georginaa georginaa komentáře u knih

Bar u strakaté krávy Bar u strakaté krávy Hans-Georg Noack

Další se sbírky dívčích románů ze 70.let. Někdy s knihy se nemůžu rozloučit, tak je mám v knihovně, že třeba někdy si je ještě přečtu. Je to vzpomínka na dětská léta.

15.06.2022 5 z 5

Násobilka snů Násobilka snů Halina Snopkiewicz

Milovala jsem tyto dívčí románky, mám je v knihovničce jako vzpomínku na dětství. Každý prožíval první lásky, poznání a touhy. Dříve bylo psáno spíše o vztazích a emocích, dnes je to o hodně volnější a hlavně o sexu. Doba se mění a tím pádem i vliv psaní pro náročnější čtenáře.

15.06.2022 5 z 5

Život na zámku Život na zámku Jan Míka

Osudy lidí, kteří hledají svou lásku a místo, kde by rádi žili šťastně. Jenže i když se přestěhují na zámek, jejich problémy se tím nevyřeší. Spíše se prohloubí jejich citová ztráta a těžko se vyrovnají s danou situací. Jak kniha tak i seriál byl uspokojivý.

14.06.2022 3 z 5

Bouřlivá noc Bouřlivá noc Elle Kennedy

Třetí díl mě tedy bavil nejvíc. Popírání sebe samo a pomoc přišla v roli potetovaného andílka. To se mi fakt líbilo. Brett i když byla jak skřítek, uměla si drze dupnout a říct co chce. Fakt skvělý pár, co si stále ukazují dominanci navzájem a nakonec oba dostanou vše co chtějí. Velmi působivé.

12.06.2022 4 z 5

Skandální noc Skandální noc Elle Kennedy

Druhý díl byl o něco lepší než ten první. Víc děje, ale autorka mohla více popsat třeba boje Reeda, bylo to tam tak okrajově a přitom často psáno. Dala bych tomu větší prostor. Darcy vzorná učitelka a zároveň prahla po vášni, aby svůj život více okořenila, ani se ji nedivím, prostě vášeň a pěkný sex ve vztahu by měl být. Uvidíme jak si poradí s třetím dílem o Ajovi.

11.06.2022 4 z 5

Dáma s hedvábnou maskou Dáma s hedvábnou maskou Diana Norman

Pod maskou můžete být kýmkoliv, někdo se cítí bezpečně a někomu to dodá sebevědomí. To se přesně stalo Peni, bez masky koktala, byla jak uzlíček nervů, moc toho nenamluvila a když si nasadila masku, jako by se v ní něco rozpoutalo a dokázala sebevědomě mluvit bez zaškobrtnutí. Je to zvláštní román se zvláštním příběhem , ale tak to Diana prostě umí.

10.06.2022 3 z 5

Fontána pro Zuzanu Fontána pro Zuzanu Eleonóra Gašparová

Jako holka jsem sbírala všechny dívčí romány od Albatrosu, co byly dostupné. A to zase jich moc nebylo, dostali jsme ve škole ediční plán pro mládež a objednávali knihy přes školu. Nicméně, tuto knihu jsem měla ráda a když natočili film, úplně jsem to žrala. Takže je to taková nostalgická vzpomínka na tu dobu.

10.06.2022 2 z 5

Hněv kejklíře Hněv kejklíře Amo Jones

Tak abych pravdu řekla, mě se strašně motaly jména. Vůbec nevím ke komu koho přiřadit, to jako dívčí jména byly jako klučičí a pomalu jsem nevěděla kdo je kdo. Mám v hlavě zmatek a to přesně i autorka zřejmě také. Jelikož napsat to takhle šíleně, poodhalovat tajemství po částech, vždy něco nakousne a dopoví až s dalšími kapitolami. Dokud to člověk nedočte celé, tak vlastně neví nic. Postupně to dává smysl, ale začátek jsem si říkala, panebože do čeho jsem se to pustila.

09.06.2022 4 z 5

Kluci, holky a Stodůlky I Kluci, holky a Stodůlky I Eva Bernardinová

Četla jsem ji jako povinnou četbu ve třetí třídě a moc se mi kniha líbila. Dříve dětství bylo jiné než je dnes a člověk by se rád vrátil do té doby (myslím jako děti). Bylo více zábavy a přátelství, které bylo na celý život.

08.06.2022

Poslední sbohem Poslední sbohem Lee Child

Jsem ráda, že nám autor i nechal nahlédnout do vyšetřování, co by ještě Reacher byl major v armádě. Nakonec člověk i pochopí proč vlastně odešel, když měl takovou budoucnost před sebou. Začíná vyšetřovat případ mrtvé ženy a ne vše je tak snadné jak se zdá. Brání mu šerifka a on neví, zda je sním, nebo proti.

08.06.2022 3 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Ani druhý díl nijak nevybočil, stejné fráze, stejný sex i když z více divokého to přešlo do romantického. Christian poznává i jinou svou stránku, že je schopen i milovat jinak, než byl zvyklý. Začíná se bláznivě zamilovávat a neví co si s touto emocí počít. Jako příběh to je pěkný, ale na knihu i docela zdlouhavý. Stačilo by o něco méně stránek a bylo by to super.

08.06.2022 5 z 5

Stopy ve tmě Stopy ve tmě Nora Roberts

Dva příběhy s detektivní zápletkou a romantikou. Mám ráda takové příběhy, kde se něco děje, v případě prvního příběhu jde o ztracenou dceru a v druhém příběhu o žhářství. Oba příběhy mají co do sebe a Nora je fantastická, je to moje nejoblíbenější spisovatelka romantiky a detektivek.

08.06.2022 3 z 5

Za hranou Za hranou Meredith Wild

Tenhle díl mi připadal nejžhavější co do sexu. Ze začátku to mělo pěkný děj. Myslela jsem, že se budou více přátelsky dohadovat, jenže pak se to zvrtlo v samý sex. A to pokračovalo stále dokola, že děj se vlastně ztrácel a řešily se jen Livini vztahy. Mít dva partnery v dnešní době není nijak vzácné, myslím, že se to děje dost často. Polyamorie – "mnoholáska" je v téhle době nejčastěji zmiňováno, zda to ale vydrží dost dlouho, to zatím nikdo neví.

06.06.2022 3 z 5

Právo být katem Právo být katem Charlie P. Stonebridge (p)

„Jen to tady šerifovi pěkně pověz, Mary," hučel zelinář Anthony Davidoff do děvčete, které k nám do kanceláře zřejmě nešlo s velkým nadšením a ještě teď by bylo nejradši hodilo zpátečku. „Jen to hezky řekni, jak to bylo." „My jsme tady v Complimentu dobráci od kosti .... oba příběhy se mi líbily.

03.06.2022 3 z 5

Muž, který příliš mnoho věděl (4 povídky) Muž, který příliš mnoho věděl (4 povídky) Gilbert Keith Chesterton

Čtyři díly s detektivem Horné Fisherem. Publicista Harold March, byl dobře oblečený muž přitažlivého zevnějšku, s jasnýma očima a popelavými vlnitými vlasy. Hnal se za mocí, využíval všech prostředků pro svojí práci a neohlížel se na nic a na nikoho. Detektiv ho měl v hledáčku a stále nevěděl, zda je podezřelý nebo ví víc než říká.

Horké želízko Horké želízko Bill Jeffers

Další příběh agentky Nelly. Když přijel Pablo Ortega do Addis Abeby, určitě si nepomyslel, že po něm někdo půjde tak rychle. "Bože, jak ji nenávidím, tu prokletou noc! říkal si Pablo Ortega. Zpocený a pokašlávající běžel ulicemi Addis Abeby. Po obou stranách se krčily ubohé chatrče. Šlápl do hluboké, bahnem naplněné díry a upadl. Mezi zuby mu skřípal písek. Zaklel a vstal. Uštvaně se ohlédl. Pablo měl strach, hrozný strach.

Klub starých dam Klub starých dam Georges Simenon

Holanďan musel požádat o pomoc detektivní kancelář. Když k němu přišel pomocník Emil, myslel, že je to sám detektiv Torrenc a že s takovým vzezřením, nemůže tento člověk být úspěšný vyšetřovatel. Něco podobného se opakovalo, v mnohem přívětivější podobě, u paní Pitchardové. Též si ho nedovedla představit jako detektiva....dokud nepřiznal, že je pouhý fotograf. Tím se začalo úspěšné vyšetřování klubu starých dam.

02.06.2022 3 z 5

Léčka Léčka G. F. Waco (p)

Chystá se past, čeká až přijde, musí být připraven. Zatímco Bertram vyhledává potíže, tak Mason sedí v koutě a vyčkává. Uvidí se kdo z koho.

Křivky k zbláznění Křivky k zbláznění Bill Jeffers

Nelly se opět vydává do města New Yorku. Musí vyřešit další případ s detektivní zápletkou.

Pomsta Pomsta Oscar Collins

V malém městečku, kde život stojí na nudnosti, kde se nic neděje. Jediné vyrušení je ve čtvrtek ve dvě hodiny odpoledne, kdy přijíždí dostavník přinášející alespoň trochu vzruchu do každodenní neměnnosti osady. A to právě vystoupil jeden cizinec a vzal sebou do městečka trochu toho vzrušení do života.