Elea Elea komentáře u knih

Účastníci zájezdu Účastníci zájezdu Michal Viewegh

Dočetla jsem to - připadám si jako hrdinka. Viewegha jsem nikdy nevyhledávala a dělala jsem dobře. Tato kniha se mi nelíbila, marně jsem hledala nějakou sympatickou postavu. Za nejlepší část knihy považuji cestu na dovolenou, pokračování bylo jen stále horší, nudnější, natahovanější a trapnější a občasné akce typu každý s každým to nemohly vylepšit. Takže za mne Viewegh již nikdy víc.

02.10.2018 1 z 5

Rady zkušeného ďábla Rady zkušeného ďábla C. S. Lewis (p)

Zajímavý nápad s trochu obrácenými významy pojmů, hodně témat k zamyšlení.

24.09.2018 4 z 5

Smrt Zajdy Munroa Smrt Zajdy Munroa Nick Cave

Asi je dobré si občas přečíst i podobnou knihu, aby si člověk uvědomil s jakými zmetky se může setkat. Ale nic jiného jsem si z knihy neodnesla.

20.09.2018 2 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Vynikají kniha, která nutí k zamyšlení, hvězdičku jsem ubrala za konec, který se mi hodně nelíbil, připadalo mi, že autorka nevěděla, jak problém vyřešit a tak zvolila tento - podle mne - dost nešťastný způsob.

10.09.2018 4 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Vynikající knížka, krásně se četla, bylo zajímavé sledovat vývoj názorů a postojů hlavních hrdinek.

08.09.2018 5 z 5

Karmická astrologie - nejsme tu poprvé Karmická astrologie - nejsme tu poprvé Olga Krumlovská

Kniha mne příliš nenadchla, čekala jsem trochu víc.

01.09.2018 3 z 5

Kobercové Kobercové Terry Pratchett

Z knihy je zřejmé, že ji autor napsal hodně mladý, ale přesto je i tady vidět jeho neskutečná fantazie a úžasný smysl pro humor.

30.08.2018 4 z 5

Okřídlená duše Okřídlená duše Amanda Stevens

Kniha se dobře četla, měla přijatelné napětí, ovšem Amelie mi dost vadila, její neustále rozbírání každého - i toho nejmenšího - pocitu, bylo dost otravné. Možná si přečtu i další díl, ale určitě to nebude hned.

25.08.2018 3 z 5

Vzpomínky stínů Vzpomínky stínů Kalayna Price

Pro mne nejslabší díl série, možná i proto, že opravdu nemám ráda červenou knihovnu.

23.08.2018 2 z 5

Tanec stínů Tanec stínů Kalayna Price

Tento díl mi přišel malinko lepší než první, ale přesto se mi postavy zdají být hodně ploché, často jednají nelogicky a konají rychleji než myslí. Děj plyne jen tak, aby se něco dělo, ale opět tomu často chybí logika.

22.08.2018 3 z 5

Čarodějka stínů Čarodějka stínů Kalayna Price

Celkem zajímavá, oddechová četba, líbilo se mi podání Deatha.

20.08.2018 3 z 5

Enigma Enigma Robert Harris

Kniha se mi líbila, dobře se četla, děj přinesl trochu jiný pohled na II. světovou válku.

19.08.2018 4 z 5

Netušené nástrahy Netušené nástrahy Elizabeth Peters (p)

Pro mne zatím nejslabší kniha s Amelií a její rodinou. Řešení případu mi přišlo dost nedomyšlené a Amelie mimořádně natvrdlá (především pokud se týká jejiho syna).

17.08.2018 2 z 5

Lev v údolí Lev v údolí Elizabeth Peters (p)

Nenáročná, příjemná oddechovka, hodně mi však vadilo, že si Amelie s Emersonem po x-letech manželství začali vykat (možná paní překladatelka nečetla předchozí díly).

16.08.2018 3 z 5

Ve stínu černých ptáků Ve stínu černých ptáků Cat Winters

Nesmírně zajímavé téma, nesmírně mizerně zpracované.

14.08.2018 2 z 5

Záhada sarkofágu Záhada sarkofágu Elizabeth Peters (p)

Kniha se hodně dobře čte, rozhovory Amelie, jejího manžela a teď i syna jsou vtipné, mnohem horší však byl děj, který je dost zmatený a vyřešení případu dost nedomyšlené. Předcházející dvě knihy se mi líbily víc.

13.08.2018 3 z 5

Faraonova pomsta Faraonova pomsta Elizabeth Peters (p)

Velmi příjemné, oddechové čtení, krásné dialogy Amélie a jejího manžela.

11.08.2018 4 z 5

Anansiho chlapci Anansiho chlapci Neil Gaiman

Děj knihy hodně připomíná Americké bohy, ale takové trochu jednodušší, s méně postavami, ale pořád je to Gaiman s jeho nekonečnou fantazií.

09.08.2018 4 z 5

Krokodýl na písčině Krokodýl na písčině Elizabeth Peters (p)

Hodně rázná a sarkastická Amélie se mi líbila, děj krásně plynul, kniha je čtivá, zábavná, i když ne moc detektivka.

08.08.2018 5 z 5

Pyramidy Pyramidy Terry Pratchett

Úžasný Pratchettův humor spolu s dokonalým překladem představují trochu jiný pohled na dějiny Egypta.

06.08.2018 4 z 5