Emik87 Emik87 komentáře u knih

Neřesti mé krve Neřesti mé krve Maureen Jennings

Hodně zvláštní případ, ale četl se dobře. Považuji to za celkem podrobný vhled do života chudých v tehdejší době. Knížka postrádá i vtipné momenty (nocleh v útulku pro bezdomovce). Přiznávám, že bez konce bych se i obešla. Připadal mi zbytečný.

26.08.2024 4 z 5

Dítě noci Dítě noci Maureen Jennings

Tentokrát Murdoch vyšetřuje pěkně nechutný případ. Z příběhů je tento zatím asi nejlepší, ale konec mi přišel takový hodně uspěchaný a vyřešený svým způsobem náhodou. Ale nevadí, pořád se jedná o příjemné počtení.

18.08.2024 4 z 5

Odvažte psy Odvažte psy Maureen Jennings

Knížka mi přišla trochu slabší, než předchozí díly. Ale je to zřejmě tím, že jsem ovlivněná seriálem a v tomto díle se Murdoch chová hodně jinak, než v seriálu. Nicméně je knížka pořád dobrá a za přečtení rozhodně stojí.

17.08.2024 3 z 5

Konstáblova smrt Konstáblova smrt Maureen Jennings

Dá opravdu hodně práce neporovnávat knihy se seriálem. Jde o dvě zcela rozdílné věci. Kniha se dobře čte, není nijak složité si vydedukovat vraha nebo alespoň skupinu lidí, z nichž je jeden viníkem. Občas se vyskytnou i vtipné momenty - Murdoch a zubař. Mám celkem problém se někdy orientovat v ději, když autorka skáče mezi dějovými linkami, ale není to nepřekonatelný problém. Celkově se mi knížka líbí a určitě stojí za přečtení.

15.08.2024 4 z 5

Dračí kniha Dračí kniha Maureen Jennings

Chvilku mi trvalo, než jsem se zorientovala. Dějových linek tam bylo trochu více. Styl, kterým je kniha napsaná mi popravdě moc nesedí. I přesto je ale dobrá.

08.08.2024 3 z 5

Knížka pro vzpomínání a procvičování paměti Knížka pro vzpomínání a procvičování paměti Klára Cingrošová

Určitě doporučuji každému, kdo chce trénovat paměť.

30.07.2024 5 z 5

Jak jsme vařili a jedli – Knížka pro vzpomínání a procvičování paměti Jak jsme vařili a jedli – Knížka pro vzpomínání a procvičování paměti Klára Cingrošová

Naprosto úžasná knížka pro práci s každým, kdo si chce procvičovat paměť. Používám jí pravidelně při práci. Senioři si aktivity velmi užívají. Opravdu doporučuji.

30.07.2024 5 z 5

Reminiscenční terapie Reminiscenční terapie Naděžda Špatenková

Knížku jsem přečetla před, především kvůli práci. Četla se dobře a byla mi i užitečná. Některé věci rozhodně využiju v praxi.

30.07.2024 3 z 5

Vražda v zapadlé uličce Vražda v zapadlé uličce Maureen Jennings

Dobré čtení a určitě budu pokračovat v dalších dílech. Jen jsem na detektivovu postavu zvyklá ze seriálu, kde se chová a projevuje jinak.

30.07.2024 3 z 5

Reminiscence Reminiscence Hana Janečková

Za mě výborný pomocník a průvodce tématem. Knížku jsem dostala jako doporučenou v práci v rámci dalšího vzdělávání a opravdu se mi osvědčila. Používám jí i jako zásobárnu typů při reminiscenci nebo aktivizaci.

25.07.2024 4 z 5

Hádanky a hlavolamy Sherlocka Holmese Hádanky a hlavolamy Sherlocka Holmese Tim Dedopulos

Některé hádanky se povedly velmi, některé vůbec. Už jsem ale dělala lépe udělané.

15.06.2024 3 z 5

Sherlock Holmes & Případ dobře vychlazené pomsty Sherlock Holmes & Případ dobře vychlazené pomsty Petr Macek

(SPOILER) SPOILER!!!
Že Sherlock Holmes znovu předstírá smrt, to čtenáře nepřekvapí. Už si zvykli. Ale velký detektiv v tanku a v autě? To je na mě moc. Záporná postava je dobře vymyšlená, ale její jednání je často přitažené za vlasy.
Suma sumárum - jedno přečtení stačilo.

13.06.2024 3 z 5

Hádanky a hlavolamy Sherlocka Holmese - Nové případy Hádanky a hlavolamy Sherlocka Holmese - Nové případy Tim Dedopulos

Pro fanouška velkého detektiva je to dobrá zábava a trénink mozku. :)

28.05.2024 4 z 5

Sherlock Holmes a mlčení Spravedlnosti Sherlock Holmes a mlčení Spravedlnosti Donald Michael Thomas

Příjemné čtení, ale je pravda, že některé případy byly trochu zbytečně komplikované.

02.05.2024 4 z 5

Prokletí Sherlocka Holmese Prokletí Sherlocka Holmese Nicholas Meyer

Kokain je prostě svinstvo!!! I když tentokrát dojde díky němu k setkání slavného detektiva a slavného psychiatra. A kde je Holmes, tam je případ.

28.04.2024 4 z 5

Vlku zaslíbená Vlku zaslíbená Hannah Whitten

Fantasy rozhodně nepatří k mému oblíbenému žánru. Ale Vlku zaslíbená je napsaná poměrně čtivě, takže jsem knížku nakonec přelouskala. Tyhle krevní pakty, kněžky a vlci nejsou nic pro mě a hlavně se pořád opakuje to samé. Krev a boj s lesem pořád dokola.

27.04.2024 3 z 5

Sherlock Holmes na stopě: Sbírka hádanek Sherlock Holmes na stopě: Sbírka hádanek Gareth Moore

Hádanky, které příjemně protáhnou mozkové závity.

24.04.2024 4 z 5

Kněžím, přemilým synům Panny Marie Kněžím, přemilým synům Panny Marie kolektiv autorů

Kniha mapující Mariánské kněžské hnutí je plná textů k rozjímání od Panny Marie. Opravdu povznášející, povzbudivé a hodnotné.

23.04.2024 5 z 5

Dr. Watson dělá zázraky Dr. Watson dělá zázraky Vladimír Tůma

Holmese prostě Scotland Yard potřebuje v každé době. A vždycky je to v rámci zajímavého případu. Rozhodně doporučuju ke čtení.

17.04.2024 5 z 5

Stockholmský oktáv Stockholmský oktáv Karen Engelmann

Moc se mi to míchání ezoteriky a historie nelíbilo.

14.04.2024 2 z 5