georginaa georginaa komentáře u knih

Anti-přítel Anti-přítel Penelope Ward

Konečně příběh, kde není vše dokonalý, zalitým sluncem. Moc se mi líbil pomalý přístup k poznání sousedky a její dcerky. Hlavně bylo úžasné, když malá Sunny plakala a on si ji vzal do náruče a ona hned přestala. Jak ty děti vycítí bezpečí v mužské náruči. Ať je to kdokoliv, děti umí vše vycítit, jakékoliv emoce. Nakonec to opravdu dopadlo pohádkově, ale to se u těchto romancí dokonce očekává. Docela se mi to celé líbilo.

01.08.2022 4 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Tak já si myslím, že Nora vůbec neví co od života chce. Proto se ubírá k různým možnostem a vždy co se jí přestane líbit, skončí opět v knihovně. Vždyť svůj život si utváříme sami, to co jsme , co cítíme, kam se vydáme, vždy jen sami máme na výběr a jako ona se mi zdá, že to nějak nechápala. Vlastně bych řekla, že v sobě měla prázdno, snažila se to něčím vyplnit, ale bohužel neměla čím, jelikož ji nic nebavilo, jen jako by hledala cestu nicoty. Příběh byl takovým zamyšlením nad sebou samým. Jednou mi jedna žena řekla, že mám dvě cesty, když se vydám po té cestě co mám, tak to nedopadne moc dobře. Když překonám strach a půjdu tou druhou cestou, budu se mít lépe a to se taky stalo. Dodnes musím na to myslet, že jsem měla opravdu na výběr a já to využila. (podrobnosti si nechám samozřejmě pro sebe.) Měla pravdu a to přesně i vystihuje příběh půlnoční knihovny, máme všichni na výběr. I když je to někdy zoufalé, smutné, prostě vždy se nějaká ta cesta najde, jak žít dál a naplnit život něčím, co ve vás nechá skvělý pocit, radost a štěstí, vždyť život máme jen jeden a plno možností jak ho využít.

25.07.2022 4 z 5

Venom Venom Rick Remender

Vyloženě komiksy nekupuji, ale když se mi dostanou do ruky, nenechám si to ujít. Jakmile jsem přečetla, že mimozemský symbiont se převtělí do lidského člověka, stahuje se mi krk, jako kdybych se dusila. Nicméně musím brát v potaz, že výmyslům se meze nekladou a ne každý má chuť na takový počin. Je to jak vetřelec co vám užírá život. Nakonec jsem byla ráda, že jsem to dolouskala a můžu přejít opět na něco jiného.

24.07.2022 4 z 5

Šedý muž Šedý muž Mark Greaney

Především jde o zábavu, takže střílečky a honičky se musí brát z rezervou. Tvrdý výcvik musí být, od toho je to akční a to mě zkrátka baví. Stránky ubíhaly jedna za druhou, skvěle se to četlo a když byl konec, tak mě to zamrzelo, že to končí. Loyd byl fakt zvrhlej hnusák, nic mu nebylo svatý, vlastně vše dělal jen pro svou zvrácenou zábavu. Ještě že existují i kladní zabijáci, co tyto fanatiky zneškodní. Viděla jsem i po sléze film a ten se mi taky moc líbil. Takže jsem z obojího nadšená.

23.07.2022 5 z 5

Z deníku císařovny Z deníku císařovny Marieluise von Ingenheim

Tento díl je více dramatický než ty předešlé. Smrt si nevybírá ani mezi chudáky ani mezi boháči. Je to součást života a člověk se s tím musí bohužel smířit. Nicméně ani tento díl nebyl špatný a zůstává další vzpomínkou na císařovnu Sisi a její život.

20.07.2022 3 z 5

Malvína Malvína Anna Szafrańska

Celou dobu jsem tušila Jasmíny tajemství, nějak jsem to vycítila a opravdu to tak bylo. Takže se těším na její příběh v třetím díle. Nicméně mě docela štvalo, že Malvína měla stále ze všeho obavy, stále se ze všeho obviňovala a to na jednu knihu bylo fakt až až. Arek byl v celku fajn, taky měl co dělat s důvěřivostí, jen tak si někoho nepouštěl k tělu, a když ano, tak to stálo za to. No závěr byl excelentní, takové překvapeníčko na konec. I tak to bylo pěkné čtení.

19.07.2022 5 z 5

Liliana Liliana Anna Szafrańska

Tohle jsem vůbec nečekala. Opravdu strhující příběh. Dost mi to připomnělo, čím jsem si prošla já, vskutku podobné prožitky bolesti, strachu a ponížení. Každý si musí nalézt svou cestu a je fakt skvělé mít kolem lidi, kterým na vás záleží a pomůžou v nelehkých situaci. Těchto příběhů jsou na světě spousty a cením si fakt lidiček co se nebojí do toho jít a podají pomocnou ruku jako v této knize, už se těším na druhý díl o Malvíně.

17.07.2022 5 z 5

Toužím po tobě Toužím po tobě J. T. Geissinger

Kimber byla skvělá, přímočará, nedělala si žádné servítky vůči titulu Matea. Brala ho úplně jako každého jiného a to ho imponovalo. Že ho vlastně nechtěla kvůli penězům, moci, slávě, ale kvůli jeho samotnému. Jejich soutěživost kdo z koho byla dost náruživá. Nejvíc mě pobavila jejím přirovnáním, kterých bylo spoustu. "Mám v hubě jako kdybych tam měla hovno od bezdomovce" tak na tuhle hlášku nemohu zapomenout. Prostě a jednoduše, celá série byla fajn a doufám, že se dočkáme dalších knih této autorky.

15.07.2022 5 z 5

Strašidla přejí lásce Strašidla přejí lásce Jennifer Greene

Tak zase jedna oddechovka na odpoledne. Co se může stát, když se dva ukryjí v strašidelném domě? Veškeré předsevzetí skončí, když se dva nekontrolovatelně do sebe zamilují.

14.07.2022 3 z 5

Doktoři Doktoři Erich Segal

Je to jakoby jste se dívali třeba na seriál nemocnice na kraji města. Jsou to prostě osudy lidí, kteří věnují život lékařství. Jejich touhy, lásky, zklamání a vždy práce a práce. Takový ty příběhy ze života. Kniha nebyla zase až tak špatná, akorát pro mě jednou přečíst a stačí.

14.07.2022 2 z 5

Srdce a koruna Srdce a koruna Marieluise von Ingenheim

Další poutavý díl o císařovně Sisi. Po prosazování svých cílů je cesta trnitá, ale vždy vítězná. Naučila se svým milovaným kompromisům, už je vyzrálejší a její rozhodování je více promyšlené, i když taková divokost v ní stále třímá. Hodně se ji podobá syn korunní princ Rudollf, který se nedá jen tak zkrotit. Rakouský lid ji miluje jako i její manžel s kterým bude slavit stříbrnou svatbu.

13.07.2022 3 z 5

Zrozená z hanby Zrozená z hanby Nora Roberts

Třetí díl nalezené sestry, která prožívá po smrti matky úplně nový život v dalekém Irsku. Poznává své nevlastní sestry a jejich život a své obavy z neznáma a cizích lidí se nakonec zdají být přívětivé. Měla pocit jako kdyby se vrátila domů, jakoby tam odjakživa patřila. Pozná tam i svou životní lásku a trilogie končí se šťastnými konci a tak by to mělo být.

Zrozená z ledu Zrozená z ledu Nora Roberts

Druhý díl navazuje na první. Maggie, která se vdala s galeristou z prvního dílu, se stala šťastnou maminkou. Sestra Brianna má svůj malý penzion a stará se o své hosty, nic ji nechybí. Dokud se jednou nepřihlásí host, jenž ho zná z jeho knih. Přitahuje jí to k němu a neví co si s tím počít. Jenže osud si nevybereš, je to prostě předurčeno. Tak se do sebe nakonec zamilují. Pohodové romantické počteníčko.

Zrozená z ohně Zrozená z ohně Nora Roberts

Knihu jsem četla poprvé zhruba před dvaceti lety. Nadchla mě z pohledu sklářky, která vyráběla unikátní sklo, kde se odrážela její duše, touha, láska k tomuto řemeslu. Když se Rogan setká s prvním kouskem, uvědomí si , že takovou krásu nikdy neviděl. Musí se seznámit s umělcem a pokusit se vynést toto umění na světlo. Velké překvapení pro něj bylo, když potká Maggie, která ho uchvátí na první pohled, přesně jako její výrobky. Propadne kouzlu a ví, že to je láska na celý život.

Vrabčí hnízdo Vrabčí hnízdo Roman Ráž

Četla jsem ve dvaceti letech a abych byla upřímná, nebavila jsem se tolik, jako po přečtení dnes. Je to úplně jiný náhled než v mládí a též v jiné době. Ten rozdíl doby je vlastně i zásadní a nezáleží na konkrétním příběhu. Protože ho vnímáme s odstupem času a pohlížíme na svět už jiným nadhledem. Autor vždy psal coby do hloubky duše a znalost uměleckého prostředí mu byla přínosem.

08.07.2022 5 z 5

Francouzova milenka Francouzova milenka John Fowles

Dost psychologicky nadnesené a čtenář mi obdivované. Román z 18.století baví dodnes a je řekla bych z nejlepších děl Fowlese. Jednou za čas se k tomuto románu vracím a vždy mě pobaví, což je vlastně účel.

08.07.2022 3 z 5

Na semaforu zelená Na semaforu zelená Stanislav Rudolf

V té době když jsem četla tuto knihu, bylo nemyslitelné se zamilovat do dospělého ženatého chlapa. Po dlouhé době mého života, jsem viděla spoustu dívek a žen, co si vybraly zrovna tuto možnost. Asi je to normální, záleží však vždy na obou lidech jak se k tomu postaví. Nicméně román pro dívky ukazuje cestu, po níž by nebylo dobré jít.

08.07.2022 5 z 5

Okna bez mříží Okna bez mříží Jiří Švejda

Moc hluboké myšlení to nemělo, jako u ostatních románů autora. Petr rád by chtěl se uplatnit v hudebním světě, ale ta by ho v té době neuživila. Tak buď bude makat za jisté peníze, nebo se oddá svému snu. V té době to vůbec nebylo lehké jako dnes, nebylo tolik možností a různorodosti.

08.07.2022 2 z 5

Ochraň mě Ochraň mě J. L. Beck

Damon naháněl hrůzu pouhým pohledem. Musí mít respekt před zaměstnanci, ale doma je pravý opak. Než to Keira zjistila, strašně se ho bála. Proč zrovna její bratr ji odkázal, že zrovna Damon ji ochrání před ostatními a hlavně před Xavierem? Před jeho hrůzným bratrem. Dostala se úplně do jiného světa, světa hrůzy, bolesti a strachu. Jenže ji nic jiného nezbývá. Příběh je otevřený plný napětí a musíme počkat na rozuzlení v dalším díle.

07.07.2022 4 z 5

Její keřík Její keřík Penelope Bloom

Bohužel u tohoto dílu jsem zklamaná. Skoro celou knihu se probíral jeden špatně ustřihnutý keř a nic víc. Jak chtěla Nell prorazit jako umělkyně to nechápu. Bohužel z ní spisovatelka udělala totální trdlo a ve všech směrech. Prostě jsem ji nepřišla na chuť. Kdyby se jí nenaskytla příležitost u prachatých vlivných lidí, neměla by šanci vůbec. Ani vlastně nevěděla jak to všechno funguje, jen byla viděna u keře, jak lelkuje a to Harryho upoutalo natolik, že se do tohoto trdla zamiloval. Pak ji vedl životem správným směrem a ona stejně skoro nic nechápala. No to se podle mě prostě moc nepovedlo. Nehledě mi chybělo špičkování, smích a pobavení jako u předchozích dílů.

06.07.2022 2 z 5