gigi77 gigi77 komentáře u knih

Nespoutané sny Nespoutané sny Kathryn Harvey (p)

Aaaaah, tak to bylo něco! Literatura spíše pro dámy, ale podstrčím ji i svému muži.
Knihu mi podávala knihovnice se slovy: “Další pěkný kousek od Barbary Woodové, je tam i trošku erotiky ... “ No tak to jen povrchně, žádná slaboduchá červená knihovna.
Stále se mi jevila filmová hláška: “Vitejte v Hollywoodu, městě zhmotněných snů. Ve městě, kde je možné všechno ... “ «Pretty Woman»

22.08.2018 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Pozitivně hodnotím svižnost a čtivost. Autorka moc pěkně píše. Jen ta nespisovnost mi místy dost vadila. Co se týče obsahu, líbil se mi humor a lehkost, příběh mě však nijak zvlášť nezaujal.

14.07.2018 3 z 5

Obuvníkova žena Obuvníkova žena Adriana Trigiani

Věty frázovité, slova prázdná ... přečetla jsem 60 stran a nic mi to zatím nedalo. Námět je pěkný, ale styl psaní je plochý, chybí mu DRIVE. Škoda, knihu odkládám, nebaví mě.

05.07.2018

Všechny sny světa Všechny sny světa Theresa Révay

Pěkné čtení. Na rozdíl od ostatních komentářů, mne více chytl první díl "Bílá vlčice".

17.05.2018 4 z 5

Bílá vlčice Bílá vlčice Theresa Révay

Moc moc kvalitní čtení. Nemám, co bych vytknula. Určitě si přečtu i další díly ze série.

15.03.2018 5 z 5

Žárlivá Kateřina: Prokletý rod Medici I. Žárlivá Kateřina: Prokletý rod Medici I. Jean Plaidy (p)

Kateřina Medici, zvláštní žena, celou dobu jsem ji přála trochu štěstí, ale nepřekonala svou zraňovanou marnivost, nemám ji ráda. Jinak kniha se četla dobře, pouze jsem se musela smířit se stylem psaní, který chvílemi působil kostrbatě, pritazene a tak nějak plitce. Přesto si plánuju přečíst další díly. Také mě láká kniha Kateřina Medicejská od Jean-Francois Solnon nebo od Leonie Frieda. Která je lepší?

19.02.2018 4 z 5

Marie Antoinetta: Strmý pád Marie Antoinetta: Strmý pád Juliet Grey

Chaos, bída, strach a nejistota ... co vede lid k hrůzným činům a masovým jatkám?
... nepředstavitelná krutost a opět intriky ... tak bych charakterizovala události Francouzské revoluce, kdy dochází k neopominutelnému svržení monarchie. Poslední z trilogie je věnovaná především těmto historickým událostem. Je to část zdlouhavá, někomu může připadat méně záživnější, avšak konec románu má spád a nenechá oko suché. Jak by se zachoval každý z nás na jedné či druhé straně mince? Skutečně lid tolik nenáviděl onu královnu? ... Román dojme a donutí k zamyšlení. Velice pěkné a kvalitní čtení.

13.11.2017 4 z 5

Marie Antoinetta: Soumrak rozmařilosti Marie Antoinetta: Soumrak rozmařilosti Juliet Grey

Milovníci historie a románů budou z trilogie nadšení. Reálie i fikce jsou příjemně snoubeny, ničeho moc ani málo, od každého trochu, tak akorát.
Zatímco Jiným autorům se život M.A. vešel do tenké knihy, tato autorka jej zachycuje v poměrně obsáhlé trilogii, která je obrazem všech dosud známých historických faktů.

01.11.2017 4 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Několik odstavců prvních stránek mne přesvědčuje o skvělém příběhu, který mne láká otočit další a pak zase další list. Avšak nedokážu se smířit se stylem psaní a knihu odkládám na "třeba někdy později", protože ji číst nemusím .... je půjčená jako spousta jiných klasicky psaných románů a poutavých priběhů, ze kterých mám možnost si vybírat, a kterým dám nyní přednost. Ale po pravdě je mi trosku líto, že si ten příběh nepřečtu jen pro ten "inovativní styl psaní" ...

11.09.2017 3 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Četla jsem již dříve a zanechala ve mě neutěšený pocit ... nevím proč.

17.06.2017 3 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Této literatuře moc neholduji. Četla jsem ze zvědavosti, nedalo se jí vyhnout vzhledem k popularitě. Spousta kritiky byla již napsána jinými. Za mě: jednoduchá a jako "oddechovka" dobrý, další díly mne již nelákají.

16.06.2017 2 z 5

Vykladačka smrti Vykladačka smrti Ariana Franklin (p)

... těžko se mi čte. Dějově poněkud kostrbaté. Překombinovaná žádoucí témata. Psáno rádoby historickým stylem se spoustou středověkých výrazů, do čehož použité soudobé hovorové perly zcela "praští do očí". K tomu nádech anglického humoru ... jakoby se autorka snažila odlišit od ostatních a předčit jiná historická díla svým zvláštním stylem. Na mě to nefunguje. Vzdávám to, nebudu dočítat.

22.08.2018

Věno a jiné povídky Věno a jiné povídky Guy de Maupassant

JEDNOHUBKY - Úsměvné povídky tak na tři-čtyři listy. Kniha není k přečtení na jeden zátah. Jednu povídku denně ke kávičce a máte nabito na celý den. Knihy si obvykle půjčuji, ale Maupassantovi povídky mi v knihovně chybět nesmějí :-)

04.08.2018 5 z 5

Kočár do neznáma Kočár do neznáma Hana Marie Körnerová (p)

Pro mě podprůměrný román. Knize jsem dala druhou šanci. Při prvním čtení jsem odložila po pár stránkách, kniha mě vůbec nevtáhla. Při druhém pokusu jsem se prokousala podstatně dál, ale pořád je to stejný neohrabaný "ratata" styl.

Daleko lepší mi připadá série Marianna od J. Benzoni, kdo má rád podobné romance z tohoto období, doporučuji. Je nabitá romantikou, napětím i červení a rozhodně jí nechybí rozmanitost.

14.07.2018 2 z 5

Zimní koruna Zimní koruna Elizabeth Chadwick

Druhý díl historického románu o Alžbětě Akvitánské, je obdobím, kdy Alienor úspěšně rodí jednoho potomka po druhém. Vzápětí se musí vyrovnávat s novou životní láskou svého muže a s jeho absolutní mocí, která končí zradou a uvězněním Alienor. Období plné historických událostí, které se více či méně dotýkaly hlavní hrdinky. K mému hodnocení: více se mi líbil první díl. Tato kniha byla na můj vkus vleklá, přesto již čekám na třetí díl, neboť chci dočíst celý osud hrdinky.

23.04.2018 4 z 5

Letní královna Letní královna Elizabeth Chadwick

Parádní. Kniha mě bavila, i když některé pasáže mi přišly kostrbaté a zasloužily by si více autorovi péče.

29.03.2018 4 z 5

Šógun (II. a III. díl) Šógun (II. a III. díl) James Clavell

Dech-beroucí, úžasné vybarvení prostředí a postav, napínavý příběh, který nepostrádá romantiku a spád. U této knihy se nudit nebudete, věřím :-)
Velice kvalitní čtení, leč obsáhlé, všechny tři díly stojí za přečtení !!!

07.10.2017 5 z 5

Na život a na smrt – Román o Anně Boleynové Na život a na smrt – Román o Anně Boleynové Sandra Byrd

Zajímavý příběh, jenž se moc neodchyluje od historických dat, což oceňuji. Ten příběh by si však zasloužil více propracovat. Četla jsem již pár knih o AB a několik najednou mám rozečteno. Od této knihy jsem čekala barvitý román, který otevře vaše srdce a dá proniknout emocím. To se však zcela nedostavilo. Chybí mi zde detaily, kterými by se dal příběh rozvinou do vyššího levelu a nabídnout čtenáři pachtícímu po této dynastii nový rozměr. Kniha nabízí pouze jednoduché plkání o tom samém dokola, co obsahuje spousta dalších knih stejné tématiky, mnohdy kvalitnějších. Proto hodnotím pouze třemi hvězdičkami.

27.06.2017 3 z 5

Císařovna Josefína Císařovna Josefína Carolly Erickson

Příjemně zpracovaný životní příběh. Nepřipadá mi zcela jako klasický román, autorka se drží pevně faktů, přitom kniha je napsaná čtivě, pro mě barevně .... rozvila mou představivost. Více takových knih, prosím :-)

17.06.2017 5 z 5

Meda Mládková – Můj úžasný život Meda Mládková – Můj úžasný život Ondřej Kundra

Inspirativní čtení, schovávám jí dceři, až nebude vědět kudy kam, třeba jí přístup této dámy "nakopne". Dokonce jsem si ji nechala podepsat samotnou Medou, když odpočívala u své odpolední kávy na Kampě. Velmi milá paní.

17.06.2017 5 z 5