Elea Elea komentáře u knih

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Vynikající kniha s odhadem budoucnosti až to mrazí.

27.02.2017 5 z 5

Manuál zralé ženy Manuál zralé ženy Halina Pawlowská

Z knihy jsem nebyla nijak moc nadšená, pár povídek bylo vtipných, ale opravdu jen pár.

27.02.2017 3 z 5

Noční klub. Díl druhý Noční klub. Díl druhý Jiří Kulhánek

První díl se mi moc líbil, byl perfektní, no a druhý díl je ještě lepší.

21.02.2017 5 z 5

Noční klub. Díl první Noční klub. Díl první Jiří Kulhánek

Moje první kniha od autora. Vzhledem k tomu, že kýčovitá obálka evokuje druh literatury, o který nemám zájem, dost dlouho jsem bojovala se svou nechutí knihu otevřít. Jak jsem začala číst už to bylo perfektní, těším se na druhý díl.

18.02.2017 5 z 5

Marie Valérie - Deník nejmilejší dcery císařovny Alžběty Rakouské Marie Valérie - Deník nejmilejší dcery císařovny Alžběty Rakouské Martha Schad

Zajímavý popis chování členů císařské rodiny, především císařovny Alžběty, trochu jiný pohled než je obvyklé.

14.02.2017 4 z 5

Zmije Zmije Andrzej Sapkowski

Zajímavá kniha, dobře se četla, přesto však z ní mám dost rozpačitý dojem, jako bych pořád čekala na něco, co nepřišlo.

12.02.2017 3 z 5

Buddhismus pro zaneprázdněné Buddhismus pro zaneprázdněné David Michie

Po Dalajlamových kočkách byla tato kniha pro mne trochu zklamání, zdaleka ne tak čtivá, s druhou polovinou knihy jsem dost zápasila. Zvláštní kapitolu představuje naprosto nemožná obálka.

10.02.2017 3 z 5

Úžasná kniha, takové příjemné pohlazení na duši.

08.02.2017 5 z 5

Knihovna duší Knihovna duší Ransom Riggs

Nejslabší díl trilogie, hodně zdlouhavý děj, místy dost chaotický.

05.02.2017 3 z 5

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

Zajímavé pokračování osudů dětí, velmi dobře se čte, má spád, snad to vydrží i v posledním díle.

03.02.2017 4 z 5

Zajímavá kniha, perfektní je doplnění fotkami, velmi dobře se čte, těším se na další díly.

30.01.2017 4 z 5

Aliance Aliance Veronica Roth

Nejslabší díl trilogie - Tris byla naprosto dokonalá, vždy měla pravdu a vše věděla dopředu - prostě absolutně nemožná, děje tam moc nebylo, spíš se jen vysvětlovaly motivy předchozích dílů, závěr vyplýval z logiky příběhu.
Ráda bych ale požádala kolegy, kteří mají dojem, že v hodnocení musí všem sdělit závěr, aby byli tak laskaví a na tuto skutečnost předem upozornili. Ono není nic moc, dozvědět se konec příběhu ještě než ho začnete číst.

28.01.2017 3 z 5

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Kniha se mi hodně líbila, mnohem víc než film, i když souhlasím s předchozími komentáři, že Tris je neskutečně nesnesitelná.

25.01.2017 5 z 5

Podvod Karla IV. Podvod Karla IV. Vladimír Kavčiak

Velmi rozvláčná kniha, děj má dvě linie - linie templářů obsahuje teorie, které již popsala řada autorů a mnoho z nich lépe a zajímavěji, linie o Karlu IV. popisuje tohoto panovníka buď jako rozmazleného spratka nebo jako mimořádně uvážlivého krále a obě možnosti se poměrně rychle a bez odůvodnění střídají.

22.01.2017 2 z 5

Věř ve svého boha Věř ve svého boha Sidney Sheldon

Naprosto souhlasím s komentářem Kuti, pro mě to byla první kniha autora a určitě se k němu ještě vrátím.

16.01.2017 5 z 5

Medúza Medúza Clive Cussler

Celkem příjemná oddechovka, podobně jako většina knih autora napsaná podle stejného scénáře, hlavní hrdinové jsou opět dokonalí, vítězící na všech frontách.

11.01.2017 3 z 5

Zeď vzpomínek Zeď vzpomínek Anthony Doerr

Povídky mě příliš nezaujaly, po Světlech jsem čekala mnohem víc.

08.01.2017 2 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Souhlasím s kolegy - krásný návrat do světa kouzel, milé pohádky, ale mohlo jich být víc.

06.01.2017 5 z 5

Zlatý kompas Zlatý kompas Philip Pullman

Kniha se mi hodně líbila, má zajímavý děj i napětí, jen ze závěru jsem trochu v rozpacích.

05.01.2017 4 z 5

Bílá smrt Bílá smrt Clive Cussler

Nepříliš náročná oddechovka, podobně jako většina knih autora.

31.12.2016 3 z 5