Eorin Eorin komentáře u knih

Proč je na světě tolik bohů? Proč je na světě tolik bohů? Petr Kostka

Pro děti (nejen) naprosto skvělý přehled nejzákladnějších náboženství, o čem jsou, jak vznikla, nejtypičtější znaky a prostě srozumitelné a stručné představení/vysvětlení.
Fantastické, děkuji

31.08.2017 5 z 5

Hygge - Fenomén útulna Hygge - Fenomén útulna Signe Johansen

Hezky vypadá, příjemné zpracování a obrázky, ale spíš už bych to zařadila ke kuchařkám. Skutečně tam je hodně receptů ze Skandinávie, nicméně to není jen jedna třetina (jak říká PetraMishka), jako spíše dvě třetiny, tedy převážnou část knihy, přičemž zbytek je tam po troškách roztroušený, či utlačený na samém začátku a konci.
Přesto je to pěkné, pohodou dýchající zpracování, nicméně hvězdu dolů, protože knihy o Hygge už jsem viděla lepší (a hodnotím tedy jako kuchařku).

31.08.2017 4 z 5

Pastýřská koruna Pastýřská koruna Terry Pratchett

Nádhera!
Děkuji siru Terrymu za poslední Toničku Bolavou, děkuji i tomu, kdo Pratchettovo dílo dokončil (ano, je ta cizí ruka znát, ale díky ní to nezůstalo pouze na stole, ale můžeme to teď číst). Bylo to pěkné, důstojné rozloučení se Zeměplochou a co navíc, bavilo :)
BTW, na úplném začátku jsem to nádherné rozloučení s Bábi Zlopočasnou probrečela - však mi přišlo, jako kdyby se skrze Bábi loučil sám Terry s psaním, se Zeměplochou, se životem. A bylo to krásné.

30.08.2017 5 z 5

Kreativní zápisník Kreativní zápisník René Nekuda

Úžasné, geniální, předně pro ty, kteří se zabývají tvůrčím psaním a chtějí se zdokonalit, či prostě procvičit mozkové závity.
Kreativitě zdar a panu Nekudovi zvlášť, děkuji.

30.08.2017 5 z 5

Encyklopedie šití Encyklopedie šití neznámý - neuveden

Bible pro profesionální švadleny.

Šijeme na stroji Šijeme na stroji Wendy Gardiner

Tak toto už je opravdu pro fajnšmekry, tedy švadlenky, které šití berou vážně a hodlají se tím zabývat mnohem víc, než jen nadšenci, co s radostí zkusí sem tam nějakou plátěnou tašku. Jedná se o opravdu zevrubný soupis toho, co lze se strojem dokázat a tím myslím především možnosti stehů. Pěkně zpracované

27.08.2017 4 z 5

Ušijte si sami Ušijte si sami Marion Pestre

Pěkné fotky, skvělé nápady. Chce to už určitou zručnost při šití, nicméně obsahuje i střihy a je krásně přehledná.

27.08.2017 4 z 5

Co je to za šití Co je to za šití Anna Maksymiuk Szymańska

Svěží vítr v hobby knihách - hezky zpracované základní střihy pro začátečníky, seznámení (velmi podrobné) s šicími stroji a pěkné a stručné fotky i obrázky. Povedlo se

27.08.2017 5 z 5

Encyklopedie šití - Šití v ruce i na stroji Encyklopedie šití - Šití v ruce i na stroji kolektiv autorů

Výborná kniha pro úplné začátečníky, co se šití v ruce i na stroje týče. Jsou tam takové základy, které jsme se kdysi na základní škole v předmětu povinně volitelném (šití) učili. Je to pěkně zpracované, stručné, přehledné a pěkné.

Můj kreativní rok Můj kreativní rok Lucy Menzies

konečně skvělá tvůrčí kniha - tisíckrát lepší, než všechny ty destrukční deníky..

22.08.2017 5 z 5

Oceán v kapce rosy: Zenové příběhy Oceán v kapce rosy: Zenové příběhy Henri Brunel

Další z mých někdejších úlovků z Levných knih, který za mě vybrala má šťastná ruka. Jedná se o nádherně poetickou knihu příběhů, ke kterým se stále ráda vracím a nad nimiž si ráda popřemýšlím.
Krása, vřele doporučuji.

13.08.2017 5 z 5

Rawmania Rawmania Barbora Karchová

Snadné recepty, přehledné řazení, pěkné obrázky. Proč ne? :)

13.08.2017 5 z 5

Vůně francouzského pečení Vůně francouzského pečení Jean Michel Raynaud

Kniha po vizuální stránce vypadá krásně, recepty jsou také pěkně zpracované (jen nechápu, co ve FRANCOUZSKÉ kuchařce dělá recept na ITALSKOU pizzu Margheritu???). Jen jde o recepty pro "fajnšmekry", protože rozhodně nejsou nijak snadné.

13.08.2017 4 z 5

Jak připravit dokonalou svatbu Jak připravit dokonalou svatbu kolektiv autorů

Kniha především na inspiraci a prohlížení obrázků. Ve třetí třetině je ovšem už i pár rad s opravdovou přípravou svatby jako takové. Je to stručné, jasné, přehledné. První dvě třetiny by ale stačily coby "tématické svatby" (tedy pouze obrázky) dohledat i na pinterestu nebo google, ale chápu, že pro internetem nepolíbené, popřípadě lidi, kteří potřebují jen ono "první nakopnutí" to může být dobré.
Knihu bych doporučila spíše dámám, jejichž protějšky samotná konečná vizuální stránka svatby příliš nezajímá.

12.08.2017 3 z 5

Svatební přípravy podle Ejvi Svatební přípravy podle Ejvi Eva Mchitarjan

Ve stručnosti snoubence připraví na to, co by měli zařídit, poradí, jak to naplánovat a navíc je tam prostor i pro poznámky. Hvězdičku dávám za pěkné zpracování a inspirativní fotky, ale jedná se o opravdu velmi stručného rádce svatebními přípravami. V tomto směru je mnohem lepší "Jak se dělá svatba" od P. Janečkové, neboť tam najdete úplně vše, téměř polopatě, od rad, jaké dokumenty kde zajistit, na co se příp. poptat květinářky, oddávajícího, jsou tam skvělé tipy paní Janečkové, která opravdu VÍ, jak se svatba dělá a maximálně to snoubencům ve své knize usnadní. Naproti tomu tato kniha, Svatební přípravy podle Ejvi, je daleko více jen taková věc pro inspiraci. Ovšem těm, kteří mají všechny nezbytnosti zařízené, popř. vědí, co a jak, pak může být tato jednoduchá kniha přínosem.

12.08.2017 3 z 5

Spalte tuky správným jídlem! Spalte tuky správným jídlem! Ulrich Strunz

Souhlas s předchozím komentářem. V mnoha publikacích jednoduše chybí to vysvětlení, co a jakým způsobem funguje, což zde krásně najdete, včetně velmi užitečných rad i motivací.

11.08.2017 5 z 5

Píseň pro Arbonne Píseň pro Arbonne Guy Gavriel Kay

Na knihu jsem natrefila v Levných knihách a byl to risk - nákup první knihy, co mi padla do oka a honem běžet na autobus. A musím říct, že jsem se opravdu trefila, opět.
Kniha je skvěle čtivá, má spád, postavy nejsou černobílé, ale pěkně plastické a jednají srozumitelně. Je to pěkná fantasy s různě namixovanými prvky, které tomu neskutečně dobře sedly - slunovrat, jakýsi "Avalon", minesengři, rytíři.. Krása. Užila jsem si knihu už vícekrát od střední školy a i za ta léta se k ní ráda vracím.

11.08.2017 5 z 5

Mramor a plátno Mramor a plátno Stephanie Storey

Ze začátku jsem měla tendence porovnávat s Kamenem a bolestí od Schulze, ale hned po dvou stranách jsem s tím přestala - je to úžasně psaný příběh dvou rivalů a klidně věřím, že se to celé takto mohlo odehrávat. Jako milovník a student dějin výtvarné kultury, stejně jako milec historie, mohu vřele doporučit, neboť od obého je tam požehnaně a nadto spisovatelčin styl, který mi opravdu dobře sedl.
Skvělé, tleskám a děkuji, paní Storey

09.08.2017 5 z 5

Jíme zdravě s Fitrecepty - 120 zdravých a chutných receptů pro celou rodinu Jíme zdravě s Fitrecepty - 120 zdravých a chutných receptů pro celou rodinu kolektiv autorů

Krásná kniha už na pohled. Kromě vizuálně lákavé knihy najdete po jejím otevření i lákavé pochutiny plné zdraví a jednoduchý postup, jak si je připravit doma.
Skvělé, lehké, jazyku i oku lahodící recepty, doporučuji.

08.08.2017 5 z 5

Divné hlášky z knihkupectví Divné hlášky z knihkupectví Jen Campbell

Geniální - totiž, geniální je nápad sepsat to, co denně my, knihkupci, slýcháme v práci. Dnes jsme se s kolegou dobře pobavili nad čtením této útlé knížky, divili se, co ještě jsou schopni zákazníci vymyslet a vzpomínali jsme i na ty naše zákazníky tady v ČR, jak je to vlastně všude stejné :)

08.08.2017 4 z 5