gigi77 gigi77 komentáře u knih

Marie Antoinetta: Raná léta ve Versailles Marie Antoinetta: Raná léta ve Versailles Juliet Grey

Úžasný historický román.
Našla jsem zde "barevnost" jak s oblibou toto slovo používám. Pro představu úryvek z knihy:

Nad hlavou nám líně poletoval čmelák, zřejmě si naše napomádované
a napudrované kadeře spletl s lahodným okvětím. Karolina
shodila střevíčky z modrého brokátu a nohama v bílých punčoškách
čtverácky pročesávala čerstvě posečený pažit, já ji radostně
napodobila, vychutnávajíc si na patách chladivý dotek vlahých stébel,
i když hrozilo, že si za ušpiněné punčošky později vysloužím
pokárání. Nasadila jsem přitom vážný výraz, přitiskla si bradu
k hrudi, abych napodobila matinčiny povadlé tváře, potom jsem
řezavě přísným hlasem pronesla: „Karolino, Karolino, dívka tvého
věku a rozumových schopností by neměla svádět mladší sourozence
k dětinským radovánkám!“
Sestra se rozesmála. „Mein Gott, jako bych ji slyšela!“

25.10.2017 5 z 5

Nesnesitelná lehkost bytí Nesnesitelná lehkost bytí Milan Kundera

Z knihotéky mého muže. Zaujalo mne jeho verbální hodnocení:

1) někde uprostřed knihy: "Taková filozofická fantasmagorie ..."
2) z epizody knihy, kde hovno je hlavní téma: "Hluboké rozvahy o hovně mě fakt neberou ..."
3) těsně před koncem knihy: "Kundera bude zase rozebírat hovno a bude o něm psát dalších 80 stran ..."

Tak nevím? S přihlédnutím k ostatním komentářům si dovoluji osobní závěr: Můj muž má raději jednodušší formu beletrie :-)

10.09.2017

Pražská zima Pražská zima Madeleine Albright

Čekala jsem více osobního přístupu, autentických vzpomínek, pocitů, nasát atmosféru "Pražské zimy", zkrátka jsem si představovala trošku jiný směr. Avšak chápu, kam autorka tímto dílem mířila, a nedovolím si nikterak zasahovat do hodnocení. Chybu vidím v poněkud zavádějícím popisu knihy, který mne nalákal. Já knihu nedočetla.

16.06.2017

Dům sester Dům sester Charlotte Link

Jsem uprostřed a knihu odkládám a ani nebudu dočítat. Je to na mě příliš rozvláčné a obě hlavní hrdinky, jak Barbara ze současnosti, tak Frances z vyprávění, mě vůbec nebaví ... Hvězdy Marmalonu byl absolutně jiný level, který jsem zde těžko hledala a nenašla.

28.03.2020 1 z 5

Smrtící spiknutí Smrtící spiknutí J. D. Robb (p)

Osmý díl ... četla jsem po kouskách, usínala často při druhé stránce a milostné pasáže přeskakovala. V celku to však nebylo špatné, přesto je čas na změnu a od série si dám chvíli pauzu.

30.01.2020 4 z 5

Smrtící rituál Smrtící rituál J. D. Robb (p)

Okultismus a jakákoliv jiná víra byla, je a bude pro mnohé lidi nepostradatelná, nesmí být však zneužívána. Tento díl mě moc bavil. Osobně jsem realista ateista.

31.12.2019 4 z 5

Klíč k minulosti Klíč k minulosti Tatiana de Rosnay

Knih s tématem vyhlazování židů bylo napsáno již spoustu. Zde je zajímavý příběh malé židovky Sáry, období zatýkání v Paříži a celkový postoj Francouzů k této zalezitosti. Děj se v krátkých kapitolách prolíná mezi minulostí a přítomností. Upřímně mě kniha bavila především v té historické lince, osobní problémy novinářky v současnosti mě vůbec nebavily a tím i celá druhá polovina knihy. Autorka spojila vážné téma s trapně slabým soudobým románkem. Na mě to nepůsobilo.

19.05.2019 2 z 5

Absolutní strach Absolutní strach Lisa Jackson

Bomba. Tohle mě bavilo od první stránky až po zcela poslední. Žádné hluché místo a pěkně zašmodrchané.

23.02.2019 5 z 5

Tajemství porodní báby Tajemství porodní báby Sabine Ebert

Dobro, zlo, intriky a kráska, rytíř, láska to vše zasazeno do období kolonizace Svaté říše římské dává tušit zajímavému příběhu. Knihu jsem přečetla rychle ale nijak mne neohromila. Další díly číst nebudu.

07.11.2018 3 z 5

Věštkyně Věštkyně Barbara Wood

Kniha pro ukojení dušičky a relax. DECENTNÍ spojení dobrodružství, tajemna, napětí, nebezpečí, citů a navíc otázka víry. Jsem ateik, přesto mě téma nevtíravě bavilo. Kniha stojí za přečtení, ne vždy musí být dílo nadupané k prasknutí. Zde jde o něco víc... někomu to dojde, jinému nikoliv.

26.10.2018 4 z 5

Plamen duše Plamen duše Barbara Wood

Tak si říkám, zda má smysl bezhlavý hon za splněním snu? Pro někoho poslání, pro mě moc dobrodružné, mnoho obětí. Já mám raději rodinu hezky v hnízdečku a pohromadě na jednom hnojníku štěstí.
Ke knize: je to moc pěkný příběh. Pro mě však slabší zážitek než u právě přečtených knih: Paní Říma od Kate Quinn a Doktorka Samantha od Barbara Wood. Ty byly lépe propracované.

18.08.2018 4 z 5

Paní Říma Paní Říma Kate Quinn

Moc pěkný příběh a celkem dobře zpracovaný. Přiměřená dávka historických reálií a fikce, jak se patří na romanci, příjemně ladila. Konec měl oproti celé knize rychlý dramatický spád. Přesto tomu něco chybělo, na pět hvězd to není.

10.08.2018 4 z 5

Úsměv Mony Lisy Úsměv Mony Lisy Jeanne Kalogridis

Moc pěkné zpracování i příběh. Florencie, Medicejští, Leonardo da Vinci, krásná Mona Lisa, romantika, napětí a nebezpečí věku na přelomu 16 století ... Ať je příběh jakkoli fiktivní, mám konečně představu, co by se mohlo skrývat za úsměvem veleznámého portrétu ...
Nenechte se odradit začátkem, kde se objeví spousta jmen, historická linka a popis uměleckého dědictví. Toto se brzy zlomí a příběh nabírá spád.

14.07.2018 4 z 5

Anna Sacher a její hotel Anna Sacher a její hotel Monika Czernin

Z historického pohledu jde o velmi kvalitní čtení. Kniha popisuje především fakta z politické, kulturní a ekonomické situace 19-20 století soustředěné na Vídeň. Čekala jsem však více zapojené fikce, děj který by plynule chronologicky navazoval, podobně jako u knihy "Žila jsem příliš krátce", která mne nadchla.

29.03.2018 4 z 5

Šógun Šógun James Clavell

Četla jsem vydání této knihy I.díl z roku 1991 a další dva díly z roku 1993. Předpokládám, že kvalita překladu nebude tak rozdílná.

Každopádně se jedná o DECH-BEROUCÍ dílo, úžasně vybarvené prostředí a postavy, napínavý příběh, který nepostrádá romantiku a spád. U této knihy se nudit nebudete, věřím :-)

07.10.2017 5 z 5

Désirée Désirée Annemarie Selinko

Ráda brouzdám v historii a obzvlášť, když je tak elegantně a čtivě psaná.

17.06.2017 5 z 5

Vlčí dítě: Neuvěřitelný životní příběh východopruského děvčete Liesabeth Otto Vlčí dítě: Neuvěřitelný životní příběh východopruského děvčete Liesabeth Otto Ingeborg Jacobs

Hodně dobře napsaný nezáviděníhodný životní příběh .... kdo si stěžuje, ať si párkrát přečte něco obdobného a bude rád, že je rád ...

Žila jsem příliš krátce Žila jsem příliš krátce Monika Czernin

Jeden z luxusních kousků v mé knihotéce. Těžko jsem po dočtení knihu odkládala. Hraběnka Nora Vás donutí zvýšit tempo, dokázat něco víc, poprat se s nesnázi .... Díky této knize mám velkou chuť projet si transsibiřskou magistrálu a poohlédnout se po tamním okolí.

Nevinná zrádkyně Nevinná zrádkyně Alison Weir

Poutavý příběh plný citu, intrik a nespravedlnosti, který vás vtáhne do děje. Velice dobře popsané mezilidské vztahy a myšlení ... tak rozdílné od současných až vás bolí u srdce. Jak velké je hrdinství, když pro vlastní umíněnost vsadím vlastní život?

16.06.2017 5 z 5

Šest let Šest let Harlan Coben

Kniha byla čtivá a pro mě spíše odpočinková záležitost. Poslední dvě kapitoly mi přišly "uhozené", takové to klišé pro urychlení konce a navození dokonalého závěru. To mi tam vůbec nesedlo, proto ubírám na hodnocení.

30.10.2018 3 z 5