Fizulka71 Fizulka71 komentáře u knih

Odpuštění Odpuštění Jodi Ellen Malpas

Zdařilé pokračování intenzivního vztahu Avy a Jesse. Na konci prvního dílu Ava Jesse opustila, aby ji úplně nepřeválcoval, ale oprostit se od něj nemůže ani zapomenout na jejich společné chvíle. Jessova výbušná povaha bude opět jak na houpačce. Vychází najevo, že jeho city k Avě jsou mnohem hlubší a Ava si rovněž přiznává, že Jesse miluje, i když jí to stojí všechny síly. Odkrývají se další tajemství spojená se Zámkem a z Jessovy minulosti. Komu se líbil první díl, rozhodně si přečtěte i druhý, upoutá vás neméně.

07.08.2016 3 z 5

Jak (ne)zvládnout cestování Jak (ne)zvládnout cestování Erma Bombeck

Tahle kniha vážně nemá chybu. Nehrozí, že by se u ní člověk nudil. Erma má neotřelý humor a s vtipem glosuje každou situaci, při kterých nám všem ostatním trnou zuby.

04.08.2016 4 z 5

Morová rána Morová rána Betty MacDonald

Ani po letech mě nepřestává udivovat, jak si autorka dovedla uchovat nadhled a zpětně i humor v situacích, kdy jí šlo nefalšovaně o život. O vtip ji nepřipravil ani tvrdý léčebný režim v sanatoriu, který ji spolu se sparťanskou výchovou zachránil život.

03.08.2016 5 z 5

Král Král J. R. Ward (p)

Další výborný díl, dozvíme se víc o Wrathovi a jeho rodičích, také o jeho strastech coby krále. Nechybí erotika, napětí a akce.

02.08.2016 4 z 5

Vytoužený milenec Vytoužený milenec J. R. Ward (p)

Jeden z nejlepších dílů, autorka velmi dobře a citlivě popsala vztah mezi dvěma muži a to opravdu se vším všudy. Trochu jsem se toho bála, ale je to velmi dobře napsané, rozhodně to není obscénní nebo nevkusné. Blay s Qhuinnem jsou skoro dokonalá dvojice, určitě si dobře počtete.

01.08.2016 4 z 5

Znovuzrozený milenec Znovuzrozený milenec J. R. Ward (p)

Konečně se vrací Thor, i když na pokraji šílenství. Nejlepší figurou je anděl Lassiter a jeho posedlost tv seriály, to jsem se fakt nasmála. Navíc jeho vizáž zlého hocha včetně kila piercingu v každém uchu, to vážně nemá chybu. Příběh se moc líbil, byl opět trošku temnější a emotivnější, ale rozhodně stojí za přečtení.

01.08.2016 4 z 5

Pomstěný milenec Pomstěný milenec J. R. Ward (p)

Kdo by řekl, že srdce chladnokrevného Rehva dobude křehká a drobná Ehlena. Silný emotivní příběh, který mě opět nezklamal. To ostatní zatím žádný z dílů této série.

01.08.2016 4 z 5

Vyvolený milenec Vyvolený milenec J. R. Ward (p)

Phury na mě od začátku působil jako velmi křehká duše a fakt férovej chlap. A byl. Přišel o nohu při záchraně svého bratra, pak se kvůli němu vzdal i ženy, potom nastoupil místo Vishouse, aby mohl být se ženou, kterou miloval. Nakonec našel lásku svého života, ale cesta to byla trnitá.

01.08.2016 4 z 5

Milenec z věčnosti Milenec z věčnosti J. R. Ward (p)

Tuhle knihu jsem v podstatě pobrečela, je velmi emotivně napsaná, silný příběh. Rhageova potvůrka je vpravdě monstrózní, nejvíc mě dostalo, jak ho napájí Alka Salzerem, když to přežene se sváčou :-)

01.08.2016 4 z 5

Krvavý písek Krvavý písek M. T. Majar (p)

S dějem tohoto dílu si dala autorka evidentně práci, byl podstatně drsnější a akčnější než první díl. Ale konec mě zklamal, i když jsem čekala, že to tak podobně dopadne, nějak jsem ten způsob, jakým ho autorka napsala, nemohla pobrat.

01.08.2016 3 z 5

Hell Boys Hell Boys M. T. Majar (p)

Po skvělých Hot Boys jsem se na tuto knihu moc těšila, ale byla jsem zklamaná. Asi jsem neměla očekávat něco jako volné pokračování se stejnými postavami. Zápletka byla vymyšlená dobře, ale nedokázala jsem skousnout hlavního hrdinu.

Temná krev Temná krev Laurell K. Hamilton

Tenhle díl mi trošku zvedl náladu, hlavně proto, že jsme mohli víc poznat Jasona, který mě moc baví. Podobný díl bych uvítala s Nathanielem. Zápletka s bratrancem byla zajímavá, ale opět si myslím, že z toho mohla autorka vytlouct víc, jako to dokázala v prvních dílech série. Ale nedokážu tuto sérii jen tak opustit a totálně ji zavrhnout, postavy jsem si velmi oblíbila, čekám na každý další díl s napětím, jak se budou jejich osudy vyvíjet a jestli se jim konečně splní jejich tužby a sny.

Micah Micah Laurell K. Hamilton

Na tenhle díl jsem se moc těšila právě kvůli Micahovi, zatím jsme se o něm v sérii moc nedozvěděli. Díl byl lepší než předchozí dva, ale zdaleka nedosahoval kvalit prvních deseti dílů, možná tak z poloviny.

Inkubovy sny Inkubovy sny Laurell K. Hamilton

Tak tenhle díl mne hooodně zklamal, sex, kecy, kecy, sex, akce nula, napětí mínus jedna.

01.08.2016 2 z 5

Narcis v řetězech Narcis v řetězech Laurell K. Hamilton

Narcis mě teda dostal, prostě nezapomenutelná figurka, škoda, že v dalších dílech nedostal víc prostoru. Skvělý děj, má spád, přibývá erotiky až porna, ale nechybí akce a napětí. Víc prostoru dostávají leopardi, kteří podle mne zatím jen hráli druhé housle. Podle mě asi zatím nejlepší díl (a taky nejdelší). Takže hurá do něj!

Obsidiánový motýl Obsidiánový motýl Laurell K. Hamilton

Tomuhle dílu je nemohla napoprvé přijít na chuť, zaujal mě až na podruhé a pak na potřetí. A nelituji. Nahlédneme do Edwardova soukromí, budeme valit oči a říkat si, sakra, co je tohle za chlápka a kam zakopal Edwarda. Ale jeho pravé já opět vypluje na povrch, když dojde k ohrožení jeho nové skoro rodiny. Z Olafa jsem měla mrazení a během čtení scén s ním jsem měla nutkání se pořád ohlízet za sebe. Opět doporučuji přečíst, zas je to kousek temnější, akčnější, napínavější a krvavější.

Modrý měsíc Modrý měsíc Laurell K. Hamilton

V tomhle díle se opět ukázalo, že Anita má větší koule než Richard :-) v něčem teda určitě. Díl byl zase o kousek temnější, když byla unesená Richardova máma a jeho brácha. Dál nebudu napovídat, čtěte!

Smrtící tanec Smrtící tanec Laurell K. Hamilton

Edward opět na scéně, teď naštěstí na straně Anity. Mít ho za nepřítele...radši ne. Moc mě baví jejich rozhovory a Anitiny postřehy ohledně Edwarda a jejich společné zálibě ve zbraních. Děj je jinak opět plný akce a napětí, dozvíme se víc o praktikách ve vlčí smečce. I když se Jean-Claude hezounek a miláček, vlkodlaky mám stejně radši, jsou takovi přítulnější :-)

Kavárna šílenců Kavárna šílenců Laurell K. Hamilton

Dějově další skvělý díl, ale také mě mrzí, že si překladatel nenastudocal překlady minulých dílů a změnil některá jména a názvy (Oživovatelé - Animators apod.). Ale opět doporučuji přečíst, kniha je znovu plná akce, napětí, sem tam trošku romantiky, což by s Richardem na scéně ani jinak nešlo.

Cirkus prokletých Cirkus prokletých Laurell K. Hamilton

Zase super, Richard je úža a Jean-Claude řádná vtěrka :-) ale k pomilování jsou oba. Děj má opět spád, autorka mě nezklamala, udivuje mě, jak si dovede pohrat s detaily.