Román kanadské spisovatelky vykresluje pochmurnou vizi blízké budoucnosti na půdě dnešních Spojených států amerických, které přestaly existovat a byly nahrazeny totalitním režimem. V nedaleké budoucnosti se vlády nad Spojenými státy chopí klerofašistický režim. Z každého, kdo se proti němu prohřeší, se stává otrok. A z plodných žen ještě něco mnohem horšího - služebnice, jejichž úkolem je rodit děti, s nimiž se nikdy nesetkají. Kniha získala ocenění Arthur C. Clarke Award za nejlepší román a byl v užší nominaci na cenu Booker Prize.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , BB art

The Handmaid's Tale, 1985

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Příběh služebnice. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (769)

Nicole_picole
28.08.2024 5 z 5

Pecka. Prostě velká pecka! Nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Strašně zajímavý námět. K zamyšlení. Úžasné..a děsivé. Všem doporučuji.

katerina5619
21.08.2024 2 z 5

Jsem zklamaná. Čekala jsem víc. Potenciál ten příběh měl. Ale po 300 stranách už jsem hltala, protože do konce zbývalo tak málo stran a já měla obavu, že ten konec, kde to mohlo vygradovat a chtěla jsem tam ten wau moment, že bude uspěchaný a že si ho neužiji. A nakonec tedy největší překvapení knihy bylo, že ten moment nenastal.

beaneater
09.08.2024 3 z 5

(SPOILER) Těšila jsem se, že si konečně přečtu tuto knihu, ale zanechala mě nějak neuspokojenou. Dystopický svět Gileádu zní komplexně, krutě a zároveň zajímavě. Nicméně příběh o tom, jak se svět stal takovým, jaký je, mi přišel neúplný a nedozvěděli jsme se moc podrobností o tom, jak to funguje a proč je pro všechny v pořádku žít v režimu tohoto krutého světa.

Vyprávění mi přišlo chaotické, hlavní hrdinka neustále přeskakovala z jedné vzpomínky v minulosti zpět do současnosti a jako čtenáře mě to mátlo. O minulosti hlavní hrdinky víme mnohem více podrobností než o samotném světě Gileádu, což je podle mě trochu škoda a potenciál tohoto příběhu mohl být skvělý, ale je promarněný.
A co to mělo být s těmi uvozovkami? Opravdu jsem nepoznala, jestli postavy mluví mezi sebou, nebo jestli jsou věty jenom v hlavě hlavní protagonistky.

Ale oceňuji, že autorka zvolila pro čtenáře tak trochu "otevřený" konec a nechala nás klást si otázky, jestli se opravdu dostala z Gileádu, nebo ji někdo zabil, nebo hůř... chytili ji?

Tipy na filmy a seriály podle knižní předlohy

07.04.2024

100 nejčtenějších knih roku 2022

27.12.2022

50 nejčtenějších knih letošních prázdnin (2022)

04.09.2022

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.

Žárlit se přece dá jen na člověka, který má něco, o čem si myslíme, že bychom to měli mít sami.

Ocenění knihy (3)

1987 - Arthur C. Clarke Award
1987 - Commonwealth Writers' Prize (Best Book - Canada and the Caribbean)
1986 - Los Angeles Times Book Prize (Fiction)

Kniha Příběh služebnice v seznamech

v Právě čtených73x