georginaa georginaa komentáře u knih

Nezvaný host Nezvaný host Lee Child

Tentokrát se vyšetřování týká přímo Rechera. Znal mrtvé ženy z jiných kauz, je obviněn, ale musí najít toho kdo to udělal. Nachází trhliny v případu a je nápomocen FBI. Proč se to vše tak zvrtlo?

A přece nezemřeš A přece nezemřeš Lee Child

Jatka byla úplně super čtivá, totéž jsem čekala u druhého dílu. Velký chytrý chlap, co se vždy připlete do něčeho, ani neví jak. A přes jeho hrdost, když už se připlete, tak to taky vyšetří. Takový je bývalý major Jack Reacher.

Panoptikum Panoptikum Jeffery Deaver

Povídky byly skvělé, ale já dávám přednost tlusté knize, kde příběh se odvíjí a můžu se zaobírat dějem, kde nechávám průběh své představivosti. Kdežto povídka je tak krátká, že to zhltnu jedním dechem.

Mělké hroby Mělké hroby Jeffery Deaver

První díl Pellama, které se odehrává ve filmové brandži, tak i další jeho následující díl, je průměrná detektivka, která nežádá moc přemýšlení. Předem se dá uhodnout vrah a uhádnout tahy vyšetřování dopředu.

Krvavá řeka Krvavá řeka Jeffery Deaver

Určitě mám radši příběhy Rhyma, i když je to od stejného autora, tyto díly se mi zdají nějak jiné, jakoby jim něco chybělo. Asi to dělá, že to stále přirovnávám k vyšetřování Rhyma.

Okouzlená šamanka Okouzlená šamanka Nora Roberts

Jak se říká nejlepší na konec. Kdo by nechtěl žít láskou plnou kouzel a hlavně s šamankou, která umí uzdravit, nemoci vyléčit.

16.03.2019 4 z 5

Talisman pro štěstí Talisman pro štěstí Helena Hunting

Tak jak se říká o hokejistech, že v hlavě mají jenom hokej a sex, to přesně vystihuje v této knize. Ethan nic neřešil, nic ho nezajímalo, i když byl k |Lile pozorný, stejně jako kdyby nic okolo nevnímal, a Lila jako holčička - věčně nerozhodná. Konec byl rychle uzavřený. Mohlo by být pokračování o jejích sestrách, kde by to bylo trochu více rozepsané.

08.03.2019 5 z 5

On On Carey Heywood

Suprové prolínání přítomnosti a minulosti. U této knihy mi to vůbec nevadilo, protože se jednalo o emoční příběh lásky. Fandila jsem obou, aby jejich sny se staly skutečností, moc se mi příběh líbil.

27.01.2019 5 z 5

Rok blba Rok blba Jiří Hnilička

Co se mě týče, docela se mi líbilo, že autor dal nahlédnout do mysli chlapa. I když ve vyprávění mi připadal pořád jako kluk, který se stále hledá a vůbec neví co se svým životem podniknout. Věci bral tak jak přišly a nijak se nedral za žádnou kariérou (i když měl titul), ani bohatstvím. Prostě chtěl jen holku co ho bude mít ráda, po práci v klidu si zalézt k telce s holkou a mít poklidný večery, nic závažného neřešit, prostě si jen tak plout životem. Né že bych se nad celou knihou hroutila smíchy, ale některé pasáže byly opravdu s úsměvem na rtech.

17.11.2018 5 z 5

Tajná láska Tajná láska Lisa Kleypas

Tajná láska je nádherná oddychová četba. Aline a McKenna se znají od malička, vyrůstají spolu, dělají různé skotačiny, v dospívání začínají poznávat své touhy a vášně, dokud se to neprovalí. McKenna je vykázán ze služeb a tím tajná láska končí. Po letech se vrací pro pomstu, ale zjistí, že láska k Aline stále přetrvává a je ještě intenzivnější než dřív. No kdo by z nás čtenářek taky nechtěl tajnou lásku do konce života????

01.11.2015 5 z 5

Šerif z Thunder Pointu Šerif z Thunder Pointu Robyn Carr

Příjemné pokračování poklidného městečka, je to jako byste jeli na dovolenou a lenivě se procházeli po pláži, takhle ta kniha se čte. Je čtivá, příjemná a rozhodně vás odtrhne od všedních starostí.

28.10.2015 5 z 5

Odražená střela Odražená střela Sandra Brown

Román s detektivní zápletkou je vždy poutavou četbou, jenže v této knize jsem postrádala větší svižnost. Příběh se v první třetině zbytečně protahoval, nad vraždami chybělo důkladné vypátrání, bylo to jako by se to vše vznášelo ve vzduchu a vy si musíte vše domýšlet sami. Jenže jsem pochopila záměr spisovatelky, že to v celku nemá být detektivka, ale zamilovaný příběh se spoustou tajemství. V mysli detektiva se odehrával chtíč po půvabné soudcově manželce. A to se celé odvíjelo v příběhu. Když se chlap zamiluje, tak jde přes mrtvoly.....v tomto případě obzvlášť. :-)

05.02.2014 4 z 5

Radostná zvěst Radostná zvěst Sandra Brown

I šťastný konce bývají v životě, ale jedno ponaučení přeci jen kniha dává. A to, že si mají lidé říkat věci na rovinu, nemít strach říci o svých pocitech ať to skončí jakkoliv. Pak se předejde k různým nevyjasněným situacím, hádkám a zároveň se dozvíte více o myšlenkách toho druhého. Budete si bližší a určitě si budete více vážit vztahu, který může fungovat na vzájemné toleranci a hlavně lásce.

10.08.2013 3 z 5

Láska na tanieri Láska na tanieri Anthony Capella

Neapol 1944. Do města poničeného válkou je převelen mladý kapitán britské kontrarozvědky James Gould. S hlavou plnou naivních představ a plánů se ujímá úřadu, než se však naděje, musí volit mezi láskou a povinností -- to když pro něj začne pracovat okouzlující a energická kuchařka Livia Pertiniová. Ani ji ale nečeká lehká volba.

09.04.2012

Odvaha riskovat Odvaha riskovat Susan Lewis

Honbu za sny jsem nečetla a zřejmě mě toto pokračování nijak nenadchlo. Filmový Hollywood, už jsem na něj asi alergická už jen to slyším. Musím si najít jinou knihu :-)

04.02.2021 1 z 5

Andělské vodopády / Černé slunce / Dobrý ročník / Orbit Andělské vodopády / Černé slunce / Dobrý ročník / Orbit Nora Roberts

Zkrácené verze 4 příběhů od známých spisovatelů. Andělské vodopády byly i zfilmovány. Moc se mi líbily, s přídavkem detektivního žánru. Nicméně každý příběh má svůj styl a stojí za přečtení.

31.01.2021 3 z 5

Unášeni proudem Unášeni proudem Donna Carlisle (p)

Opět dva co bojují o nadvládu toho druhého, velké špičkování a tvrdohlavost vede k výbušné lásce.

04.12.2020 3 z 5

Dobře skrytá tajemství Dobře skrytá tajemství Anne Marie Winston

Někdy první lásky zůstávají hluboko v srdci. Po letech se zamknutá srdce zase otevřou a někdy je to skvělé otevřít city, které vlastně nikdy neskončily.

04.12.2020 3 z 5

Paní na plantážích Paní na plantážích Ashley Carrington (p)

Ve druhém díle se Valerie dostane z otroctví a bude potřebovat pomoc od právníka Kendrika, který se postupně do Valerie zamiluje. Získat právoplatně dědictví je vždy ošemetné , když vám hází nevlastní rodina klacky pod nohy.

19.11.2020 2 z 5

Mračna nad plantážemi Mračna nad plantážemi Ashley Carrington (p)

Valerie si přebírá dědictví , plantáže bavlny , avšak druhá žena a děti jejího otce jsou velice majetnické a budou se snažit vše překazit, co Valerie vykoná. Začne nenávist mezi rodinami a bohužel se Valerii moc dobře nepovede.

19.11.2020 2 z 5