ErikaBendova ErikaBendova komentáře u knih

Uprdelismus Uprdelismus Jan Menděl

Skoda jen, ze se autor hodne inspiroval knihou dumyslne umeni jak mit vsechno u prdele. Proto nemuzu dat vic nez dve hvezdy.

31.01.2023 2 z 5

Chlap na roztrhnutí Chlap na roztrhnutí Liane Mars

Kdyby kniha mela trochu mene moderní biomatku tak bych dala 4* ale takhle me jen rozcilovala a muzu rict jen jedjo. Emilie si muze za to sama, ze ten chlap sel za jinou (a ten chlap je taky pitomec, ze to udelal. To ho neomlouvá) mel dost casu se s manzelkou rozejit.

05.10.2022 3 z 5

Zasvěcení Zasvěcení Tijan (p)

Z cele knihy byl nejzajímavější asi ten začátek. Jinak nic. Nuda. Dalsi dily cist nebudu.

08.09.2022 1 z 5

Utajené noci Utajené noci Liv Morris

Tak toto je je hodně slabé.

25.07.2022 2 z 5

Orlické vraždy: Akce Přehrada očima vyšetřovatele Orlické vraždy: Akce Přehrada očima vyšetřovatele Aleš Pivoda

Těšila jsem se na knihu poté co v televizi vyšel seriál. Zajímalo mě knižní zpracování faktů. Těšila jsem se na dokumenty, fotky, svědecké výpovědi a mnohé další. Místo toho zde máme upravenou románovou verzi se změněnými jmény a nic neříkajíc. Opravdu velká škoda. Je to jako když čtete příběhy z Osvětimi. Příběh na reálném základě upravený autorem.

25.05.2022 odpad!

Mája a ohnivý lišáček Mája a ohnivý lišáček Udo Weigelt

očekávala jsem od toho mnohem víc.

16.05.2022 3 z 5

Všechno, na čem záleží Všechno, na čem záleží Lucia Braunová

Všechno, na čem záleží je velice povedený příběh, který bohužel není pro každého. Už z anotace víme, že hlavní hrdina je cikán a automaticky ji to neprávem škatulkuje. Lucia Braunová nám věnovala příběh o dvou mladých dospívajících srdcí, kteří se do sebe i přes své vnitřní démony zamilují a musí čelit nástrahám života. Ne však zlodějům, drogám, vrahům, ale mnohem nebezpečnějším věcem. Lidem z našeho okolí a společnosti, ve které žijeme. Příběh nám ukazuje, jak se lidé rodí s čistou myslí a s čistým štítem. To co z nás dělá špatné lidi jsou sami lidé plné předsudků, xenofobie a neprávem všeobecně přijatými názory, že to či ono je špatné. Samozřejmě další problém je rasismus, ke kterému nás postupně učí. Tady v příběhu i samotný učitel. Adrián je skvělý kluk, který se narodil jako rom a pyká za to. Přestože je to naprosto skvělý člověk, od kterého bychom se mohli učit. Dnes spoustu lidí očerňuje "černé", ale neuvědomují si, že je na světě mnohem víc odporných bytostí bílé rasy. Obě dvě postavy mají krásně napsaný charakter a líbí se mi, že autorka nakousla i téma domácího násilí, kterého bohužel přibívá. Já můžu za knihu jenom poděkovat a určitě si ji přečtu znovu. Sama mám spoustu přátel, kteří jsou "černí" a dala bych za ně život.

19.02.2022 5 z 5

Vyhonit ďábla: O vztazích, sexu a intimitě Vyhonit ďábla: O vztazích, sexu a intimitě Terézia Ferjančeková

Tajně jsem doufala, že to nebude až takový propadák a těm mladým možná i pomůže. Bohužel si asi z opakuji rande s porcelánovou bohyní, pokud ještě někdy v rámci sebemrskačství a sebetrýznění knižní převyprávěnou formu blogu otevřu a začtu se. Děcka, podívejte se na videa pro dospělé a bude to poučenější a dá se na to dívat. Ne jako na tuhle odpornou obálku a asexuální rádoby vtipné ilustrace. Nepřišly s ničím novým. Takových knížek je. Doporučuji Budoárová bible například.

15.02.2022 odpad!

Vášeň Vášeň Sharon Page

Mnohem lepší než první díl. Rozhodně chválím i s překladem, který minulé knize nesmírně uškodil. Ta zápletka v románu je skvělá a plná zvratů! Přečteno jedním dechem

02.02.2022 5 z 5

Tajemství kvetou modře Tajemství kvetou modře Nelly Möhle

Četla jsem knihu s názvem voňavá lékárna a ta byla mnohem lepší, než tohle. Princip je úplně stejný

30.09.2021 3 z 5

Cesta domů Cesta domů Sebastian Fitzek

Moje první kniha od autora. Nejprve nás nechává příběhem plynout s lehkou gradací, která postupně vrcholí. Zamotává se a čtenář si říká..jako co to je??... Vůbec jsem netušila co se to klube z pod sluchátka Julese ke Klare. Kalendářní vrah si s postavami v knize hraje od začátku do konce. Líbí se mi poselství knihy, kdy autor ukazuje na muže, kteří týrají své ženy, jak psychicky tak i fyzicky..ukazuje jak je těžké se z domácího násilí dostat díky manipulacím a kam až je všechno možné zajít.

09.09.2021 5 z 5

Nelíbánky Nelíbánky Christina Lauren

slabší průměr...umí to i líp.

03.07.2021 2 z 5

Laura Deanová mě už zase nechala Laura Deanová mě už zase nechala Mariko Tamaki

Slabé...

15.05.2021 2 z 5

Gentleman devět Gentleman devět Penelope Ward

tak tohle néééé....

16.03.2021 odpad!

Piknik na Hanging Rock Piknik na Hanging Rock Joan Lindsay

Neurazi a ani nenadchne. Znovu jiz cist nebudu, ale jsem rada ze jsem ji precetla.

09.03.2021 3 z 5

Tři ženy Tři ženy Lisa Taddeo

Nejdrive me nadchla, ale pozdeji prisla ledova sprcha

03.03.2021 2 z 5

Moje nejmilejší příběhy o zvířátkách Moje nejmilejší příběhy o zvířátkách Ingrid Pabst

Krasnejsi pohadky s ilustracemi jsem v poslednich letech nevidela. Nadherne.

25.02.2021 5 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Christina Lauren

nebudu lhát. příběh mě velice překvapil a chvíli jsem si myslela, že si ji koupím do knihovny, ale pak to holka zabila posledníma 30 stránkami, kdy jsem si trhala vlasy. takže jenom 4 hvězdy.

12.11.2020 4 z 5

Sexy profesor Sexy profesor Vi Keeland

Konecne eroticka romance, ktera ma normalni dej. Mile me prekvapila.

26.10.2020 3 z 5

On On Clare Empson

Kniha me hodne natahla, abych si ji precetla, ale nemohla jsem nrjak zkousnout to stridani 3 dejovych linek a jeste z pohledu jejiho a jeho. Ale zvladla jsem to. Precteno a musim si ze by sla vymyslet zajimavejsi zapletka nez toto. I po tom jsem se stale tesila az zjistim co se ji stalo, ze musela na psychyatrii a ztratila rec. Konec me prekvapil i zarmoutil zaroven. Myslim, ze kdyby misto stitku thriler dali psychologicky roman tak udelali lepe.

22.10.2020 3 z 5