Evca77 Evca77 komentáře u knih

Černo bílá Velká pardubická Černo bílá Velká pardubická Pavel Fiala

Kniha se věnuje životní cestě trojnásobného vítěze VP Pavla Liebicha se Sagarem. Jejich hattrik byl ve své době zcela fenomenální. Knihu doplňuje životní pouť Miroslava Samšiňáka, jezdce VP, úspěšného pedagoga a startéra VP. Tato kniha vám krom poutavého vyprávění jejich životního příběhu nabídne i spoustu pěkných fotografií,přehledné tabulky startů a umístění našich jezdců ve VP i v dalších dostizíc a stejně tak připomene i více či méně zapomenuté koňské osobnosti teto doby

07.01.2022 4 z 5

Koně - Práce ze země Koně - Práce ze země Lesley Bayley

Kniha je opravdu jen "přehled pro rozhled" výcvikových metod od různých světových cvičitelů. Bohatě doplněná fotografiemi, ale žádné návody na konkrétní cviky a dovednosti tu nenajdete.

05.01.2022 3 z 5

Opilý koráb aneb Řeky mého života Opilý koráb aneb Řeky mého života Petr Feldstein

Knihu jsem koupila na základě rozhovoru s Václavem Brunou na Radiožurnálu v den 129. Velké pardubické. Od Petra Feldsteina jsem nedávno přečetla úžasnou knihu Dávat koním křídla o Václavu Chaloupkovi a čekala jsem něco podobného. Vyprávění se netočí jen kolem Peruána a dostihů, jak jsem původně mylně očekávala. Je to vyprávěni o životě pana Bruny od dětství až do dnešní doby a určitě má o čem vyprávět. Je dobré si připomenout dobu, kdy i povídání vtipů mezi kamarády vás mohlo dostat do pěkných problémů o vyjadřování politických názorů nemluvě a kdy se nevyplatilo v čemkoli na sebe upozorňovat.Určitě stojí za přečtení už jen proto, že je dobré zjistit, že mezi námi jsou lidé právě jako pan Bruna.

04.01.2022 5 z 5

Díky za fíky Díky za fíky Halina Pawlowská

Vzala jsem si knihu jako dovolenkové čtení a čekala jsem, že mě kniha pobaví, ale nestalo se. Haliny humor mám ráda, ale tady mi přišly historky až moc předvídatelné a jednostraně zaměřené.

04.01.2022 1 z 5

Verše potrhlé Verše potrhlé Jan Ledecký

Kniha je ideální pro společné čtení pro dětí a rodičů, vtipné rymovačky pro všechny věkové kategorie, každý si v tom najde to svoje a navíc je krásně ilustrovaná a snadno z ní uděláte i audio knihu díky QR kódu

04.01.2022 5 z 5

Ježdění podle Sally Swift Ježdění podle Sally Swift Sally Swift

Podle mě kniha pro lidi, co už mají základy ježdění naučené, ale potřebují vědět, udělat si jasno a zažít si, proč dělat to či ono a co to jezdci a koni přinese. Jde na to cestou přes vzájemné vnímání a navádí k tomu cestou, ktere každý rozumí. Třeba kam koukám, tam jedu, ale nekoukám tam jen očima na hlavě,ale i jako by byly oči na hrudníku.

02.01.2022 4 z 5

Obloukem k vítězství Obloukem k vítězství Pavel Fiala

Poutavé vyprávění Miloslavy Schulzové, rozené Hermansdorferové, která se mě osobně nějak ztratila v historii. O to více mě proto bavilo číst její vzpominky na koně, Chuchli, Trnovou a lidi kolem koní, plné veselých a zábavných historek, přesto že v jejím životě to samá legrace nebyla

30.12.2021 5 z 5