Emik87 Emik87 komentáře u knih

Sherlock Holmes a myslící stroj Sherlock Holmes a myslící stroj James Lovegrove

No tak tady stojí Sherlock proti opravdu nezvyklému soupeři. A zdá se, že stroj vyhrává. Naštěstí si i tady detektiv poradí.
Není to Sherlock od A.C.Doyla, tak jsem k tomu přistupovala. Ale příběh je to zdařilý.

Jak jej příroda stvořila Jak jej příroda stvořila John Colapinto

O tomto případu se zmiňoval přednášející na škole. Nevěřila jsem, že je něco tak odporného možné. Tak jsem se pustila do čtení. Opravdu se tenhle experiment uskutečnil. A kvůli aroganci lékařů jsem měla tendenci hodit knihu z okna. Neuvěřitelné vážně.

24.02.2024 5 z 5

Odpusť, Natašo! Odpusť, Natašo! Sergej K. Dakov (p)

Tohle čtení je opravdu silná káva.

Květy Nejsvětější Svátosti Květy Nejsvětější Svátosti Jan Peňáz

Velmi hluboké příběhy nejen pro děti.

24.02.2024 5 z 5

A já jsem s vámi i za železnou oponou A já jsem s vámi i za železnou oponou neznámý - neuveden

Důkaz toho, že za doby komunismu žilo hodně lidí, kterým se povedlo uchovat si svoji víru navzdory všemu.

Biřmovanci Biřmovanci Jan Graubner

Knížku jsem dostala jako dárek. Je rozhodně vhodná při přípravě na biřmování a k získání informací o něm.

Petrohradské povídky Petrohradské povídky Nikolaj Vasiljevič Gogol

Typické Gogolovo dílo, které svým způsobem pobaví i poučí.

Rozum proti populismu Rozum proti populismu Petr Fiala

Kniha se mi četla dobře a chválím i to, že s ní není velký elaborát.

Komisař Rex v akci Komisař Rex v akci Rainer Bernfeld

Knížka o mém milovaném čtyřnohém detektivovi.

Průvodce smrtelníka Průvodce smrtelníka Ondřej Nezbeda

Zase trochu jiný pohled na tohle těžké téma. Autor ho pojal velmi komplexně a jako celek je kniha výborná. Každý by si ji měl přečíst.

24.02.2024 5 z 5

Nežijeme věčně: Medicína a poslední věci člověka Nežijeme věčně: Medicína a poslední věci člověka Atul Gawande

Kniha je sice na velmi těžké téma, ale autor ho zvládl zpracovat mimořádně. Jak už se tu zmiňují ostatní. Je to sepsané lidsky a čtivě.

Modrý kód: Když jde o život Modrý kód: Když jde o život kolektiv autorů

Knížka k seriálu. Je to pár přepsaných případů doplněných o tom, jak to dopadlo. O postavách a vztazích v rámci seriálu se nedozvíte nic.

24.02.2024 3 z 5

Splátka krví Splátka krví Elizabeth George

Inspektor Lynley v akci a rozhodně nezklame. Taková klasika, která neurazí.

Výzvy stárnutí Výzvy stárnutí Aleš Opatrný

No stárnutí je opravdu výzva. Ale tahle knížka snad trochu pomůže.

24.02.2024 4 z 5

Eichmann v Jeruzalémě: Zpráva o banalitě zla Eichmann v Jeruzalémě: Zpráva o banalitě zla Hannah Arendt

Tuhle knihu považuju za autorčinu nejlepší. Takto zpracované informace o procesu s Eichmannem se čtou skoro samy.

Až tak moc tě nežere Až tak moc tě nežere Greg Behrendt

Knížka mě tedy moc neuchvátila, i když pár světlých momentů má, ne že ne. Ale jedno přečtení stačilo.

24.02.2024 3 z 5

Kryptografie okolo nás Kryptografie okolo nás Karel Burda

Souhlasím s komentáři níže. Chtěla jsem se něco málo dozvědět o tématu, ale skoro byl potřeba překladač.

24.02.2024 2 z 5

Dějiny, jak je možná neznáte: 10 mýtů o křesťanství ve světle historických faktů Dějiny, jak je možná neznáte: 10 mýtů o křesťanství ve světle historických faktů Pavel Zahradníček

Boření mýtů je sice opravdu důležité, ale nevím, jestli autor někdy není až moc radikální.

Do Říma se svatou Anežkou Do Říma se svatou Anežkou Stanislav Přibyl

Takovou procházku Římem by chtěl zažít každý.

Radost z obyčejnosti Radost z obyčejnosti Roland Merullo

Kniha mě naprosto nadchla. Kdyby bylo něco takého možné i v praxi, byl by to fakt úlet :D Společná dovolená těchto dvou lidí...opravdu bych to chtěla zažít. Jen z toho konce jsem malinko rozpačitá.