Hella Online Hella komentáře u knih

Poprava Poprava Yrsa Sigurðardóttir

Autorka prostě umí! Bylo to skvělé jako vždy. Jediné, co mi trochu kazí zážitek z takhle perfektní knihy je to, že mezitím dávno zapomenu, co bylo ve třech knihách předchozích, ale to je jen malý kaz na kráse (holt si domyslím).

16.11.2021 4 z 5

Komunita truchlících Komunita truchlících Jeffery Deaver

Vidím to asi takto: Začátek průměr, prostředek, resp. celý pobyt v táboře, zdlouhavý a nezábavný podprůměr a akce na konec - budiž, jakžtakž. Hlavně však nemůžu pobrat, že tohle je ten PAN autor, který dokonale sepsal pár prvních úžasných dílů s Lincolnem Rhymem (záměrně říkám pár!, neboť ty poslední už nejsou taky nic moc).

06.11.2021 2 z 5

Les vzpomínek Les vzpomínek Sam Lloyd

(SPOILER) Na rozdíl od jiných komentářů mně přišlo, že kniha naopak ve druhé půlce zpomalila a ztratila dosavadní drajv, objevily se řekněme nelogičnosti (jak se dostal Kyle ze zahrady až na pobřeží?), nedotaženosti (proč není vysvětlena motivace Kylea k natáčení takových videí a proč není vůbec věnována pozornost osobám za vším stojících pachatelů? O koho vůbec šlo?). Druhá polovina knihy, osoba hlavního pachatele a závěr pro mě byly jednoznačně zklamáním.

28.10.2021 2 z 5

Nebudete se bát ničeho zlého Nebudete se bát ničeho zlého John Searles

Konec byl divný a knize spíše uškodil. Nicméně do té doby - všechna čest - jsem četla s velkým zaujetím a příběh mě moc bavil.

25.10.2021 3 z 5

Nedívej se dolů Nedívej se dolů T. M. Logan

Už dávno se mi nestalo, že by mě nějaká kniha takhle moc nebavila. Nuda, nesympatické postavy a malou Odette by propleskla při první příležitosti. Ve třetině "končím, Tvá Máňa."
(byť tedy autorovy ostatní tituly vůbec nejsou takhle ...ehm... blbé).

18.10.2021 2 z 5

Sestry Sestry Kamila Hladká

Zajímavý pohled do života čtyř pozoruhodných žen řeholnic, které službě Bohu a druhým obětovaly vše. Z mého pohledu fascinující, ale zároveň velmi, velmi nepochopitelné. Tím však v žádném případě nesnižuji jejich volbu a životní cestu, naopak možná že by se měl člověk modlit, aby - pokud by potřeboval na sklonku života milosrdnou pomoc - měl to obrovské štěstí a skončil pod jejich láskyplnou a obětavou péčí.

11.10.2021 4 z 5

Na pokraji sil Na pokraji sil Samantha M. Bailey

Totálně předvídatelné a sebevražda matky od malého dítěte? Ne, opravdu neuvěřím.

07.10.2021 2 z 5

Dokonalý zločin Dokonalý zločin Helen Fields

Mám dva problémy: Jednak mi dělá potíže věřit Avě její postavu šéfinspektorky. Prostě nevím, něco mi tam do úplné věrohodnosti chybí. Navíc mi není zrovna sympatická. A pak - strašně mi vadí náhled její postavy na Luca. Chvíli jsou přece jen přátelé, chvíli se přitahují, pak ho staví do latě, pak je ublížená, pak zase něco.... Heršvec, tohle je jak červená knihovna a to se mi u thrillerů opravdu příčí.

03.10.2021 3 z 5

Stínohra Stínohra Alex North

Bohužel nesrovnatelné s Našeptávačem.

23.09.2021 2 z 5

Nebezpečná místa Nebezpečná místa Patricia Gibney

Ne. Je mi líto. Já prostě Lottie na chuť nepřijdu. Navíc jsem alergická na její častá moralizování typu "Předsudky jsou zlé" a ještě častější protáčení očí k nebi. Prostě fakt ne. Který DI zapomene zavolat svědkovi, když ten ho o to žádá a strká mu do kapsy lístek s telefonem? Její maxitrapné hrátky s Boydem taky děs. Nemluvě o tom, že je to skutečně matka roku.

20.09.2021 1 z 5

Pandemie Pandemie Franck Thilliez

Za mě tentokrát příliš temné téma (což není autorova chyba) a zločinci vylíčeni jako příliš dokonalí a všemocní, čili pro mě nevěrohodně (a to už je autorova chyba).

16.09.2021 2 z 5

Lovec Lovec Jack Heath

Úáááá - ujeťák jako hrom, chvilkama fakt nechutnej. Ale nemůžete ho nemít rádi a nefandit mu! Doufám, že bude další díl, a to co nejdříve.

06.09.2021 4 z 5

Noční oheň Noční oheň Michael Connelly

Dobré! Solidní pokračování příběhů sympatické noční detektivky Ballardové. Doporučuji.

02.09.2021 3 z 5

Napsáno krví Napsáno krví Chris Carter

(SPOILER) Nemůžu hodnotit nijak nadšeně. Ano, čtivé to je jako vždy na 100%.
ALE: Především Carter by měl být někde pod psychiatrickým dohledem skrz své popisy brutality a sadismu (tyhle pasáže průměrný člověk dlouho číst nevydrží, natož aby je sepisoval), tohle ani trochu není normální, nějak "švihlý" být prostě musí.
Za další - ke konci to pěkné, skoro dojemné popovídání mezi Robertem a vrahounem, že?, které dospěje až k tomu, že Robert, byť napevno připoutaný a neozbrojený padoucha samozřejmě přemůže, protože ten vyměkl a šel s ním soutěžit. Ježíš, to je pitomost.
Za třetí - četla jsem všechny díly a mám neodbytný pocit, že Carter se začíná opakovat a vykrádat.

26.08.2021 2 z 5

29 vteřin 29 vteřin T. M. Logan

Na jednu stranu říkám, že průměr, na druhou stranu to ale něco do sebe mělo. Minimálně pro letní relax jako dělané.

23.08.2021 3 z 5

Rozbité okno Rozbité okno C. M. Ewan (p)

Lidi, to je splácanina jako hrom. Příběh vás nejdřív chytne a tajuplně naláká, abyste o pár stran dále valili oči a zůstával vám rozum stát, co že se to tam všechno v reálu děje? No... za mě moc ne, no.

21.08.2021 2 z 5

Temná svatá noc Temná svatá noc Michael Connelly

Druhé pokračování se sympatickou Renéé (jen co chudák psisko, to je POŘÁD odložené v hotelu?) podle mě nedosahuje kvality prvního dílu, ale i tak je to prima počtení.

21.08.2021 3 z 5

Noční směna Noční směna Michael Connelly

Hodně zajímavá hrdinka a neotřelé "noční" zločiny. Byla jsem příjemně překvapená a doporučuji.

21.08.2021 4 z 5

Sama proti všem Sama proti všem Brian Freeman

(SPOILER) Nemám ráda knihy a příběhy, kde až před koncem zjistíte, že je vše jinak a proti fyzice, logice a selskému rozumu. To mi pak připadá, jako by si z nás autor střílel. Kdybych takové knihy ráda měla, čtu plánovitě duchařské příběhy nebo horrory a ne thrillery. A ačkoliv mám hodně ráda Freemanovu trilogii o Frostovi, tak tenhle příběh doporučit nemohu.

21.08.2021 1 z 5

Dětské duše Dětské duše Angela Marsons

Vypadá to, že mě pí. Marsons vyslyšela a po dvou předchozích slabších dílech tu máme zpět Kim v nejlepší formě (a ani k tomu Bryantovi tu není tak přes čáru drsná).

12.08.2021 4 z 5