Emik87 Emik87 komentáře u knih

Příběhy moudrosti Příběhy moudrosti Jitka Krausová

Velmi inspirující příběhy.

Krokodýl aneb můžeš růst Krokodýl aneb můžeš růst Marek Dunda

Kupa podnětů pro lepší život.

Teologie těla pro začátečníky Teologie těla pro začátečníky Christopher West

Knihu určitě doporučuji, protože je na dané téma napsaná velmi čtivě a srozumitelně.

Mystagógické katechese Mystagógické katechese Cyrillus Hierosolymitanus

Opravdu stojí za přečtení. Myšlenky jsou nadčasové a platí i dneska.

Chudobka z Orlických hor Chudobka z Orlických hor Filip Stajner

O Aničce jsem se dozvěděla od jedné známé, která u ní osobně byla. Tuto knihu jsme četly spolu. Skvělé, povzbuzující a zároveň v některých pasážích i velmi smutné čtení.

24.02.2024 5 z 5

Rudý kruh a jiné případy Sherlocka Holmese / The Adventure of the Red Circle and other Cases of Sherlock Holmes Rudý kruh a jiné případy Sherlocka Holmese / The Adventure of the Red Circle and other Cases of Sherlock Holmes Arthur Conan Doyle

Tyhle tři povídky se mi až tak moc nelíbí, ale čtou se dobře a Sherlock samozřejmě případy vyřeší.

Mozaika duchovní moudrosti Mozaika duchovní moudrosti Marek Dunda

Pečlivě vybrané kapky moudrosti sepsané do jedné knihy.

Šedá eminence Šedá eminence Aldous Huxley

Kniha se mi dobře četla a získala jsem díky ní spousta zajímavých informací.

24.02.2024 4 z 5

DOCAT - Sociálna náuka Cirkvi pre mladých DOCAT - Sociálna náuka Cirkvi pre mladých kolektiv autorů

Skvěle sepsaná kniha je pomocníkem v problematice sociálního učení církve. Výborně napsané, člověk najde, co hledá.

Maria – Brána milosrdenství Maria – Brána milosrdenství Jan Daněk

Obohacení duchovního života.

Ignác - starec Ignác - starec Tomáš Špidlík

Malinko těžší čtení, ale stojí to za to.

24.02.2024 4 z 5

Rada Vacátko a jeho hříšní lidé Rada Vacátko a jeho hříšní lidé Blanka Kovaříková

Skvělá knížka plná vzpomínek i nových informací.

Duhou proměny Duhou proměny Jitka Dobrovítovská

Skvělé čtení od skvělé autorky :)

Sherlock Holmes : to nejlepší Sherlock Holmes : to nejlepší Arthur Conan Doyle

Ráda jsem si soubor přečetla a moc mě bavil.

24.02.2024 5 z 5

Mazarinův drahokam / The Adventure of the Mazarin Stone Mazarinův drahokam / The Adventure of the Mazarin Stone Arthur Conan Doyle

Milé počtení tří Sherlockovských povídek.

Na život! Na život! Pavel Bělobrádek

Budu souhlasit s ostatními komentáři. První část se dobře čte a umožňuje udělat si názor na autora, jako na člověka. Ta druhá....no asi tam taky patří, ale už se musí číst opatrněji.

24.02.2024 4 z 5

Historie trestu (Justiční tresty od dávných dob po současnost) Historie trestu (Justiční tresty od dávných dob po současnost) Lewis Lyons

Minimálně je kniha dobrým zdrojem informací a jakýmsi rozcestníkem při dalším zkoumání daného tématu.

24.02.2024 3 z 5

Upalování čarodějnic a inkvizice: Mýtus a skutečnost Upalování čarodějnic a inkvizice: Mýtus a skutečnost Pavel Karel Mráček

Knížka mě moc nezaujala. Ale spíš stylem psaní, než obsahem.

24.02.2024 2 z 5

Záhadné postavy světových dějin 2. Záhadné postavy světových dějin 2. Vladimír Liška

Styl, kterým je kniha psaná mi úplně nesedl. Ale na druhou stranu autor nechává čtenáře, aby si vybral hypotézu, která je mu z uvedených nejbližší a připadá mu nejlogičtější.

24.02.2024 3 z 5

Proč chodíme do kostela? Proč chodíme do kostela? Jan Sokol

Otázka, kterou každý, kdo chodí do kostela velmi pravděpodobně dostal. K odpovědi může dovést i tato knížka. Pan profesor píše velmi zajímavě a hlavně srozumitelně.