GoodGames GoodGames komentáře u knih

Jim Hawkins Jim Hawkins Sébastien Vastra

Jim Hawkins je skvelým komiksovým spracovaním dobre známeho Stevensonovho Ostrova pokladov. Scenárista a autor kresby Sébastien Vastra si však ide svojou cestou a hlavné úlohy tu majú miesto ľudí antropomorfné zvieratá. Spolu s Blacksadom zatiaľ najlepší komiks, ktorý u nás s takýmito zvieratami vyšiel a podobne ako Juanjo Guarnido tak aj Sébastien Vastra ich vie naozaj perfektne kresliť! Celkovo je vizuál na veľmi vysokej úrovni a ku komiksu sa určite neraz vrátim. Veľké uznanie za vydanie celej série v jednej knihe + zachovaný veľký formát. Zatiaľ jeden z komiksov tohto roka a určite si ho nenechajte ujsť!

19.04.2023 5 z 5

Kingdom Come Deliverance Kingdom Come Deliverance kolektiv autorů

Rozhodne zaujímavý bonus pre fanúšikov hry, ktorí by si nemali nechať tento komiks ujsť. Nejedná sa síce kvalitatívne o nič výnimočné a celkové spracovanie je skôr priemer, no komiks ponúka viacero brutálnych a poriadne čvachtavých úmrtí, v ktorých nie je núdza o vypadnuté črevá, odseknuté hlavy či iné končatiny. Zamrzí však absencia veľkolepejších bojových scén a príbeh ma tiež nijak výrazne nestrhol. Napriek tomu však fajn jednohubka.

13.04.2023 3 z 5

Rodina Rodina Greg Rucka

Lazarus je drsný akčný komiks, v ktorom je hlavnou postavou vlastne takmer nezničiteľný ženský terminátor Forever. Scenárista Greg Rucka rozohral veľmi zaujímavý príbeh, ktorý má veľký potenciál aj do ďalších dielov. Okrem pútavosti príbehu sa môže komiks oprieť aj o vydarenú kresbu. Som veľmi rád, že tu Lazarus nakoniec začal po toľkých rokoch prosíkania čitateľov vychádzať a dúfam, že sa mu tu bude patrične dariť, aby toto rozhodnutie nemuseli v Crew ľutovať. Inak perfektný úvod do tejto kultovej série!

13.04.2023 5 z 5

Sebevražedný oddíl: Dostaňte Jokera! Sebevražedný oddíl: Dostaňte Jokera! Brian Azzarello

Znovu sa jedná o rozporuplný príspevok slávneho Briana Azzarella do edície Black Label. Ak však budete čakať len jednoduchšiu tímovú akciu bez nejakých väčších ambícií, mohlo by vás to baviť. Veď už len samotný nápad zabiť Jokera je dostatočne zaujímavý. Pochválil by som aj vydarenú kresbu od Alexa Maleeva a síce sa celkovo hlavne scenárom jedná skôr o priemerné dielo, mňa to celkom bavilo.

13.04.2023 3 z 5

Poslední detektiv: Vykoupení Poslední detektiv: Vykoupení Claudio Alvarez

Poslední detektiv: Vykoupení je akčná sci-fi detektívka. Jedná sa o dynamický príbeh, v ktorom ide po stopách vraha netradičná buddy dvojica vyšetrovateľov. Zatrpknutý Joe Santos, ktorý prišiel pred dvadsiatimi rokmi kvôli hľadanému vrahovi o parťáčku a ženský robot, ktorý má Joeovi pri vyšetrovaní pomáhať. Dobre vymyslená jednohubka, pútavé čítanie a znovu kvalitné spracovanie od Mighty Boys.

07.04.2023 4 z 5

Radiant 7 Radiant 7 Tony Valente

Radiant 7 si udržuje svoju kvalitu, prináša znovu zábavné príhody, napínavé súboje a peknú kresbu. Je to jedna z najlepších manga sérií u nás a ak hľadáte sympatických hrdinov a zaujímavý príbeh, Radiant vám to určite dá. Ja sa v tomto fantasy svete, v ktorom pustošia mestá nebezpečné Nemesis cítim naozaj príjemne a všadeprítomný bláznivý humor ma zakaždým rozosmeje.

23.02.2023 4 z 5

Válka králů Válka králů Kieron Gillen

Nemôžem si pomôcť, ale mňa táto séria veľmi baví! Sympatickí hlavní hrdinovia, perfektná kresba, krásne farby a množstvo všemožných príšer z legiend. Je to síce taká jednoduchšia zábava, ale na štýl filmovej Múmie z roku 1999 a to ja mám rád. Som veľmi zvedavý na záver tejto série, ktorý príde s piatou knihou.

20.02.2023 4 z 5

Mlsoun. Kniha třetí Mlsoun. Kniha třetí Jeff Lemire

Máme tu vďaka Crew ukončenú ďalšiu celosvetovo obľúbenú, oceňovanú a uznávanú sériu. Klobúk dole, že to celé vydali v peknom a kvalitnom spracovaní v tvrdej väzbe s prebalom. Samotné finále je poriadne napínavé a o svoje obľúbené postavy sa budete naozaj báť. Jeff Lemire to ukončil bravúrne a bolo vidieť, že mal samotný koniec premyslený už dávno dopredu. Skvelé čítanie a ak sa tak nad tým zamyslím, tak je to jeden z najsilnejších komiksových zážitkov vôbec.

20.12.2022 5 z 5

Legenda o nekonečnu Legenda o nekonečnu Nikkarin (p)

Dokonalá fantasy zábava a jeden z najlepších Českých (ale aj Slovenských) komiksov, ktorý by sa nestratil ani v zahraničí. Vo všetkých smeroch lepšie ako oceňovaný zahraničný komiks z rovnakého žánru Nimona. Nikkarin na komikse pracoval dva a pol roka a vidno to, prepracoval totiž všetko do najmenších detailov a ja som sa perfektne bavil. Sympatické postavy, skvelé vtípky, príjemná kresba a fungujú tu aj vážne scény. Pevne dúfam, že sa Nikkarin ešte k týmto hrdinom dakedy vráti a keby aj nie, jeho tvorbu už budem detailne sledovať.

06.12.2022 5 z 5

Asterix a gryf Asterix a gryf Jean-Yves Ferri

Veľké prekvapenie a najnovší Asterix mi kvalitou pripomenul kultové staré diely. Jasné, nie je to síce až taká nálož vtípkov, ale je to naozaj veľmi príjemný diel, pri ktorom som sa smial nahlas. Pekné zimné prostredie, vydarené vedľajšie postavy, zaujímavá zápletka s gryfom a aj ten humor tu funguje. Veľmi sa mi páčila kresba a celkovo som naozaj spokojný.

21.11.2022 5 z 5

Idefix a smečka nepoddajných: Žádné slitování s Římany! Idefix a smečka nepoddajných: Žádné slitování s Římany! Matthieu Choquet

Som veľký fanúšik Asterixa, hlavne čo sa týka komiksov a tých starších animovaných seriálov. Sériu s Idefixom ako hlavným hrdinom považujem za dobrý nápad, len by to chcelo zaujímavejšie zápletky. Nenaplnený potenciál vidím aj v tom, že sa tu takmer vôbec nevyskytujú známi ľudský galskí hrdinovia. Predsa len ak by boli nejaké dobre vymyslené cameá Asterixa, Obelixa, Panoramixa či iných kultových hrdinov, určite by to potešilo. Asterix je séria, na ktorej sa zabávajú všetky generácie čitateľov, Idefix je však ideálny len pre tých najmladších. Pre deti to môže byť fajn, dospelých to veľmi nemá čím zaujať.

18.11.2022 3 z 5

Batman: Prokletí bílého rytíře Batman: Prokletí bílého rytíře Sean Gordon Murphy

Najlepší príbeh s Batmanom aký som kedy čítal. Po kvalitnom prvom diely som očakával samozrejme kvalitatívny zosun a vôbec som nečakal, že by to mohlo jeden z najlepších komiksov s Batmanom dorovnať a nie to ešte prekonať. Sean Gordon Murphy to však dokázal, napísal a nakreslil perfektný komiks a som neskutočne zvedavý na tretí diel.

14.11.2022 5 z 5

Pes a motorová pila Pes a motorová pila Tacuki Fudžimoto (p)

Chainsaw Man je zatiaľ natoľko bizarný, až je zaujímavý. Komediálny horor, v ktorom hlavný hrdina je lovcom diablov a ak si potiahne za šnúrku tak sa zmení na krvilačnú obludu s motorovými pílami na končatinách. V civilnom živote je to nadržaný puberťák, ktorému takmer celý prvý diel ide iba o to, aby si siahol na pekné ženské prsia. Motiváciou na zabíjanie oblúd je mu len to, aby sa zblížil so svojou peknou šéfkou. Je to blbosť, ale zatiaľ celkom zábavná.

20.10.2022 4 z 5

Nejtemnější noc Nejtemnější noc Geoff Johns

Nejtemnější noc je znovu komiks v edícii Legendy DC, v ktorom nie je hlavnou postavou Batman a som za to veľmi rád. Len by tu mohli vyjsť aj komiksy v ktorých nie je tak obrovský počet superhrdinov. Šikovný scenárista Geoff Johns to síce ukočíroval, ale občas som mal z toho obrovského počtu postáv chaos. Je to aj poriadne akčné a snáď na každej tretej strane je nejaký súboj. Celkovo asi najdivokejší superhrdinský komiks, aký som kedy čítal.

18.09.2022 4 z 5

Crueler Than Dead 2 Crueler Than Dead 2 Cukasa Saimura

Druhý a zároveň finálny diel tejto hororovej zombie série je už výrazne menej akčný a ponúka aj výrazne menej hororových zombie nechutností. Z priamočiareho akčného príbehu sa stal komplikovanejší, viac sa tu intriguje, politikárči a celkovo je to ukecanejšie. Škoda toho, lebo tá akčná jednoduchosť plná perfektne nakreslených zombíkov na mňa veľmi fungovala. Stále som však spokojný a túto minisériu rozhodne odporúčam fanúšikom manga a zombie hororov.

02.09.2022 4 z 5

2000 CREW  (obálka s mumií) 2000 CREW  (obálka s mumií) kolektiv autorů

2000 CREW je návrat v čase do roku 1997, kedy začal vychádzať kultový komiksový magazín Crew a viacerým z nás vtedy ukázal svetové komiksy, ktoré sme dovtedy ani nepoznali. Crew oslavuje 25 rokov tento rok a vydali si naozaj parádny darček plný drsných humorných príbehov s postavami ako Sudca Dredd, Sinister a Dexter či Devlin Waugh. Až na posledný príbeh s Devlinom som sa perfektne bavil a dúfam, že tu niečo podobné ešte vydajú. Musím dať plné hodnotenie, urobilo mi to totiž radosť.

10.08.2022 5 z 5

Perverzní páprda Perverzní páprda Gotlib (p)

Perverzní páprda je veľmi špecifický komiks plný perverzného drzého humoru. Rozhodne to každému nesadne a veľa čitateľom to nepríde vôbec vtipné, to však neznamená, že to nie je dobre vymyslené. Na viacerých epizódach som sa usmial, ale asi polovica so mnou ani nepohla. Odporúčam však všetkým, ktorí hľadajú nekorektný humor, taký už v dnešnej dobe veľmi nevidno.

10.08.2022 3 z 5

Star Wars: Moře v plamenech - Pevnost Vader Star Wars: Moře v plamenech - Pevnost Vader Chuck Wendig

Ďalší vydarený komiks z obľúbeného Star Wars univerza. Tentokrát je v hlavnej úlohe Darth Vader a príbehy s ním sú poriadne akčné, plné súbojov a výbuchov. Na svoje si prídu hlavne jeho fanúšikovia, ale samozrejme scenáre aj vkusne dotvárajú už známe príbehy z filmov či seriálov. Ak máte radi Star Wars, určite nebudete sklamaní.

09.08.2022 4 z 5

Berserk 7 Berserk 7 Kentaró Miura

Šiesty diel bol plný intríg, politikárčenia, bližšieho pohľadu na postavy a bol takmer bez akcie. Bavil ma však prekvapivo viac, ako výrazne akčný siedmy diel. Vlastne sa jedná o dve veľké akcie zlepené krátkou oddychovou časťou v tábore. Aj napriek tomu, že je to tu hlavne celé o máchání mečem je to však stále TOP kvalita a Miura perfektne zvláda dynamickú kresbu a stále vie zaujať aj dejom.

20.07.2022 5 z 5

Okresní hrdina Okresní hrdina Pascal Jousselin

Veľmi hravý komiks plný vtipných a nápaditých momentov. Krátke stripy tomu veľmi sedia a páči sa mi, že hlavný hrdina rieši okrem súbojov so zločincami aj bežné problémy obyčajných ľudí. Samozrejme rieši všetko svojsky a pomocou svojej superschopnosti pohybovať sa medzi komiksovými panelmi. Veľmi svieže.

19.06.2022 5 z 5