Farma zvířat přehled

Farma zvířat
https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/277/mid_farma-zvirat-ahT-277.jpg 5 10320 10320

Pozoruhodná bajka začíná vzpourou zvířat, která vyženou majitele farmy a začnou si vládnout sama. Zprvu ušlechtilé, idealistické myšlenky o rovnosti, svobodě a blahobytu záhy berou za své a jejich místo postupně zaujme propaganda, nesvoboda a totalitní diktatura.

Literatura světová Novely Romány
Vydáno: , Práce

Rebelión en la granja, 1945

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Farma zvířat. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (1190)

MartyM
23.09.2024 5 z 5

Toto dílo by si nejspíš měl jednou přečíst každý... nadčasové, trochu děsivé, ze života... co dodat? Orwell veděl, co dělá. Kritika mocichtivosti a nadřazenosti ve společnosti. "Napoleoni" mezi námi bohužel vždycky byli a budou...

lulucinax
15.09.2024 4 z 5

Úsměvná novela, ale když člověk ví o čem to doopravdy je, tak to už taková sranda není.
Z 1984 mě mrazilo více, ale Farma zvířat se mi četla lépe a i proto, že má jen lehce přes sto stránek.
Tyhle knihy moc nevyhledávám, ale jsem ráda, že jsem si ji přečetla.

Katarzyny
14.09.2024 5 z 5

Knihu jsem si zakoupila na základě povinné četby ve škole. Jedna z mala knih z povinné četby co se mi opravdu líbila a přečetla jsem ji jedním dechem! Doufám, ze si ji vytáhnu u maturity!

Kniha dvou cest, Dotek jako led a další knižní novinky (6. týden)

05.02.2023

100 nejčtenějších knih roku 2022

27.12.2022

Děvčata z Firefly Lane, Chvění kouře a zlata a další knižní novinky (24. týden)

12.06.2022

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.

Kniha Farma zvířat v seznamech

v Právě čtených73x