georginaa georginaa komentáře u knih

Milionová holka Milionová holka Stanislav Rudolf

Tuto knihu jsem dostala k narozeninám , když mi bylo 13 let. Viděla jsem, jak se život může změnit během jedné chvíle, jednoho rozhodnutí. Knihy mi v té době docela pomáhaly si uvědomit spoustu věcí. Jak mít dobré kamarády, čeho se vyvarovat a co udělat proto, abych byla spokojená. Stanislav Rudolf se nejednou přiblížil k tématice dospívajících dívek. Mám jeho knihy do dnes ráda a v té době opravdu pomohly vidět trochu ten svět jinýma očima.

04.07.2020 4 z 5

Havárie Havárie Jiří Švejda

Další příběh z mostecka, kde okolí dobře znám. Prostředí je mi blízké a v té době se opravdu žilo trochu jinak než dnes. Závistivost, cílevědomost, neschopnost ... vlastnosti, které jsou stále dokola označovány i v nynější době. Každý prožívá vzestupy i pády, a záleží jak si s tím člověk poradí.

03.07.2020 4 z 5

Dva tisíce světelných let Dva tisíce světelných let Jiří Švejda

Od Švejdy jsem četla snad všechny knihy a tenhle román jsem si též nemohla ujít. Jelikož pan spisovatel bydlí ve stejném rodišti jako já, jsou mi jeho knihy dost blízké.

03.07.2020 4 z 5

Smrt krásných srnců Smrt krásných srnců Ota Pavel

Kniha plná povídek, která pobaví, rozesmutní, rozesměje, prostě od všeho trošku. Kdo by neviděl zfilmování, známé zpracování, v hlavní roli sympaťák Karel Heřmánek a široká plejáda známých hereckých osobností. Když jsem to četla, stejně jsem si představovala herce, kteří to hráli.

02.07.2020 5 z 5

Jules Verne - Pět neděl v baloně Jules Verne - Pět neděl v baloně Josef Blažek

Toto zkrácené podání v podobě komiksu se mi moc líbilo. Nebylo to tak táhlé jako v knize, i když v knize bylo více dobrodružství a více popsán děj. Nic na tom o všem nemění fakt, že obrázky jsou nádherně zpracované a zábavné.

02.07.2020 4 z 5

Žena za pultem Žena za pultem Miroslav Graclík

Samozřejmě, že seriál od Dietla bych si nenechala za žádnou cenu ujít. Jeho všechny seriály byly perfektně natočené, mezilidské vztahy, rodina a řešení každodenních starostí. Tuto knihu jsem si přidala do čtenářské výzvy a nejenom proto, že to bylo vysněné povolání, ale také proto, že jsem se tou prodavačkou opravdu vyučila. Film byl spíše takovou inspirací a přátelství, která vznikala na prodejnách, na ty vzpomínám dodnes.

Jméno růže Jméno růže Umberto Eco

Spisovatel Eco byl zařazen do čtenářského deníku na škole. Tuto knihu jsem louskala docela dlouho, jelikož nejsem moc na historickou literaturu. Pomohlo mi filmové zpracování, kde jsem si udělala jakou si představu o ději a době. Excelentní provedení Seana Connery vzalo za své, že se mi víc líbil film, než samotná kniha. Je jisté, že se ale ke knize nevrátím.

01.07.2020 2 z 5

Metráček 2 aneb Kosti jsou vrženy Metráček 2 aneb Kosti jsou vrženy Stanislav Rudolf

Od Stanislava Rudolfa jsem přečetla všechny knihy a plno jich mám ještě doma z dětství. Mám ráda jeho pohled na mládež, dříve to bylo hlavně o sportu a mezilidských vztazích. Dnes je jiná doba a tak s nostalgií vzpomínám, jak to dřív bylo lepší.

01.07.2020 5 z 5

Nebezpečné známosti Nebezpečné známosti J. D. Robb (p)

Vždy se těším na další díly o Evě Dallasové a Roarka. Jsou rodina, jsou tým a tak propojeni, že jeden zná toho druhého a stále se překvapují. Špičkování je excelentní, když Eva nepochopí přísloví a Roark ji vysvětluje s trpělivostí co to znamená. Pak řekne "jsi moje úžasná policistka". To prostě miluji. Příběhy jsou stále perfektní, neotřelé a plné napětí.

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Nejdříve jsem přečetla knihu a byla jsem překvapená i filmovou tvorbou. A můžu říct, že se mi líbilo obojí, což obvykle nebývá. Komisaře se chtěli zbavit a tak ho přesunuli do oddělení nevyřešených případů. To ale nevěděli, že bude mít takový úspěch a případ vyřeší.

30.06.2020 3 z 5

V pokušení V pokušení J. D. Hawkins

Nebudu hodnotit, zda je kniha lepší nebo horší od ostatních dříve napsaných. Je to prostě příběh jak opět chlap našel tu pravou. Jako vždy se řeší neústupné problémy, dokud si opět neuvědomí, že nikdo není bez chyby. Ve vztahu je plno tvrdohlavosti, kompromisu, sebevědomí, ústupků a hlavně sexu. Od toho tu jsou tyhle baronetky a kdo čeká víc, musí si najít jiné vážnější čtivo.

28.06.2020 5 z 5

Výpověď Výpověď Whitney G. (p)

Tak přesně tato kniha mi připomněla mého přítele, stejné špičkování a popichování, humorné situace a nyní jsem s ním už 20 let. Jako kdyby bylo psáno o nás, akorát v jiném oboru. Připomnělo mi to krásné počáteční chvíle, moc se mi kniha líbila.

27.06.2020 5 z 5

Rozmarné léto Rozmarné léto Vladislav Vančura

Klasika. Známé dílo, které snad četli všichni a nebo popřípadě viděli český film. Osudná první věta „Tento způsob léta, zdá se mi poněkud nešťastným.“, kterou všichni poznají o jaké dílo se jedná.

18.06.2020 5 z 5

Rytmus, já & Malychin Rytmus, já & Malychin Mariana Zapata

Vyloženě vtipný příběh, mluva mladých, co si neberou servítky a vše řeknou na plnou hubu. Nedivím se, že tak mluvila i Gaby. když vyrůstala mezi samými kluky. Líbilo se mi, že ji brali takovou, jaká byla a nechtěli z ní udělat někoho jiného.

18.06.2020 4 z 5

Půlnoční zátoka Půlnoční zátoka Nora Roberts

Další příběh, který byl propletený s duchy, minulostí a myslím, že byl dokonce podle toho natočen i film Prokletá zátoka. Děj se odehrává ve dvou liniích různé doby a ke konci se propojí právě s Declanem a Lenou, kteří vypátrají co se v minulosti stalo.

16.06.2020 4 z 5

Sexy hoteliér Sexy hoteliér Alice Clayton

Zdá se mi, že čím více tato spisovatelka píše, tím jsou její příběhy lepší a lepší. Sice pár nedostatků by se našlo, ale jinak je to čtivý, hravý a zábavný. Škoda, že na obálce není důvěryhodný chlap ..... pihatý s brýlemi.

15.06.2020 4 z 5

Božská mrcha Božská mrcha Christina Lauren

Pokračování božského, bastard přestal být bastardem a šíleně se zamiloval do mrchy, která vlastně už mrcha nebyla. Najednou vše bylo sladké, bez hádek, bez žádných akčních scén, jen vášnivý sex, který pokračoval celou knihou. Kdo nečetl bastarda, tak vůbec nepochopí děj...tedy kromě sexu.

12.06.2020 4 z 5

Komisař Komisař Paulina Świst

Zvláštní, že chlapy vždy narazí na nějakou holku, kterou vůbec ale vůbec nemusí a zároveň je k nim něco přitahuje. Nakonec nevědomky či vědomky se do nich zamilují a musí si přiznat, že nakonec to má na ně ten nejlepší účinek. Líbilo se mi, že je to spojeno i s vyšetřováním, nechyběla akce, zápletka, sex, vše co knihu dělá tak skvělou.

07.06.2020 5 z 5

Ohnivý soumrak Ohnivý soumrak Nora Roberts

Tenhle příběh mě opravdu moc bavil, dalo by se říct, že k hasičům mám velký respekt. Vůbec jsou to stateční lidé, kteří stále bojují o život druhých , ale i svůj. Obdivuji ženy, kteří se dají na tuto profesi a mají to daleko těžší, co se týče převážně mužské práce. Musí dokázat dvakrát tolik schopností, jen aby dokázaly, že jsou schopné. Bylo to dáno i v tomto příběhu. Škoda
jen , že není pokračování, moc by se mi líbila nějaká série.

03.06.2020 4 z 5

Bouřlivý příliv Bouřlivý příliv Nora Roberts

Druhý díl měl stejné silné emoce jako to bylo u prvního dílu. člověk se popasuje s různými situacemi a záleží jak z toho všeho vyvázne. Vše hlavně záleží na okolí a lidech co jsou nejblíže. Velká rodina ač má každodenní problémy, vždy je to nejlepší co člověk může mít.

02.06.2020 4 z 5