Elea Elea komentáře u knih

Půlnoční běžci Půlnoční běžci Zdeněk Zapletal

Podle mého názoru je to nejlepší autorova kniha.

13.06.2021 4 z 5

V rozpuku mládí V rozpuku mládí Robert Merle

Zajímavý popis života ve Francii v 16. století.

12.06.2021 4 z 5

Sladká dívka Sladká dívka Fan Vavřincová (p)

Hodně jednoduchý, nenáročný příběh pro zlepšení nálady.

12.06.2021 3 z 5

Navzdory básník zpívá Navzdory básník zpívá Jarmila Loukotková

Pro mne nejlepší autorčina kniha.

11.06.2021 4 z 5

Saturn - nový pohled na starého ďábla Saturn - nový pohled na starého ďábla Liz Greene

Kniha je sice hodně zajímavá, ale dost špatně se mi četla (myslím, že to bylo ovlivněno i poněkud archaickou češtinou překladu). Saturn sice nebyl popisován jako zlomocná planeta, ale jen jako planeta, která nás nutí dělat to, co se nám vůbec nechce.

08.06.2021 4 z 5

Tvořivé plány duší Tvořivé plány duší Robert Schwartz

Z autorových knih se mi tato líbila nejméně, připadala mi hodně rozvláčná, řada údajů se opakovala, hodně mi vadil překlad, doporučovala bych knihu doplnit o slovník převádějící svéráznou terminologii překladatelky na běžně používané výrazy.

29.05.2021 3 z 5

Odvážné plány duší Odvážné plány duší Robert Schwartz

Zajímavá kniha, která umožňuje lépe pochopit některé životní problémy. Jako dost výrazné negativum ale vnímám změnu překladatelky, která - bohužel - nenavázala na terminologii předcházející knihy a také běžnou v tomto typu literatury, ale vytvořila si vlastní, pro mne dost rušivou.

23.05.2021 4 z 5

Ateliér života Ateliér života Vladimír Kafka

Nádherná kniha, komentář RenatyP je naprosto výstižný, víc není co dodat.

19.05.2021 5 z 5

Otevírání Ákášických záznamů Otevírání Ákášických záznamů Maureen J. St. Germain

Kniha se mi nelíbila, obsahovala sice pár zajímavých informací, ale jinak se mně hodně špatně četla, připadala mně chaotická, vadilo mně časté odvolávání na jiné knihy autorky, které údajně naznačené téma vysvětlují daleko podrobněji a přesněji.

14.05.2021 2 z 5

Plán vaší duše Plán vaší duše Robert Schwartz

Vynikají kniha, nutí k přemýšlení a přehodnocení přístupu k některým lidem i některým událostem.

10.05.2021 5 z 5

Mapa duše / Mapa života: Tak pravil Vladimír Kafka Mapa duše / Mapa života: Tak pravil Vladimír Kafka Vladimír Kafka

Kniha plná nádherných úvah a myšlenek, vybízí k dalšímu přemýšlení.

06.05.2021 5 z 5

Minulost je mrtvá, život začal právě teď Minulost je mrtvá, život začal právě teď Vladimír Kafka

Nádherná kniha, ke které se určitě budu vracet.

02.05.2021 5 z 5

Diagnostika karmy 3 - Láska Diagnostika karmy 3 - Láska Sergej Nikolajevič Lazarev

V knize je zajímavý důraz na duchovní stánku nemoci a nutnost začít u sebe. Názory uvedené v knihách Vladimíra Kafky jsou mi však mnohem bližší.

29.04.2021 2 z 5

Život naživo Život naživo Vladimír Kafka

Jsem nesmírně ráda, že jsem se s touto knihou potkala, nabídla mi hodně témat k přemýšlení. Určitě se k ní budu vracet.

25.04.2021 5 z 5

Nefertiti, královna tajemné krásy Nefertiti, královna tajemné krásy Philipp Vandenberg

Zajímavá kniha o Nefertiti, krásně se čte - vlastně jako všechny autorovy knihy.

20.04.2021 4 z 5

Zapomenutý faraón Zapomenutý faraón Philipp Vandenberg

Jedna z knih, které vyvolaly můj zájem o Egypt a jeho dějiny.

19.04.2021 5 z 5

Tranzity v astrologii Tranzity v astrologii Vladimír Sládeček

Přehledné základní informace o vlivech tranzitů planet.

18.04.2021 4 z 5

Diagnostika karmy 2 - Schopnosti a šťastný osud Diagnostika karmy 2 - Schopnosti a šťastný osud Sergej Nikolajevič Lazarev

Mám ráda duchovní knihy, ale tato přemíra důrazu na víru a náboženství je pro mne dost obtížně přijatelná.

14.04.2021 2 z 5

Aspekty planet Aspekty planet Vladimír Sládeček

Kniha se mi nelíbila, připadala mi hodně nepřehledná, informace chaotické, tak trochu styl "vyber si, co chceš".

13.04.2021 1 z 5

Zdraví člověka - Nebezpečí duchovního života Zdraví člověka - Nebezpečí duchovního života Sergej Nikolajevič Lazarev

Autorův výzkum bývá označovaný jako spojení vědy a víry. Tak tato kniha se jednoznačně zaměřila jen na víru.

11.04.2021 3 z 5