heavy66 heavy66 komentáře u knih

Nadaný žák Nadaný žák Stephen King

A hle, spatřil jsem koně sinavého a jméno toho, který na něm seděl, bylo Smrt a peklo kráčelo za ním!

26.03.2014 5 z 5

Magorovy labutí písně Magorovy labutí písně Ivan Martin Jirous

Každý nese co unese
tak mu i Pán Bůh bere míru
lepší být tady v klášteře
než na Sibiři v monastýru

lepší je na stromě život svůj mít
kdekoliv po domě můžu se oběsit

Requiescat in pace básníku Magore

28.03.2020 4 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Příběh ztracené a nalezené Jessiky Collinsové je temný jako hlubiny v názvu. Londýn je tentokrát deštivý a zamlžený, stejně jako dvacet šest let staré okolnosti dívčina zmizení. V napínavém pátrání mezi vysloužilými pedofily, bývalými policisty a podivnými rodinnými vztahy si Erika sáhne až na dno svých sil. S pachatelem se tentokrát fyzicky střetne osoba, která je Erice velice blízká, a autor konečně přidává do děje i milostné vztahy pro většinovou komunitu čtenářů! Jen by mě zajímalo, jak byla tato kniha přijata v Irsku?

05.01.2019 4 z 5

Byl jsem Mengeleho asistentem Byl jsem Mengeleho asistentem Miklós Nyiszli

Bojíme se strašidelných filmů, vyprávíme si v bezpečí domova, co "hrozného" jsme kdy zažili, ale nebyli jsme ve skutečném pekle, jaké prožil autor této knihy. Nevadí mi jeho styl psaní, chápu jeho úsilí dostat ze sebe hrůzné vzpomínky, protože má vlastní fantazie se vzpírá představě tisíců zplynovaných těl, nebo padesátimetrové jámy, ve které hoří živí lidé, je to příliš hrozné, příliš neuvěřitelné. Finit hic Deo, finit hic humanity!

16.09.2018 4 z 5

Blackout – Zítra bude pozdě Blackout – Zítra bude pozdě Marc Elsberg (p)

Román není špatný, jenom trochu sterilní. Zápletka je hlavně o tom, jak se při blackoutu daří elitám a jejich rodinám. Ostatní lidé jsou zahrnuti pod "miliony tam venku". Vyšetřování příčin blackoutu není nijak napínavé, ani závěr to moc nevylepší. Postrádal jsem pocit zadostiučinění, že zlo bylo po zásluze potrestáno. Emočně nejvypjatější scéna v nemocnici je inspirována událostmi v New Orleans po hurikánu Katrina. Znepokojivý a pravdivý je obraz prodejných politiků a nadnárodních firem, pro které je jediným měřítkem zisk za jakoukoliv cenu. Zaplatili jsme více než 100 miliard z našich daní za Temelín (který je v knize zmíněn), a výsledkem je pouze stále dražší elektřina, reálná hrozba blackoutu když se naší rozvodnou soustavou řítí elektřina z německých větrných parků , o "zelené" energii ze solárních panelů radši ani nemluvě.

20.05.2018 3 z 5

Démon alkohol Démon alkohol Jack London

Co si o něm myslí Jack London?
"Nesmíme však zapomínat, že Démon alkohol dovede měnit svou podobu. Právě tak jako ke slabým a vyčerpaným obrací se i k těm, kdo hýří silou a mají přemíru životnosti, anebo naopak k těm, kdo se nudí a zahálejí. Vezme si pod paží kohokoli, ať je v jakékoli náladě. Síť přeludů dovede rozprostřít nad každým člověkem. Za uhasínajíci světlo dá nové, za holou skutečnost dá pozlátko iluze a nakonec oklame každého, kdo si s ním zadá"

Co si myslí Charles Bukowski?
„Když se stane něco špatného, pijete, abyste na to zapomněli; když se přihodí něco dobrého, pijete, abyste to oslavili; a když se nestane nic, pijete, aby se něco stalo.“

Co si myslí o Démonu alkoholu neznámý poslanec?
"Tedy, pokud máte na mysli ten ďábelský lektvar, který ničí duši i tělo, likviduje rodinný život a morálku jednotlivce, tak jsem naprosto proti! Pokud ovšem myslíte onen božský elixír každovečerního potěšení, tu ochranu proti ledovému zimnímu větru, lahodnou tekutinu, jejíž spotřební daň tak štědře přispívá do veřejných rozpočtů na financování zdravotnické péče, tak potom jsem samozřejmě pro!"

A co si myslí heavy66?
Dokud nepřečtete Démon alkohol, nevíte o pití nic! Výborná kniha!

01.01.2018

Cesta slepých ptáků / Runa rider I.,II. Cesta slepých ptáků / Runa rider I.,II. Ludvík Souček

Oblíbená kniha mého mládí. Skálopevně jsem všemu věřil - od islandských jeskyní až po Mars. Vždyť tam přece byly ty fotky!

28.01.2017 5 z 5

Prokletí Salemu Prokletí Salemu Stephen King

"Ať lampa paprskem se vloudí ve stíny,
Jediným císařem je císař zmrzliny!"

Salem se mi líbí! Mám pár oblíbených scének - třeba jak Ben a Jimmy čekají na patologii, až se vzbudí paní Glicková. To je nářez, jako když v originále Van Helsing čeká na hřbitově na Lucy!
A hlavně, pořád je všechno špatně a ještě horší, umírají kladní, dobří, blízcí a milovaní, strach je všudypřítomný a žádný happy end se nekoná!

27.07.2014 5 z 5

Muž se srdcem kovboje Muž se srdcem kovboje Jack Schaefer

Příběh veselý i smutný, drsný i poetický, napínavý i sentimentální, o časech, které se nikdy nevrátí.

03.07.2014 5 z 5

Kozel 150 let Kozel 150 let Eva Wasková

Krásná kniha ke 150. výročí založení pivovaru ve Velkých Popovicích. V knize najdete, kromě zajímavého textu, spoustu historických i současných fotografií pivovaru, etikety, reklamní kampaně, plus jednu raritu, o které jsem dosud neměl tušení - ilustraci Káji Saudka s motivem velkopopovického Kozla!
A samozřejmě pivo - pro oslavy 150 let sládci uvařili limitovanou edici Kozel Majstrštyk, polotmavou třináctku, k dostání v pivovarské restauraci a shopu. S ochutnávkou si pospěšte, dlouho nevydrží!

23.06.2024 5 z 5

Strašidelná vagina Strašidelná vagina Carlton Mellick III

Mám rád brak - knihy Františka Kotlety, filmy George Romera a muziku Cannibal Corpse, ale tohle je pro mě never more! Stacy straší ve vagíně a Carltonu Mellickovi ve věži. Jeho prvotina je nudná a otravná blbina, kterou mohu doporučit tak chovancům ústavu pro sexuální devianty. Jedna*, že jsem se občas zasmál. Moc často ne!
(omlouvám se všem váženým čtenářům, kterým se to líbilo!)

16.01.2021 1 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

V Londýně panuje horké počasí a pachatelem brutálních vražd je fantom, jak z románu Edgara Wallace. Napětí se brzy vytrácí s odhalením vrahovy totožnosti. Příběh má podobný scénář jako Dívka v ledu, Erika je pořád stejně neposlušná, svéhlavá, nedisciplinovaná, pachatelem znovu přímo konfrontována, a opět hraje velkou roli náhoda nemající s logikou mnoho společného. Autor do děje stále častěji vkládá vlastní sexuální a vztahové preference, což zbytečně odvádí pozornost od nosné linky příběhu. Celkově pro mě podprůměr!

05.01.2019 2 z 5

Kniha apokryfů Kniha apokryfů Karel Čapek

V 80.letech jsem se shodou okolností dostal na domácí seminář jakési křesťanské sekty. Představení sekty odhalovali satanismus v umění, a mezi literárními díly, mimo jiné, objevili Satana v Knize apokryfů. Chápu, na církev musel působit Čapkův humor a jazykové mistrovství jako červený hadr na býka!

07.07.2018 4 z 5

Láska je jen slovo Láska je jen slovo Johannes Mario Simmel

Zamilované romány nejsou můj šálek čaje, ale Láska... se mi líbila!

12.06.2018

Dva divoši Dva divoši Ernest Thompson Seton

výborná kniha pro malé i velké kluky !

07.02.2014 5 z 5

Tažení v Rusku 1941-1945 Tažení v Rusku 1941-1945 Léon Degrelle

Jak praví přísloví - Cesta do pekel bývá dlážděna dobrými úmysly!
Vzletná a vznešená slova a fráze nemohou zakrýt fakt, že Léon Degrelle zradil vlastní národ, a po válce byl za to odsouzen k trestu smrti.
Pro něj naštěstí, stačil včas utéct do Španělska, kde pod ochranou generála Franca žil až do své smrti.
Nelze mu upřít jisté nadání v popisování krajin a dějů, ale kvůli silně subjektivnímu pohledu na věc jde o čtení fádní a nudné!

23.05.2021 2 z 5

Řetězová reakce Řetězová reakce František Kotleta (p)

Vztahy mezi Brnem a Prahou jsou na bodu mrazu a pražský magistrát přehlídkou lumpů a kariéristů. Alice prosazuje Michálkovu doktrínu a oklikou přes Hamburk vyráží osvobodit Prahu, na rozdíl od sovětských tankových jednotek tentokrát po vodě. Moc pěkné postapo, i když sem tam příběhu musela pomoci šťastná náhoda!

11.01.2020 4 z 5

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Teď, právě teď jsem to dočetl a jsem plný dojmů! Dan Brown za pomoci turistického průvodce popsal (velice zdařile ****) v prvních třech čtvrtinách svého románu trasu orientačního závodu Věčným městem. Když konečně oběhl všechny kostely a baziliky, na chvíli se zastavil, vyhulil velikého jointa, nasál dlouhatánskou lajnu a napsal čtvrtinu poslední! Po odhalení tajemství neposkvrněného početí jsem přestal nevěřícně kroutit hlavou , a ten, kdo se smál mými ústy, musel být dozajista samotný........
"Cesta spravedlivého ze všech stran lemována jest nespravedlností, sobectvím a tyranií lidské zloby. Požehnán buď ten, kdo ve jménu lásky a dobré vůle vyvede slabé z údolí temnoty, neb ten jest skutečným pastýřem a spasitelem zbloudilých dětí. A já srazím k zemi mocným trestem a divokým hněvem všechny, kdo se pokusí otrávit a zničit mé bratry. A když uvalím svou mstu na tebe, seznáš, že jméno mé je Bůh!"

Mimochodem, víte, že žulový obelisk stojící na III.nádvoří Pražského Hradu byl navržen architektem Josipem Plečnikem a vztyčen v roce 1928? Horní zakončení obelisku ve tvaru pyramidy z pozlacených ocelových profilů, jaké se používají pro jaderné reaktory, bylo provedeno až v roce 1996 na popud prezidenta Václava Havla. Je všechno jenom náhoda?

28.05.2016 2 z 5

Podivuhodné příběhy a dobrodružství Jana Kornela Podivuhodné příběhy a dobrodružství Jana Kornela Miloš Václav Kratochvíl

Skvělý příběh z období třicetileté války. Vesnický chasník od Mělníka Jan Kornel je násilím odveden do císařské armády. Prožije a přežije jednu z nejvýznamnějších bitev sklonku války, bitvu u Jankova, kde císařská armáda utrpěla těžkou porážku od Švédů. Dezertuje z armády a toulá se zničenou Evropou, na konci války se setká s biskupem Jednoty bratrské Komenským a ve zdraví se dožije podpisu Vestfálského míru. Jeho dobrodružství ale nekončí, intrikami zlého nepřítele se dostává jako vězeň na galéru, se kterou přepluje oceán až na karibské ostrovy...Díky štěstí a dobrým přátelům se po mnoha letech vrací zpět domů.

07.02.2014 5 z 5

Návrat na pohoří zlatého koně Návrat na pohoří zlatého koně Anna Bauerová

Návrat na pohoří zlatého koně je živý a dějově bohatý román se skutečnými historickými postavami a událostmi, pro široký okruh čtenářů. Vyšel v roce 1978 v dětské edici Třináct. Dostal jsem knihu jako odměnu od paní učitelky třídní za skvělou celoroční práci, a stala se mou oblíbenou (kniha i paní učitelka).
Autorka zasadila román do období římských výbojů do Galie mezi roky 58-52 př.n.l., kdy na naše území útočili od severu Germáni, kteří původní keltské obyvatele postupně vytlačili. Sídlo Velkého krále Bojů se nachází nedaleko Berouna, stejně jako národní přírodní památka Zlatý kůň. Obří hrad v pohoří Gabréty (Šumava) patří mezi nejstarší obydlená místa u nás. Briga je současné město Kostnice na pomezí Německa a Švýcarska, a Bibracte další keltské oppidum ve Francii. Jen pohnutý příběh krásné Tiany, dcery lesních bohů, do které se zamiluje sám veliký Caesar, se zrodil díky fantazii paní Anny Bauerové.

15.03.2020 5 z 5