Emik87 Emik87 komentáře u knih

Kvalitativní výzkum: Základní metody a aplikace Kvalitativní výzkum: Základní metody a aplikace Jan Hendl

S kolegy spolustudenty jsme vždycky říkali, že tato kniha je biblí našeho oboru. Proto jsem jí opravdu nesnášela :D Ale objektivně musím říct, že je to výborný souhrn kvalitativního výzkumu, který ho pomůže pochopit. Ale může i pomoci s psaním závěrečných prací studentů.

22.02.2024 5 z 5

Teorie a náprava vývojových poruch učení a chování Teorie a náprava vývojových poruch učení a chování Věra Pokorná

Kniha je přehledem vývojových poruch u dětí. Je ale už z roku 2001, tak si nejsem jistá, jestli dnes už nebude překonaná.

Děti, mládež a volný čas Děti, mládež a volný čas Břetislav Hofbauer

Jak píše Venda32...kniha je především pomocníkem pro studium.

Pedagogika volného času Pedagogika volného času Jiřina Pávková

Kniha mi teoreticky i prakticky pomohla při studiu. Doporučuju.

22.02.2024 5 z 5

Biblické postavy - Liturgický rok s osobnostmi Bible Biblické postavy - Liturgický rok s osobnostmi Bible Gianfranco Ravasi

Neotřelý pohled na biblické postavy. Opravdu zajímavý nápad zasadit je do liturgického roku.

Mezi setbou a sklizní Mezi setbou a sklizní Josef Hrdlička

Z této knížky jsem naprosto unešená. Opravdu skvěle sestaveno a doplněno úryvky.

Návod na dobrý život Návod na dobrý život Alfonso Maria de Liguori

Opravdu výborný a užitečný návod.

O satanovi O satanovi Elias Vella

Opravdu těžké čtení o ještě těžším tématu. Ale otec Elias se s ním vypořádal s lehkostí sobě vlastní. Skvěle sepsáno.

Dívka s cizí tváří Dívka s cizí tváří Věra Řeháčková

Knihu opravdu doporučuju, jedná se o skvěle zpracovaný námět.

22.02.2024 4 z 5

Problematické situace v péči o seniory Problematické situace v péči o seniory Martina Venglářová

Některé rady do praxe se mi líbily a přišly mi užitečné, jiné už daleko méně.

Rodina a společnost Rodina a společnost Ivo Možný

Tato kniha o vhledu sociologie na rodinu rozhodně stojí za přečtení.

Úvod do pedagogického výzkumu Úvod do pedagogického výzkumu Peter Gavora

Velký pomocník při psaní seminárních a závěrečných prací na škole.

Jak ochránit své dítě Jak ochránit své dítě Michele Elliott

Nejsem si úplně jistá, jestli nejsou některé rády v této knize již překonané.

22.02.2024 3 z 5

Metody aktivního vyučování: spolupráce žáků ve skupinách Metody aktivního vyučování: spolupráce žáků ve skupinách Dagmar Sitná

Pro pedagogy a studenty pedagogických oborů může být kniha rozhodně velmi přínosná. Jednotlivé metody jsou poměrně podrobně rozebrané i s vysvětlením.

22.02.2024 4 z 5

Pedagogicko-psychologická diagnostika žáka Pedagogicko-psychologická diagnostika žáka Vladimír Hrabal

Knihu jsem potřebovala ke zkoušce a její obsah a forma mě opravdu zaujaly. Ale nejsem pedagog, takže nevím, jestli je ještě aktuální.

Školní didaktika Školní didaktika Zdeněk Kalhous

Kniha je důležitou pomůckou pro ty, kteří se věnují tématům školní didaktiky a pak také studentům pedagogických fakult.

22.02.2024 4 z 5

Pedagogické ovlivňování volného času Pedagogické ovlivňování volného času Bedřich Hájek

Určitě velmi nápomocná kniha pro pracovníky s mládeží. Měl by si ji prostudovat každý.

Základy sociální pedagogiky Základy sociální pedagogiky Blahoslav Kraus

Základ oboru, který jsem vystudovala. Kniha podává ucelený přehled o sociální pedagogice a tím vysvětluje, čím se tento obor zabývá.

Masová média Masová média Jan Jirák

Výborně zpracovaná kniha, která dává poměrně ucelený přehled o masových médiích. Nechybí jejich historie, teorie, podle kterých by měla tato média fungovat a pak samozřejmě ukázky, jak fungují tato média opravdu.

Zkoumání o lidském rozumu Zkoumání o lidském rozumu David Hume

Názory D. Huma mi sice blízké nejsou, ale tahle kniha je na čtení opravdu zajímavá. Některé je názory se dají aplikovat velmi dobře i na dnešní celosvětovou situaci.