gossipavlina gossipavlina komentáře u knih

Řekni něco legračního Řekni něco legračního Penelope Ward

Začátek se mi líbil. Přišlo mi to vtipné, svěží. A pak najednou, jak když zmáčknete knoflík, mi to připadalo dost trapné. Především ty dialogy. Erotické scény, když už tam musí být, mi přišly useknuté, nepropracované.
Romantický či erotický román si občas ráda přečtu. Tenhle mě bohužel zklamal.

15.08.2018 3 z 5

Ohníčky všude kolem Ohníčky všude kolem Celeste Ng

Skvělé. O fous lepší, než předchozí kniha. Přesto mi tam něco chybělo k tomu, abych dala hvězd 5. Přišlo mi, že autorka tak trochu klouzala po povrchu. Přeci příběh o takovém tématu by mi měl vehnat slzy do očí. A to mi tam trochu chybělo.
Přesto jsem si knížku užila, ostatním můžu doporučit a těším se na další knihu od Celeste Ng.

11.08.2018 4 z 5

Příběh ztracené holčičky Příběh ztracené holčičky Elena Ferrante

Skvělé zakončení. Celá série byla dokonalá.
Doporučuji!

30.06.2018 5 z 5

Se 3.dílem jsem měla trochu problém. Byl pný událostí, ale podaných pro mě nudnou formou. Začal mě bavit až na konci. Ten konec mě navnadil na 4.díl, na který se moc těším.

05.05.2018 4 z 5

Cizinec Cizinec Arno Strobel

Byla jsem trochu zklamaná, nějak mě to nebavilo. Od Arna Strobela jsem žádnou knihu nečetla, tak nemůžu posoudit, nakolik sám sebe do knihy vtiskl, ale od Ursuly P. jsem už několik knih přečetla a moc jsem ji v knize nepoznávala. Začátek byl dobrý, ale v polovině už jsem se začala nudit, Joannino sebezpytování mi přišlo zdlouhavé, nebavil mě ani Erik. Celkově mi to přišlo takové dost na hlavu. A o hlavu tady teda šlo, o tu Joanninu. Nakonec se vše tak nějak vysvětlilo. Ale pro mě ne moc uspokojivě. I australští borci s kolty nízko u pasu mě nepřesvědčili. Vadily mi krátké, úsečné věty. Tak snad příště to vyjde líp.

14.02.2018 3 z 5

Madame Picasso Madame Picasso Anne Girard

Třeba to tak nějak bylo a třeba také ne. Příběh se pohyboval na samé hranici červené knihovny, hlavně na začátku. Naštěstí se autorce povedlo ho uhlídat.
Čtení bylo moc zajímavé, asi jako Picasso sám.
Jak sama autorka na konci knihy píše, snažila se příběh Pabla a Evy popsat co nejvíce dle pravdy. Nakolik se jí to povedlo, to já nedokážu posoudit.
Doporučuji k přečtení.

09.02.2018 4 z 5

Hlasy Hlasy Ursula Poznanski

Skvělá práce, skvělé čtení. Autorka se opět vrátila ke svému obvyklému výkonu a za to jsem velice ráda.

01.11.2017 5 z 5

Příběh nového jména Příběh nového jména Elena Ferrante

Stejně jako u prvního dílu, hrozně moc mě to bavilo. A asi víc není třeba k tomu dodat.
Snad jen, že se moc, moc těším na další díl.

01.11.2017 5 z 5

Palác zářícího měsíce Palác zářícího měsíce Dai Weina Randel

Průměrná pohádka pro dospělé, která je zajímavá jen prostředím, do kterého je vsazena.

29.07.2017 3 z 5

Medikus z Heidelbergu Medikus z Heidelbergu Wolf Serno

Tak čtení je to bezpochyby hodně zajímavé. Ale mně nesedl styl autora. Přišel mi takový školácký. Přesto, že jeho popisy jsou velmi věrohodné, jak osob, tak nálady a okolí. Ale ten slovosled a výběr slov jako takových mi moc blízký není.
Přesto nelituji času, který jsem nad knihou strávila. Mám ráda knihy inspirované skutečnými událostmi, bez ohledu na to, které oblasti se týkají.

08.07.2017 4 z 5

Stalkeři Stalkeři Paul Finch

Název knihy mi připadá zavádějící. Čekala jsem úplně něco jiného. A bez urážky, byla to hrozná blbost. Akční scény slepené bez ladu a skladu. Hlavně, aby se pořád něco dělo.

25.06.2017 3 z 5

Ohnivý anděl Ohnivý anděl Yrsa Sigurðardóttir

Byla dobrá, ale od Yrsy už jsem četla lepší. Takže na 5 hvězd to z mého pohledu není. Chybělo mi tam napětí.

15.06.2017 4 z 5

Mladík v odboji Mladík v odboji C. D. Payne

Není to zrovna žádný velký zázrak na poli literárním. Ale pro odpočinek a oddech, proč ne, i pro dospělého.
A jako matka syna na prahu puberty jsem si jednu moudrost z knihy odnesla.: NIKDY nevstupovat do pokoje bez zaklepání! :-D

15.04.2017 4 z 5

Hostující profesoři Hostující profesoři David Lodge

Napsané dobře, ale z mého pohledu jsem vtipnost musela hledat, jak jehlu v kupce sena. Nijak zvlášť velký dojem na mě autor svým dílem neudělal. Ale uvědomuji si, že napsat humornou knihu je dost oříšek. Neb každý má smysl pro humor úplně jiný.
Moje největší favoritka byla Desirée Zappová.

23.03.2017 3 z 5

Dravec Dravec Wilbur Smith

WS má skvělý vyprávěcí talent. Jeho knihy čtenáře obohacují, jak příběhem, tak slovem.
Kniha Dravec nás vtáhne do dobrodružství na palubu lodi, mezi muže čestné, ale i mezi zloduchy. Trochu dokořeněné touho po pomstě, ale i touhou po ženě s city a s láskou, které se nebáli dávat najevo. Ze začátku mi přišlo, že těch vztyčených bradavek a vlhkých klínů je zbytečně moc. Myslela jsem, že kvůli tomu knihu odložím. Z mého pohledu to bylo nepatřičné a rušící, jak červená knihovna. Nicméně později od toho autor už ustoupil a věnoval se především ději jako takovému a Halově cestě životem.
Kdo má rád dobrodružné knihy, tak doporučuji. Já si nejsem jistá, že budu zrovna v této sérii pokračovat.

19.02.2017 4 z 5

Šťastní a veselé Šťastní a veselé Petra Zhřívalová

Pro mě příliš kýčovité. Z hlavních hrdinů mi nebyl nikdo sympatický. Jediné, na co jsem se těšila, bylo plánované čtyř-rande. Ale nakonec ani to mi autorka nedopřála.

11.12.2016 3 z 5

Modrý dům Modrý dům Táňa Keleová-Vasilková

Vcelku milý příběh nejen o vzpomínkách staré paní na svá mladá léta, na manžela, a vlastně i na celý její život dětstvím počínaje. Její myšlenky o jejích dětech. Příběh početné rodiny, jejich vztahy, vč. otevírání Pandořiny skříňky, hysterických scén, ale i lásky a porozumění.
Ale dost mi vadila ta patetičnost, s jakou je příběh napsán. Ubíralo to na reálnosti a měla jsem z toho trochu husí kůži.

27.11.2016 3 z 5

Křídla ve větru Křídla ve větru Sue Monk Kidd

Knížka se mi hodně líbila. Samotné téma boje za zrušení otroctví a boje za ženská práva je zajímavé, a pak i to, že se autorka nechala inspirovat příběhem skutečných osobností.
Se Sarah a s Drobkem jsem strávila několik příjemných večerů.
Doporučuji.

17.11.2016 4 z 5

Závislá na tobě Závislá na tobě Laurelin Paige

Ve svém žánru není úplně špatná, ale nic objevného. Byla čtivá, taková oddechovka. No akorát na léto. Nicméně žádný velký dojem ve mně nezanechala. za pár dní nebudu vědět, že jsem ji četla.

23.07.2016 3 z 5

Mafie matek Mafie matek Kerstin Gier

Příjemná oddychovka. Měla jsem obavu, že to bude trapné, spolek Supermatek mě trochu děsil. Ale byla jsem příjemně překvapená, že šlo o příběh normální, soudné ženy - matky, která byla hozena do řeky ,,život". Svým smyslem pro humor mi byla velice sympatická. A celkové pojetí příběhu bylo přiměřeně emotivní, uvěřitelné a občas i k hlasitému smíchu.

15.05.2016 4 z 5