Elea Online Elea komentáře u knih

Faja Faja Petra Stehlíková

Tento díl se mi líbil snad ještě víc než první, naprosto strhující tempo děje, krásně vykreslené postavy, kniha se nedala odložit. Jen doufám, že další díl vyjde brzy.

12.01.2018 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Jedna z nejlepších knih za poslední rok. Těším se na pokračování.

09.01.2018 5 z 5

Radhostův meč Radhostův meč Juraj Červenák

Kniha se mi líbila o něco méně než první díl. Některé motivy (např. očekávaná zrada) byly hodně předvídatelné a přiblížení se červené knihovně mě také moc nenadchlo.

06.01.2018 4 z 5

Sběratel mušlí Sběratel mušlí Anthony Doerr

Milé, klidné zamyšlení nad osudy lidí.

03.01.2018 3 z 5

Postel, hospoda, kostel Postel, hospoda, kostel Zbigniew Czendlik

Kniha se mi moc líbila. Pan farář působí nesmírně sympaticky, je velmi otevřený a bezprostřední. Nabízí řadu myšlenek k zamyšlení. Jen mi vadily opakované otázky na celibát a sex, jednou, dvakrát by možná stačilo.

02.01.2018 5 z 5

Vládce vlků Vládce vlků Juraj Červenák

Kniha představuje zajímavé spojení fantasy a historických událostí, velmi dobře se četla, postavy jsou přijatelně sympatické.

30.12.2017 5 z 5

Severská mytologie Severská mytologie Neil Gaiman

Opět se projevil úžasný vyprávěčský styl autora, zajímavě napsané severské báje. Na druhou stranu jsem již od Gaimana četla lepší knihy.

27.12.2017 4 z 5

Sedmá pohroma Sedmá pohroma James Rollins (p)

Rollins je - jako vždy - vynikající, napínavý, čtivý a tak trochu se opakující.

25.12.2017 4 z 5

Numerologie magických čtverců a devíti hvězd Numerologie magických čtverců a devíti hvězd Milan Walek

Kniha obsahuje na poměrně malém počtu stran mnoho informací, bohužel však na úkor srozumitelnosti.

20.12.2017 2 z 5

Čtyři legendy Čtyři legendy Matthew Reilly

Napínavá, zajímavá kniha, četla se téměř sama. Pokud ji však porovnáme s dalšími díly autora, je zřejmé, že všechny jsou podle stejného scénáře a účast hrdinů obou sérií naznačuje určitou bezradnost autora, co dál psát.

16.12.2017 4 z 5

Numerologie pro 21. století Numerologie pro 21. století Christine Bengel

Kniha mi připadala velmi nepřehledná a chaotická.

07.12.2017 1 z 5

Rubín v kouři Rubín v kouři Philip Pullman

Příjemná, čtivá viktoriánská detektivka s přiměřeně sympatickými hrdiny. Ale už nic víc.

03.12.2017 3 z 5

Předběžné varování: Krátké fikce a disturbance Předběžné varování: Krátké fikce a disturbance Neil Gaiman

Další vynikající kniha autora.

01.12.2017 5 z 5

Bohové starých Slovanů Bohové starých Slovanů Peter Weleslaw Kuzmišín

Dobře čtivá kniha s jednoduchých dějem (možná až příliš), trochu mi dělalo problém vyznat se ve velkém množství postav. Nedostatkem je absence korektury textu, takže kniha obsahuje neskutečné množství překlepů, chybějících nebo zdvojených písmen, příp. slov i chybné údaje (např. Morana je dcerou Lady - str. 96 i dcerou Mokoš - str. 98).

25.11.2017 3 z 5

Město & město Město & město China Miéville

Zajímavá knížka, velmi dobře se četla, autorova fantazie je naprosto nekonečná.

23.11.2017 4 z 5

Akta Julián Akta Julián Gregg Loomis

Průměrná kniha, podle mého názoru slabší než první díl. Chování hlavního hrdiny bylo občas na hranici debility.

18.11.2017 3 z 5

Numerologie číselných mřížek Numerologie číselných mřížek František Kruml

Kniha se mi nelíbila, připadala mi hodně chaotická, řada charakteristik se opakovala, příklady numerologických mřížek podle dat narození jen zvětšovaly počet stran.

12.11.2017 2 z 5

Čtrnáctá kolonie Čtrnáctá kolonie Steve Berry

Kniha se mi líbila, velmi dobře se čte, děj příjemně graduje, postavy jsou celkem sympatické. Je sice pravda, že autor všechny knihy napsal podle podobného scénáře, tato je však určitě lepší než jeho poslední tři knihy. Není to sice žádné veledílo, ale jde o příjemnou oddechovku, která stojí za přečtení.

10.11.2017 4 z 5

Američtí bohové Američtí bohové Neil Gaiman

Autor uvádí, že čtenáři tuto knihu buď milují nebo nenávidí. Rozhodně patřím do první kategorie.

04.11.2017 5 z 5

Hustej nářez Hustej nářez František Kotleta (p)

Vynikající kniha, děj má úžasný spád a nekonečně nápadů. Podobnost s Nočním klubem vyvolává otázku, kdo je vlastně autor.

28.10.2017 5 z 5