Elea Online Elea komentáře u knih

Stříbrná relikvie Stříbrná relikvie Patricia Briggs

Tato kniha se mi zatím líbila nejvíc, v předcházejícím dílu série jsem měla trochu dojem, že autorka ztrácí dech, ale tady se opět rozjela.

19.09.2022 5 z 5

Zkřížené hnáty Zkřížené hnáty Patricia Briggs

Zajímavé, napínavé, místy trochu romantiky, stále se něco děje, i když jsou zatím všechny knihy podle hodně podobného scénáře. Sama jsem zvědavá, jak mě to ještě dlouho bude bavit.

18.09.2022 4 z 5

Železný polibek Železný polibek Patricia Briggs

Kniha se mi moc líbila, autorka se postupně zlepšuje.

16.09.2022 5 z 5

Krevní pouto Krevní pouto Patricia Briggs

Tato kniha se mi líbila víc než první díl, série mi hodně připomíná Kate Daniels, jsem zvědavá na pokračování.

14.09.2022 5 z 5

Čtenářský diář 2023: Databazeknih.cz Čtenářský diář 2023: Databazeknih.cz Daniel Fiala

Čtenářský deník se mi líbí víc než letošní, už méně se mi líbí některá témata Čtenářské výzvy.

12.09.2022 4 z 5

Měsíční píseň Měsíční píseň Patricia Briggs

Kniha se hodně dobře četla, líbily se mi postavy a jejich různorodost, jsem zvědavá na pokračování. Nedostatkem knihy je, podle mého názoru, příšerná obálka knihy, která odrazuje od četby.

08.09.2022 4 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Ze začátku mi dělalo trochu problém se začíst, ale postupně se děj rozjel, závěr se sice dal předpokládat, ale přesto se mi kniha líbila.

01.09.2022 4 z 5

Anasta Anasta Vladimir Megre (p)

Celá série obsahuje řadu hodně zajímavých myšlenek, ale přece jen si myslím, že na jejich podrobné vysvětlení stačily 4, max. 5 knih. V rozsahu 10 knih se řada údajů mnohokrát opakovala a dovysvětlovala.

24.08.2022 3 z 5

Nová civilizace: Obřady lásky Nová civilizace: Obřady lásky Vladimir Megre (p)

Autor se rozhodl napsat deset knih, tak píše, i když se nemohu zbavit dojmu, že už nějakou dobu nemá o čem.

23.08.2022 1 z 5

Nová civilizace Nová civilizace Vladimir Megre (p)

Kniha jen doplňuje a upřesňuje informace z prvních knih série, včetně opěvování Putina a zdůrazňování nadřazenosti Ruska.

22.08.2022 2 z 5

Energie života Energie života Vladimir Megre (p)

Líbily se mi úvahy o energii mysli, ale v další části kniha jen opakovaně shrnovala údaje předcházejících knih a obhajovala je, témata se rychle měnila a potom se k nim autor opět vracel, celkově tak trochu chaos.

21.08.2022 3 z 5

Rodová kniha Rodová kniha Vladimir Megre (p)

Mnohem lepší než předcházející díl série, řada zajímavých myšlenek k zamyšlení. Nedostatkem je velmi chudá slovní zásoba a občas trochu netradičně používané výrazy, je otázkou, jestli je to vina autora nebo překladu.

19.08.2022 4 z 5

Kdo vlastně jsme? Kdo vlastně jsme? Vladimir Megre (p)

Nejslabší kniha série, chvalozpěv na velikost a bohatství Ruska a opěvování Putina opravdu není to, co bych chtěla číst.

16.08.2022 1 z 5

Stvoření Stvoření Vladimir Megre (p)

Pro mne zatím nejlepší kniha série, hodně se mi líbil Anastasin názor na modlitbu jako rozhovor.

15.08.2022 4 z 5

Prostor lásky Prostor lásky Vladimir Megre (p)

Líbily se mi názory a myšlenky Anastasie, názory a myšlenky Vladimíra jsem se snažila ignorovat.

13.08.2022 3 z 5

Zvonící cedry Zvonící cedry Vladimir Megre (p)

Myšlenky a názory Anastásie a jejího dědečka určitě stojí za přemýšlení, ovšem Vladimír je stejně nesympatický jako v prvním díle, jeho názory na velikost a nadřazenost Ruska a především opěvování důstojníků KGB jsou pro mne nepřijatelné.

11.08.2022 2 z 5

Anastasia Anastasia Vladimir Megre (p)

Z knihy jsem trochu v rozpacích, sice se dobře četla, názory Anastasie určitě stojí za přemýšlení, ale Vladimír mi byl nesmírně nesympatický.

09.08.2022 3 z 5

Jak si správně přát Jak si správně přát Pierre Franckh

Hezká kniha, která srozumitelně a na příkladech vysvětluje zákon přitažlivosti.

08.08.2022 4 z 5

Citový život zvířat Citový život zvířat Peter Wohlleben

Zajímavé téma, ale přece jen se mi tato kniha líbila z autorových knih nejméně.

07.08.2022 3 z 5

Couchsurfing v Saudské Arábii Couchsurfing v Saudské Arábii Stephan Orth

Zajímavý popis života v (pro mne) téměř neznámé zemi, líbilo se mi, že autor píše o kladech i záporech, trochu pro mne byl problém rozlišit jeho hostitele.

05.08.2022 4 z 5