Fizulka71 Fizulka71 komentáře u knih

Dvojí trůn Dvojí trůn Ludmila Vaňková

Opět bravurně napsáno, člověk si díky poutavému vyprávění paní Vaňkové konečně dostane do hlavy rodokmeny českých vládců, což se mu ve škole tak zoufale nedařilo. Tento díl je z velké části o politice a mocenských bojůvkách Karla, Jana a Ludvíka Bavorského. Ale to nic neubírá na kvalitě a poutavosti příběhu, právě naopak.

Cval rytířských koní Cval rytířských koní Ludmila Vaňková

Na tuhle sérii o Karlu IV. jsem se obzvlášť těšila. Paní Vaňková poutavě popisuje návrat mladého Karla zpět do rodné vlasti, která se díky vládě jeho otce nachází v katastrofálním stavu. Milovaný tatínek neváhá házet Karlovi pod nohy jakýkoli klacek se mu dostane pod ruku, včetně zástavy korunovačních klenotů. Karlův boj připomíná boj Dona Quijota s větrnými mlýny, jedinou útěchou je mu mladá manželka Blanka, kterou si s sebou přivezl z Francie. Z těchto bojů ale postupně sílí a daří se mu přesvědčit i vzpurnou českou šlechtu. Jdu na další díl.

Žebrák se stříbrnou holí Žebrák se stříbrnou holí Ludmila Vaňková

První kniha, kterou jsem od paní Vaňkové četla. Bylo mi to sedmnáct, hltala jsem jí jak dnešní mládež komiksy a neodradil mě ani ten pro mě tehdy obrovský počet stránek. Paní Vaňková vzala historická data a na jejich pozadí vykreslila úžasný, poutavý a napínavý příběh obyčejných lidí. Lidí, o kterých se ve slavných kronikách nedočteme, a proto nás tolik zajímají. Tuhle knihu můžu jen doporučit, jako ostatně všechna díla paní Vaňkové.

21.08.2016 5 z 5

Polibek šarlatu Polibek šarlatu Lara Adrian (p)

Nápad s drogou šarlat, který mění upíry v krvelačnější než krvelačné, je dobrý nápad, který knize velmi prospěl. Příběh se mi líbil, klasická paranormální romance se vším, co k ní patří.

03.08.2016 4 z 5

Polibek půlnoci Polibek půlnoci Lara Adrian (p)

Bohužel se nabízí srovnání s Bratrstvem černé dýky. Pokusila jsem se nesrovnávat a myslím, že tahle je série je svým způsobem originální. Autorka vykreslila svůj svět s upíry velmi přesvědčivě a promyšleně. Knihu bych rozhodně nezatracovala a s Bratrstvem nesrovnávala, nebylo by to k ní spravedlivé. Podle mě jsou obě série stejně zdařilé.

03.08.2016 4 z 5

Nespoutaný milenec Nespoutaný milenec J. R. Ward (p)

Další skvělý díl, Vishousův příběh mě dostal. Ale Janin osud mě odrovnal, bylo to tvrdé. Autorka to má skvěle vymyšlené, žádný díl nepůsobí lacině a šroubovaně, pokaždé se odkryje další nový osud a nová tajemství, která posunou sérii dál.

01.08.2016 4 z 5

Probuzený milenec Probuzený milenec J. R. Ward (p)

Na tento díl jsem se těšila a nezklamal mě. Tušila jsem, že Zsadistův příběh bude hodně silný, a byl. Tato série zraje s každým dalším dílem k lepšímu.

Spoutaní temnotou Spoutaní temnotou Alexandra Ivy

Taky jsem tímto dílem nebyla moc nadšená, nějak jsem se nemohla prokousat do konce, pořád jsem čekala, až se stane to NĚCO. A najednou byl konec. Chybí mi staré oblíbené postavy z minulých dílů. Třeba bude další díl lepší, uvidíme.

01.08.2016 3 z 5

Za hranicí temnoty Za hranicí temnoty Alexandra Ivy

U toho, jak Harley srazila tomu nabubřelci Salvátorovi jeho donjuanský hřebínek, jsem brečela smíchy. Bod navíc, že si před ním nesedla na zadek jako jeho ostatní č...., totiž vlčice :-). Levetovy glosy a provokativní komentáře opět nezklamaly.

Zrození temnoty Zrození temnoty Alexandra Ivy

Kdo si potrpí na upíři, čarodějnice, elfy, hafo kouzel, romantiky a erotiky, přijde si na své. Dobře vymyšlený a zpracovaný příběh, rychle se četlo, nešlo se odtrhnout. Z Danteho sálalo erotično, až doutnaly stránky, a Abby ho měla správně na lopatě. Děj měl spád, plný akce a napětí. Za mě palec nahoru.

Předurčená Předurčená Kristin Cast

Tenhle díl se mi četl hodně těžko, děj byl moc natahovaný a dohromady o ničem. Kdyby z něj udělaly autorky jen pár kapitol nebo dlouhý prolog k dalšímu dílu, možná by to bylo lepší.

01.08.2016 2 z 5

Probuzená Probuzená Kristin Cast

Z Neferet a její drzosti jsem celou dobu skřípala zuby. Naopak jsem byla mile překvapená z vývoje vztahu mezi Rephaimem a Stevie Rae. Ale celou dobu jsem se pořád bála, že se Zoey do Tulsy už nevrátí a zůstane na ostrově.

01.08.2016 3 z 5

Nebezpečná láska Nebezpečná láska Kateřina Petrusová

Tato kniha mě velmi mile překvapila. Česká autorka se s tímto tématem poprala velmi dobře, podařilo se jí udržet děj v příjemné kombinaci napětí, akce a romantiky. Přiznávám se, na konci jsem si nefalšovaně pobrečela. Takže za mě - čtěte :-)!

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Knihu jsem četla několikrát, dokonce i původní originál, což tedy byla fuška a trvalo mi to půl roku, než jsem ji dočetla. Za mě jedna z nejlepších knih sester Bronteových. Ty holky prostě psát uměly.

01.08.2016 5 z 5

Finále Finále Becca Fitzpatrick

Vskutku grandiózní finále naprosto famózní série. Sérii jsem četla už třikrát, ale vždycky aspoň jednou za rok jí musím dát zase, je to prostě unikát. Žeru ty naprosto úžasný obálky, ta poslední u Finále přesně vystihuje děj, Nora vytahuje Patche, padlého anděla, z pekla. Závěr série vynikající, jen toho Scotta jsem tvrdě obrečela. S jeho smrtí jsem se ani po trojím přečtení ještě nesmířila...

29.03.2018 4 z 5

Ticho Ticho Becca Fitzpatrick

Teda co díl, to perla, opět skvěle namíchaný koktejl romantiky a napětí, světla a temnoty. Ticho, příznačný název, ticho před bouří...

29.03.2018 4 z 5

Propusť mě Propusť mě Julie Kenner

Mno, jak to jenom... pokud bych četla sérii před Obnaženou a Padesáti odstíny, asi bych byla nadšená. Asi. Ale bohužel se v této sérii neobjevilo nic nového. Opět bohatý mladý muž se zálibou v drsnějším sexu, který mu pomáhá se vyrovnat s démony minulosti, a téměř nezkušená, a chudá, dívka, která rovněž bojuje se svými vlastními bubáky. Do toho se jim vtírá pár dalších osob, aby řeč a děj nestály. Já nevím, asi jsem přehnaně náročná... ale na druhou stranu se mi u toho výborně usínalo, takže proč vlastně ne

29.03.2018 2 z 5

Otrokyně Otrokyně Johanna Lindsey

Lehce navazuje na Ohne v zime (vyšlo pouze slovensky). Líčí dobrodružství dětí Brenny a Gaaricka, hlavně jejich nejmladší a jediné dcery. Dějově slabší a chudší než první díl, pořád jsem čekala na nějakou akci a oba nepřicházela. Je to klasická červená knihovna o citech hlavních hrdinů, jsem trošku zklamaná po akcí nabitém prvním dílu, do třetího o Seligovi se mi vůbec nechce...

07.12.2017 3 z 5

Třpytný dvůr Třpytný dvůr Richelle Mead

Výborná kniha. Drsnější verze Selekce, o hodně drsnější. Hodně mi ji to připomínalo, ale ve finále jí to ještě překonalo. Autorka umně vměstnala na cca 500 stran neuvěřitelné množství děje, zápletek a zvratů. Po dlouhe době opravdu dobrá kniha s tak trochu jiným námětem. Za mě palec nahoru. Užijte si čtení!

01.10.2017 4 z 5

Růže podzimu Růže podzimu Abigail Gibbs

Po silném prvním dílu trochu zklamání. Ale na druhou stranu třeba obdivovat propojenost s prvním dílem. Za mě palec tak na půl žerdi, ale za přečtení to rozhodně stojí. Teď jen aby byl další díl, trochu mi přijde, že si autorka s touto sérií ukousla trochu větší sousto.

27.09.2017 3 z 5