georginaa georginaa komentáře u knih

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

V tomto dílu by mohlo být použito rozsáhlejšího obsahu. Byly pouze náznaky, ale co k vrahovi všechno vedlo, jeho tajemství a zášť, popsáno jen okrajově na konci knihy, což je škoda. Proč si vybíral zrovna určité typy holek, proč nenáviděl zrovna holky, když ho týrali kluci. Je to takové podivné chování vraha, ale není to bohužel více rozepsáno, škoda. No nicméně další díl Eriky byl pěkný, i když chybělo více drzosti od Eriky, které byly v předchozích dílech a které jí - čtenáři - fandíme

07.04.2018 5 z 5

Jmenuji se Reacher Jmenuji se Reacher Lee Child

Kniha formou povídek, od 13 kluka Reachera až po staršího po výslužbě jak ho známe. Má dobrý pozorovací talent a nebojí se ani fyzického násilí, vždy vyhrává. Jeho motto je-zneškodni útočníka tak , jak to neočekává a vyhraješ.

02.04.2018 5 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Do tohoto příběhu jsem se musela trochu přemáhat. Už mám i stihomamy, pořád kontroluji okna, dveře, zda je zamčeno, zda svítí světla...nikdy nevíte, zda je někdo nečekaný ve vašem bytě. :-) No dám si oddych od detektivek a vrhnu se na pár romantik, nabrat další psychickou sílu na další drasťárny.

30.03.2018 5 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Vzhledem tomu, že tento díl je inspirován skutečností a né představivostí, má úplně jiný level. Z vysoce inteligentních lidí se stávají bezohlední maniaci a ještě své činy si dokážou odůvodnit, že je to pro dobro lidstva. Fakt nechápu .

27.03.2018 5 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Tento spisovatel opravdu nezná hranici utrpení. Z každou knihou mě víc a víc šokuje. Jen to zhltám, musím na další díl. A jelikož jsem u 5.dílu, tak už mi moc nezbývá. Jeho nesmírné umění pro detail, hrůzu, a neopakovatelnost vždy překvapí. Kam na to chodí? Doufám jen že stále bude pokračovat v příbězích, aby nás čtenáře ukojil, že sériový vrazi budou sedět za mřížemi kam patří a bude spravedlnosti učiněno zadost.

27.03.2018 5 z 5

Láska v Provenci Láska v Provenci Bridget Asher (p)

Zvláštní průběh vypravování. Hlavní představitelka nejen, že se zahloubávala moc do sebe, ale zároveň nedokázala řešit spoustu okamžiků svého života. Pořád se opakovalo - jak manžel by se zachoval, co by řekl, jak by to udělal apod. Chápu, že se trápila smrtí manžela, její myšlenky a jak s tím vlastně vším žít. Ale tím se vlastně příběh i moc táhl. A nakonec, když se očekává, že konečně začne nový život, jako by se příběh rychle ukončil. Jako kdybyste si přečetli první díl a zároveň čtvrtý. A to co mělo být řečeno mezi tím někam zmizelo. Nijak zvlášť mě to neupoutalo.

21.03.2018 3 z 5

Lehce nemravný Záchodník aneb praktická toaletní knížka Lehce nemravný Záchodník aneb praktická toaletní knížka Jitka Moody

Vtipné povídky lehce erotické, u kterých se člověk vesele pobaví.

18.03.2018 2 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Carterovi knihy čtu po sobě jdoucím vydání. Od prvního dílu si říkám jak je to brutální, chcete chytit vraha, hádáte vraha, chytíte vraha. Jenže čím dál čtu další díly je to ještě brutálnější, nepředvídatelné a to jsem teprve u 4 dílu a co mě čeká dál??? U konce knihy kroutím hlavou, jak tohle někdo mohl udělat? Bezcitné, vrcholné dílo a když jsem zjistila, kdo to dělal, šly na mě mrákoty. Tohle bych nikdy neuhodla a ani by mě to v životě nenapadlo. Tak co říct...musím to vstřebat a těšit se na další díl. Knihy jsou úžasně promyšlené a napsané.

11.03.2018 5 z 5

Souvztažnosti Souvztažnosti Karel Starý

Kniha obsahuje zákon o účetnictví, účtovou osnovu, postupy účtování, vzorové souvztažnosti, pro podnikatele s příklady

07.03.2018 5 z 5

Nátěrové hmoty 2.díl Nátěrové hmoty 2.díl kolektiv autorů

Kniha je převážně určena k přehledu barev pro prodavače, výrobce a pod. Nátěry jsou označeny např. epoxidová základní - S 2300, vrchní email polyuretanový - U 2054 apod.

06.03.2018 5 z 5

Nátěrové hmoty 1. díl Nátěrové hmoty 1. díl kolektiv autorů

Kniha je převážně určena k přehledu barev pro prodavače, výrobce a pod. Nátěry jsou označeny např. základovka syntetická - S 2000, vrchní email syntetický - S 2013 apod.

06.03.2018 5 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Noční lovec byl opravdu zase tak dech deroucí, že nevím kam ten autor na to chodí. Člověk, aby se ho bál v životě potkat, "anžto" neví, co se mu právě honí hlavou. Nevím proč překladatelka p.Pacnerová používá staročeské slovo, které svým způsobem narušuje styl, máme tolik českých slov, které by tím šly s úctou nahradit. Nicméně jestli každou knihu přečtu za jeden den, spisovatel nestíhá psát :-)

04.03.2018 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Cartera knihy čtu jako kdyby se mi promítal film. Tak skvěle napsaný styl, který je od A-Z. Jde přesně ze dne na den, jako kdybyste toho byli součástí, provádí vás po celém vyšetřování a stáli jste opodál a jen shlíželi, jak vás vede k dovršení cíle.

03.03.2018 5 z 5

Zakázaná přitažlivost Zakázaná přitažlivost Kateřina Petrusová

Kniha mě opět pobavila, akorát je trochu divné, že když si Henryho vzali k převýchově, ho nenaučili pořádně číst a psát, vždyť byl ještě kluk. Teď je to chlap jak hora, tak bych předpokládala, že mu to půjde líp. No ale co se týče povahy, tak je zase skvělý, takový plyšák jeden :-)

02.03.2018 5 z 5

Calendar Girl 3: Červenec, srpen, září Calendar Girl 3: Červenec, srpen, září Audrey Carlan

Opět další série milenců, kteří potřebovali pomoci od Mii. Překvapení však bylo, že našla nevlastního bratra. Vše se tím začalo vyvíjet úplně jiným směrem.

Oběť Oběť James Carol

Je zajímavý, jak v lidech zůstává taková hořkost plno let. Pak se něco změní a jdou se mstít, myslí si, že to tak je v pořádku a ani se nesnaží cokoliv vysvětlit. Prostě konají zlo a jsou tím tak posedlí, že nevidí nalevo ani napravo. Jako kdyby se jim vypnul mozek a byl naprogramován pouze na to jedno - vraždit. Ale i oni jednou udělají chybu a to je právě ten okamžik, kdy se vše obrátí proti nim.

Snídaně v posteli Snídaně v posteli Sandra Brown

Víc mi sedí od Sandry knihy s detektivní zápletkou, kdy se sice též očekává nějaká ta romantika, ale v hlavním ději se něco děje. Kdežto tyto pře-sladká slovíčka , co provázejí celou knihu, se brzo omrzí.

Nepřítel mého nepřítele Nepřítel mého nepřítele Kateřina Petrusová

Asi prvních sto stran se nic moc nedělo, ale potom co dostala glocka na zabití Roberta to dostalo slušný spád. A velkou radost mi udělalo opět se setkat s Paige a Mikee, ten jejich humor mezi sebou je dokonalý, do konce knihy jsem ale čekala něco zlého, jako v prvním díle, ale byla jsem vděčná, že nic takového se nestalo a vše skončilo šťastně.

Zápisník jedné lásky Zápisník jedné lásky Nicholas Sparks

Jak kniha, tak i film stojí za shlédnutí, ale doporučuji pro čtenáře vždy jako první knihu. To z důvodu, že je obsáhlejší děj a né vše je ve filmu použito. Sparks má dobré vcítění lidí a perfektně to umí do příběhu vložit.

27.02.2018 5 z 5

Exkluzivně Exkluzivně Sandra Brown

Autorčin styl je vždy důkazem pěkného čtení. Vždy u knih čekám, s čím Brown přijde. Je tolik neskutečných příběhů, že člověk jen žasne, kde všude se berou nové a nové náměty. Jelikož politice moc nefandím, v knize především jde o spravedlnost, moc a vztahy. Určitě stojí za přečtení.

27.02.2018 5 z 5