Etule Etule komentáře u knih

Falešná manželka Falešná manželka Julia Quinn

Jak jsem tady tak četla komentáře, tak jsem měla z knihy celkem obavy. Ano, Cecilia byla blbka, že mu neřekla pravdu to uznávám. Nicméně i tak jsem si díl celkem užila, Edward byl super, vezmu-li v potaz, že v předchozím díle se vyskytl jen jako zmiňovaný a vůbec se neobjevil. Jen mě mrzí, že jsme se nedozvěděli více o Thomasovi a jak to s ním opravdu bylo.
Závěr knihy mě ještě víc namlsal na díl Andrewa, tak jsem na to zvědavá. A to Edwardovo udivení, když zjistil, že se George a Billie vzali bylo k nezaplacení. :D :D
Jediné, co mě na tom dost zklamalo, je obálka, protože neladí k prvnímu dílu a bohužel to působí dost jako pěst na oko. :( Ale tak to není vina autorky.

10.08.2019 4 z 5

Za vším hledej Bridgertonovy Za vším hledej Bridgertonovy Julia Quinn

Bridgertonovy jsou prostě srdcovka, takže návrat k nim byl celkem nostalgický. :-) Škádlení mezi hlavními hrdiny u mě vyvolávalo úsměv, někdy i výbuchy smíchu. Georgův bratr Andrew to je tedy číslo, moc se těším na jeho příběh.
Další příběh, kde se na začátku nemají příliš v oblibě, ale pak najednou prásk. Jasně, je to klišé až na půdu, ale Julia to prostě umí a tyhle její příběhy zbožňuji. Jsem ráda, že nakladatelství bude pokračovat s jejími knihami i nadále. Je to moje stálice v tomto žánru a její knihy prostě baví. .-)

Tajnosti sira Richarda Tajnosti sira Richarda Julia Quinn

Musím říct, že mi Richard lehce lezl na nervy, ale nic hrozného to nebylo. Scéna s přilepeným rohem jednorožce byla naprosto geniální. :D Brečela jsem smíchy. Tajemství, které Richard měl, mě upřímně vůbec nenapadlo. Líbila se mi cestička, kterou si k sobě s Iris pomalu klestili. A jsem ráda, že se Iris nedala tak snadno ošálit a neodpustila mu hned. Hezké uzavření Smythe-Smithových. :-)

Všechny tvé polibky Všechny tvé polibky Julia Quinn

Pro mě jednoznačně nejlepší díl série. Ach, jak mi pro Hugha krvácelo srdce, když nemohl pomoci té na něž mu záleželo. Konec mi sice přišel trošku krkolomný, ale i tak to bylo fajn. :)
Moc se mi líbil ten přechod z "nesnáším ho" do "jak jsem se do něj/ní sakra mohl/a zamilovat". Tohle autorka opravdu umí. :-)

Noc jako ta dnešní Noc jako ta dnešní Julia Quinn

Daniel v předchozím díle nedostal příliš velký prostor, takže jsem neměla možnost si ho dopředu příliš oblíbit, jak tomu většinou bývá u těchto knih. Ale to vůbec nevadí, oblíbila jsem si ho v jeho vlastní knize. :-) Celá rodina Smythe-Smithových mi prostě přirostla k srdci. Tady se konečně objevuje i Hugh a tady jsem se tedy naprosto zamilovala. :)
Opět svižně, vtipně napsané romantické dílo, které mě zahřálo u srdce. :)

Jako v ráji Jako v ráji Julia Quinn

Líbí se mi, jak má autorka, byť v nepatrných detailech, všechny své knihy propojené. V tomhle případě neblaze proslulé "hudební" večírky Smythe-Smithových. :D
Oba hlavní hrdinové se mi moc líbily. Hlavně takové to prozření, kdy zjistily, že se vlastně milují. :) Rozhodně autorka opět nezklamala, její knihy mě prostě baví.

Princezna Princezna Nichole Chase

Musím říct, že pro mě to byl o něco slabší díl než ten předchozí. Možná proto, že se tam všechno událo tak strašně rychle. Nicméně přístup Davida se mi opravdu líbil. Opět nechyběl můj oblíbený Chadwick a Daniel. Ačkoliv ten se tam mihl jen opravdu hodně krátce. Škoda.
Konečně se setkáváme i s prostředním ze sourozenců Maxem, za což jsem ráda. :) Jsem na jeho příběh zvědavá.
Cathy je těžké si neoblíbit, takže opět příjemná oddechovka.

06.08.2019 4 z 5

Vévodkyně Vévodkyně Nichole Chase

Bezprostředně po přečtení téhle knihy jsem měla obrovskou chuť si pustit Deník princezny. :) Kniha se mi moc líbila, obě postavy sympatické. Naprosto jsem si zamilovala Chadwicka, ten chlap je prostě číslo.
Jsem ráda, že se autorka v případě otce Sam neuchýlila k něčemu přehnanému, nevím jak jinak to vyjádřit a nespoilerovat.
Nicméně za mě super čtení na léto. ;)

06.08.2019 4 z 5

Vzestup slečny Notleyové Vzestup slečny Notleyové Rachael Anderson

Opět úžasný příběh, kde není možné jinak než fandit hlavním hrdinům. Setkáváme se i s postavami z předchozího dílu, ačkoliv jen na chvilku. Moc hezká oddechovka.

05.08.2019 4 z 5

Hrobka Hrobka Howard Phillips Lovecraft

Ze sbírky mám dost rozporuplné pocity, které úplně nedokážu zformulovat do komentáře. Upřímně mi nejvíc utkvěla v paměti hned první povídka, podle které je sbírka pojmenovaná, to jest Hrobka. A taky byla jediná, ze které mi naskočila husí kůže. Zbytek povídek jsem zapomněla a to jsem knihu přečetla v neděli. Ale je pravda, že Lovecraftova představivost, to je tedy něco.
U některých povídek jsem ale vůbec netušila, co jsem si z toho měla odnést. No vlastně skoro u všech. Ale je taky možné, že jsem knihu nečetla ve správném rozpoložení nebo na správném místě. Nicméně další knihy od autora nejspíš zkusím. :)

05.08.2019 3 z 5

Jako ve filmu Jako ve filmu Kelly Oram

Tak tohle mne opravdu bavilo. :) Okamžitě jsem dostala chuť drtivou většinu zmiňovaných filmů vidět. Pearl coby dohazovačka byla úplně úžasná. Sympatické hlavní i vedlejší postavy. Jen tedy tu blbku Sophii, bych něčím flákla po hlavě. A bráškové byli taky super. Celkově mi to prostě sedlo, ačkoliv to bylo plné klišé, které se ale dalo dost dobře očekávat. Budu muset sáhnout i po autorčiných dalších dílech.

05.08.2019 4 z 5

Třetí stříbrná kniha snů Třetí stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Moc hezký závěr trilogie. Hlavně závěr byl tedy super, angažování další osoby jsem opravdu nečekala. :) Bavila jsem se. Mia je prostě drahoušek a její odhalení Secrecy stálo za to. Jen se mi moc nezamlouvala, jak chtěla Liv řešit tu svou malou lež, kterou Henrymu řekla. Naštěstí vše dopadlo tak jak mělo. ;)

30.07.2019 4 z 5

Druhá stříbrná kniha snů Druhá stříbrná kniha snů Kerstin Gier

V tomhle díle se nám to trošku zdramatizovalo, takže jsem zvědavá, jak to nakonec celé dopadne. Nahlédneme trošku do Henryho světa, který tak úzkostlivě střeží a setkáme se s babičkou od Florence a Graysona.
Opět skvělé odpočinkové čtení.
Mimochodem taky vám ta Secrecy tak leze na nervy? :D

30.07.2019 4 z 5

První stříbrná kniha snů První stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Tak tohle bylo super. Sympatické postavy, čtyři sexy kluci a zajímavé prostředí, kde se část příběhu odehrává. Jsem zvědavá na další díly. Protože, tohle byl očividně jen začátek. Moc milá oddechovka, takhle na léto naprosto ideální.

29.07.2019 4 z 5

Láska a jiné úkoly Láska a jiné úkoly Kasie West

Kasie West opět dokázala, že opravdu umí psát skvělé oddechovky. :-) Sympatické postavy, ačkoliv trošku natvrdlé. :D Ale moc mě to bavilo.

29.07.2019 4 z 5

Nemesis Nemesis Larry Correia

Po přečtení Alfy jsem si myslela, že Correia nasadil tak vysokou laťku, kterou bude horko těžko překonávat. No, tak to jsem se sakra spletla! :D Tohle byla tak neuvěřitelně skvělá hustokrutopřísná jízda.

Úryvek:
Otevřeli ji. "Tohle má být panenská oběť?" Zírali na něj dva chlapi, oba v nepraktických obřadních róbách. Daleko za nimi se z oceánu vynořovala stěna ostnů a chapadel. "Myslel jsem, že dostaneme pěknou buchtu, ne velkýho hnusnýho chlapa."
Takhle mě dostala hned od začátku, a pak se prostě vezla v tom samém duchu až do konce. Spokojeně jsem si u toho chrochtala jako dlouho ne. Samozřejmě jen v duchu, už tak na mě lidi dost divně koukali, když jsem bezdůvodně vyprskla smíchy. A že tam těch pasáží teda bylo. :)
Zároveň nám autor odhalí, kdo ve skutečnosti Franks je, a páni to je teda něco! :D Mooooc pěkné.

25.07.2019 5 z 5

Dva meče Dva meče Robert Anthony Salvatore

Během čtení posledního dílu této trilogie, mi autor způsobil několik menších srdečních kolapsů, takže mi dluží opravdu velkou čokoládu. Přiznávám, že se mi vůbec nelíbilo jakým směrem se děj upíná, hlavně v případě elfky Inno... Invo... no prostě té zatracené elfky. :D Pořád jsem se ptala, jestli se mě autor snaží jako naštvat či co. Naštěstí to ale včas ukočíroval správným směrem.
Zamilovala jsem si tady trpaslíky, což jsem si teda myslela, že už víc nejde, ale oni mě stejně vždy přesvědčí. Rozhodně jsem s nimi oplakávala jejich ztráty a vrtěla hlavou nad Galenem (ten chlap byl ale osina v zadku!). Bála jsem se o životy svých oblíbenců, ale naštěstí to všichni přežili. Páni, ještě teď jsem z toho v šoku, to se totiž obvykle nestává.
Vzhledem k tomu, že mi kamarád pořád tvrdí, že se teprve začnou dít věci, tak se dalšího čtení nemůžu dočkat, a zároveň se ho šíleně bojím, páč mám obavy, co všechno autor zase mým oblíbencům provede. A kolik jich to přežije.
Nicméně, Salvatore mi opět dokázal, že prostě umí a jeho knihy jsou právem v mé knihovně na čestném místě.
A závěrem snad jen: "Hehehe!" :D

21.07.2019 5 z 5

Alfa Boss Alfa Boss Alexander Stainforth (p)

Druhý díl byl podstatně lepší. :) Vyprávění z Erikovy strany se mi moc zamlouvalo. Sice mi přišlo, že si to všechno zbytečně komplikují tím, že spolu prostě nemluví na rovinu, ale chápu, že to bylo nezbytné pro zápletku. Vždycky přece musí být nějaké drama. :D

14.07.2019 4 z 5

Boss Boss Alexander Stainforth (p)

Přiznávám, že z knihy mám celkem rozporuplné pocity. Na jednu stranu se mi opravdu líbila, na druhou stranu mi chvílemi Teo lezl na nervy. Ale když nad tím tak přemýšlím, je celkem pochopitelné, že pokud Vám někdo ublíží opravdu hodně, tak si to v sobě nesete opravdu dlouho. Takže jeho strach byl celkem pochopitelný. A Erik? Toho nelze jinak než obdivovat. Přišlo mi, že jejich vztah se uskutečnil hrozně rychle, ale ke konci knihy se ukazuje proč. Přesto je to asi právě to, co mi nesedlo. Ta rychlost. Ale budiž. :-)

14.07.2019 3 z 5

Posloucháno jako audiokniha, ale tentokrát mě tolik nenadchla jako Jeruzalém. Ale jako oddechovka super.

10.07.2019 3 z 5