georginaa georginaa komentáře u knih

Historické pověsti lidu českého Historické pověsti lidu českého August Sedláček

Bylo to takové osvěžení dávné mluvy, kdy jsem to ještě slýchávala u babičky a dědy. Mým prarodičům se ještě vykalo, chodilo se pravidelně každou neděli do kostela a byl to pro mě jiný svět. Tyto povídky mi to hodně připomněly, jelikož ta doba se už nikdy nevrátí.

21.12.2022 4 z 5

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Velice dobře popsáno sychravé místo v pochmurné krajině vřesovišť, kam za mlhy by mě nedostalo ven ani párek volů. Pro mě je tento příběh jako jeden z nejlepších a pokud ho dávají v televizi, vždy se na něj kouknu znova.

21.12.2022 5 z 5

Když v televizi začali vysílat další sérii byla jsem natěšená. Myslím, že naše kriminálky jsou velice poutavé. Tím spíše když vyšla tato kniha, musela jsem si ji přečíst. Moc mě zajímalo jak si povede Josef Mareš v odpovědích a bylo to úchvatné a velice zajímavé. Normálně se k takovým případům člověk nedostane a vlastně ani neví co se kolikrát děje mezi zločinci a kriminalisty.

Žert Žert Milan Kundera

Do této knihy jsem musela dozrát. Jako dítě jsem moc nechápala politickou situaci až když člověk dospěje si ujasní některé části svého života. Tento psychologický román byl tak dobře propracovaný, že jsem nakonec usoudila, že se mi vlastně líbil.

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Četla jsem jako holka a kamarádství a lumpárny byly podobné. S odstupem času to ale nemá takové kouzlo, když jsem shlédla film, tak mě více bavil než samotná kniha. Je vidět, že v každém období života to člověk vidí úplně z jiného pohledu.

Na jménu nezáleží Na jménu nezáleží Nora Roberts

Bylo to pro mě překvapující, úplně jiný příběh než jsem vůbec čekala. Od Nory mám přes 200 knih a stále mě v dalších příbězích překvapí něčím novým, jiným způsobem vyprávění, prostě se to odlišuje od toho co již znám a to je to překvapující. Příběh byl rozdělen na tři části, u první jsem byla fakt moc smutná, zasáhlo mě to, že jsem nevěřila, že tu knihu vůbec dočtu. U druhé části hledání sama sebe, cestování a rozhled skoro po celém světě, už bylo o něco veselejší. Třetí část byla ta nejskvělejší, jak dopadnout padoucha a konečně ze sebe sundat to tajemství a konečně se zamilovat bez žádných výčitek. Jen mě mrzí, že Miranda psala knihu o zloději a zároveň kuchaři, jen se autorka nezmínila na konci, jak tato kniha dopadla, zda se stala tak úspěšná.

21.12.2022 4 z 5

Fantomas Fantomas Pierre Souvestre

Když jsem poprvé jako holka viděla Fantomase, byl to neskutečný zážitek, v té době nic podobného nebylo. J.Marais a L.deFunés byla neskutečná dvojice padoucha a policajta. Dnes už to takový dojem nedělá, jelikož je jiná doba a dnes vás už nic nepřekvapí, vše je vymyšlené, překonané. V té době opravdu černobílých televizí to bylo dech-beroucí. No v každém případě, když se mi dostala kniha do ruky, nemohla jsem odolat si připomenout toto dílo.

13.12.2022 3 z 5

Mendelův trpaslík Mendelův trpaslík Simon Mawer

Tato kniha se víceméně bude líbit čtenářům, kteří se zajímají o genetiku jako takovou formou pro některé objasnění. Některé pasáže byly pro mě zajímavé, ale většinou nudné. Dolouskala jsem ji s přestávkami, ale víc se k ní vracet určitě nebudu.

08.12.2022 2 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Erika nezklamala, spíše Robert Brynza nezklamal. Pořád si udržuje laťku vysoko a já jsem za to nesmírně vděčná. Erika vyšetřuje tak zvláštní případ, že jsem po celou dobu hledala toho správného vraha a stále jsem obměňovala výsledek a nakonec? Uhodla jsem to přesně v tom okamžiku kdy to nastalo, takže vlastně neuhodla a to je na detektivkách to skvělé, že vás to nutí u toho přemýšlet a ty návaznosti si dáváto po chvilkách dohromady a bum...autor vás stejně překvapí. Co říct na závěr? Byla bych moc ráda kdyby se Erika s Igorem dali dohromady, moc to Erice přeju, takže doufám, že v dalším díle se Robert více rozvášní.

04.12.2022 5 z 5

Diamanty jsou věčné Diamanty jsou věčné Ian Fleming

Opět velmi čtivá bondovka, já prostě tyhle knihy miluju. I po tolika letech mají svůj půvab a též jsem ráda, že se vše natočilo a pokračuje to dodnes. Je to ten nejlepší seriál všech dob.

02.12.2022 5 z 5

Neslušný návrh Neslušný návrh Jack Engelhard

Tentokrát se mi líbil více film, než tato kniha. Bohužel to bylo dosti vláčné a tolik nezajímavé, kdežto herecké obsazení a jejich výkony předčili tuto knižní verzi.

02.12.2022 3 z 5

Odkaz Odkaz Elle Kennedy

Tak se přiznám, četla jsem celý podvečer až do dvou do rána, ne a ne to opustit, dokud nebylo dočteno. A co se mi zdálo? Pořád jsem viděla hokejisty na ledě jak střílejí góly, a fandící tribuna řve nad vítězstvím medvědů. Uf to byla noc a rada jak se toho zbavit je, buď nečíst tak dlouho a nebo začít číst něco jiného. Můžu říct, že celá série byla skvělá a víc dodávat není třeba, všem doporučuji.

24.11.2022 5 z 5

Ztraceni v divočině Ztraceni v divočině Sandra Brown

Příběh byl i přes děsivou představu havárie letadla velice působivý. Nebyl ani čas se vyrovnat s děsem a šokem, šlo o přežití v divočině, na místech kde vládli vlci a díkybohu, že to Rusty nepřežila sama, ale ještě veterán, který se v divočině dokázal orientovat. Čerpat sílu z toho druhého byl jak hnací motor, který potřebovali. Přes odlišné způsoby života i tak nalezli společnou řeč i když je to stálo veliké úsilí. Snad poprvé jsem od Sandry četla něco erotičtějšího. V dřívějších knihách to nebylo doslova tak otevřené téma. Jen je škoda. že příběh byl tak urychlený na konci a nebylo tam více o ranči, jak se spolu sžívali.

12.11.2022 5 z 5

Dokonalá hra Dokonalá hra Vi Keeland

Příběh mě připadal, že jsem ho už někdy četla a nemohu si zaboha vzpomenout co to bylo. V každém případě to bylo příjemné čtení, děj nezadrhával a Leviho si nešlo neoblíbit. Alex byl supr dítko s všetečnými otázkami, přesně jako zvídavý kluk, co se nebojí zeptat. Musela jsem se smát, když chtěl vědět proč se prsům říká kozy. No chvílema to bylo vtipný, prostě oddechovka.

07.11.2022 5 z 5

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

Takovou matku bych opravdu nechtěla, Josie musela bojovat s matčinými náladami a vůbec jsem nechápala co matku vedlo takhle ubližovat dítěti. Bohužel si Josie nesla z dětství plno nepříjemných tajemství, které v tomto příběhu vyplují napovrch. Můžu říct, že jsem byla fakt překvapená co vše vylezlo ze záhrobí, nejen mrtvola. Nakonec velké rozuzlení a jako bonus sblížení s Noahem, to jsem jim fandila už od začátku.

04.11.2022 5 z 5

Nečekané přiznání Nečekané přiznání Lisa Regan

Fascinuje mě, jak z jedné maličké indicie Josie vyřeší případy i 14 let staré. Aby pomohla policistce Gretchen, která na sebe vzala vraždu, musí se vrátit v čase a řešit Gretchinu minulost. Tím se dostává do zapeklité situace. Nikdo ji nevěří , že je nevinná, jen ona bojuje za její život bez vězení. Opravdu opět zvláštní a napínavý příběh.

31.10.2022 5 z 5

Doktor No Doktor No Ian Fleming

Tahle bondovka má svou tajuplnost své doby. Na dnešní svět se to nedá srovnávat, dnes už je tolik vymožeností že to nikoho nepřekvapí. V té době 1958 kdy to bylo psané to bylo nadčasové a bylo to bráno jako něco neskutečného. Pro mě to má význam jako nostalgie, kdy jsem viděla J.B. poprvé jako malá holka ještě v černobílé televizi.

Dnes neumírej Dnes neumírej Raymond Benson

Tak já zase bondovky hrozně miluju a hlavně s Brosnanem, ten se na to fakt hodil skvěle. U čtení jsem si ho stejně připomínala, jako kdyby to byl film. Když to sledujeme od začátku 1. dílu , ty vymoženosti stále se přidávají víc a víc, je to komplikovanější, ale neubírá to nic na zábavě.

Rango - hrdina Divokého západu Rango - hrdina Divokého západu Justine Fontes

Tak to mě moc bavilo, netradiční zvířátka a jejich životní eskapády, humorně popsané a skvělé přidané obrázky z filmové adaptace.

Ten první Ten první Roni Loren

Každý máme první lásky ze škol, jen málokomu to vydrží, někdy bych si přála zjistit, jak vlastně první láska žije. Nicméně prožít tak otřesnou událost by poznamenala snad každého. Líbilo se mi jak si vlastně společně pomáhali, i když každý se to snažil nějakým způsobem vytěsnit ze svého života, jenže stačí nějaká připomínka a noční můry se vrátí jak lusknutím prstu. V tomto příběhu se poukázalo na to, že i v těch nejtěžších chvílích může jakákoliv láska pomoct, nehledě se opět zamilovat do své školní lásky. Moc pěkný romantický příběh se zápletkou.

24.10.2022 5 z 5