hlina hlina komentáře u knih

Ostrov Entry Ostrov Entry Peter May

Když sahám po další knížce May, sahám po osvědčené kvalitě. Moc se mi líbí, jak autor zasazuje děj do konkrétního prostředí. A jak to prostředí je spolutvůrcem příběhu.
Baví mě propojení současnosti a minulosti. Vždyť každý člověk má nějakou minulost, jen se někdy zdá, že literární hrdinové jsou lidé bez minulosti. Tady to tak není a to je na tom moc zajímavé.

12.03.2017 4 z 5

Vnučka pana Linha Vnučka pana Linha Philippe Claudel

Úžasné. Nic jsem od knížky nečekala, moc jsem o ní nevěděla a naprosto mě dostala.
Příběh plný člověčenství a naděje. A závěr? Pro mě naprosto nečekaný, ale nezbytný, aby vše dostalo smysl.
Určitě se chystám i na další autorovy knížky.

13.08.2016 5 z 5

Šachové figurky Šachové figurky Peter May

I třetí díl jsem si užívala, ale pravda je, že o trochu méně. Měla jsem radost ze setkání se "známými", ale bylo tam méně nečekaného překvapení.
Moc se mi líbila Finova řeč. Byla v ní neskutečná síla.

21.02.2015 4 z 5

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

Tahle knížka mě naprosto pohltila. Četla jsem ji jedním dechem. Líbila se mi víc než Skála. Moc se mi líbilo odkrávání tajemství. Hned se vrhnu na třetí díl.
Moje pocity naprosto vystihuje komentář pode mnou, nebudu opakovat.

16.02.2015 5 z 5

Dívka s pomeranči Dívka s pomeranči Jostein Gaarder

Moc krásná knížka, u které vůbec nevadí, že čtenář předvídá, jak dopadne. O to vůbec nejde. Jde o styl psaní, o vykreslení lásky a mezilidských vztahů. Měla jsem pocit, jako by ke mně přišla z jiného světa. Ke konci jsem přes slzy neviděla na stránky, jak to pro mě bylo silné.
Určitě si přečtu i další autorovy knihy.

29.05.2014 5 z 5

Dámský gambit Dámský gambit Walter Tevis

Knížka mě vtáhla jako už dlouho žádná. O šachách něco málo vím, protože je hrají syn a manžel, já je neumím. Šachové partie jsou popisovány docela podrobně. Přesto jsem se nenudila. Právě naopak. O šachy v tomto příběhu až tak moc nejde, jde o osůbku, která je už odmala na vše sama. Je až neuvěřitelné, jakou má v sobě vůli.

19.02.2023 4 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Přečetla jsem 5 kapitol a víc nedám. Pro mě je to naprostá ztráta času.
Málokdy nedočítám knížku, každé se snažím dát šanci, ale tentokrát to opravdu nejde.
Nesedí mi styl psaní, vadí mi použitý slovník, iritují mě postavy...

18.01.2021

Aaaachchch...
Možná naivní a předvídatelné,ale já si to moc užila. Copak si člověk nemůže občas dopřát romantický příběh? A pokud v něm jednu z hlavních rolí hrají knihy, pak je odpověď jasná.
Ukládám do knihovny vedle Spolku přátel krásné literatury a bramborových koláčů.
"Slečna H. nechápala ty, kteří nevyhazují knihy. Nic jí nepřipadalo méně svaté než špatná nebo průměrná kniha; v tom s ní Sara ovšem nemohla souhlasit.
Pořád to přece byly knížky.
Sara je přeprodávala nebo někomu darovala, ale vyhodit je nedokázala. I když byly tak mizerné, že uvažovala, zda je morálně obhajitelné je dál šířit k dalším, nevinným čtenářům. ..."

28.08.2016 5 z 5

Jen jestli si nevymejšlíš Jen jestli si nevymejšlíš Shel Silverstein

Inteligentní humor, nadsázka, pointa... Připomíná mi básničky Emanuela Frynty, které mám moc ráda. Tuhle knížku postavím do knihovny vedle Písniček bez muziky a už teď vím, že po ní budu sahat často.

31.12.2014 5 z 5

Tak jsem ji opět otevřela. Už ani nevím pokolikáté. Vracím se k ní velmi často. Moudrý pán ten Fulghum.

28.07.2014 5 z 5

Dámy z Grand Avenue Dámy z Grand Avenue Joy Fielding

Knížka se mi velmi líbila. Nedokázala jsem se od ní odtrhnout. Je napsána velmi poutavě.
Přemýšlela jsem o komentáři pode mnou, ale bohužel si myslím, že v životě je to možné, že "zrada" v přátelství v dnešním světě není až tak nemožná.
Závěr jsem nečekala. Překvapil mě a potěšil.

11.05.2014 5 z 5

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

Krásná kniha, ve které touha po vědění překoná všechny nesnáze. Je o době, kdy vůbec nebyl život lehký, a přitom napsána tak vlídně. Navíc mě ohromilo množství znalostí, které autor při psaní knihy uplatnil.

29.08.2013 5 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Kniha, která mě nikdy nezklame. Četla jsem ji už několikrát, tentokrát poprvé vdaná a matka, a tentokrát jsem tam pro sebe objevila mnoho nových pohledů.

05.05.2013 5 z 5

Doktorka Samantha Doktorka Samantha Barbara Wood

Velmi čtivá knížka. Od začátku mě uchvátila odhodlanost hlavní hrdinky. Moc jsem jí fandila. A zvraty v osobním životě pro mě byly překvapující. Asi nejvíc mě na celé knize zaujala naděje, která se knihou vinula jako červená nit.

05.05.2013 4 z 5

Poslední knihkupectví Poslední knihkupectví Madeline Martin

Člověk v téhle době potřebuje takové knížky. Ač o válce, je plná naděje.
Nikdo by se neměl vzdávat svých odhodlání. A taky přátelství a pomoc druhých a druhým jsou nezbytné.

22.03.2022 4 z 5

Geniální přítelkyně Geniální přítelkyně Elena Ferrante

Měla jsem příliš velká očekávání.
Vadil mi styl vypravování a vlastně mi ani nebyly sympatické hlavní hrdinky. Ale chvílemi mě to začalo zajímat. Možná se pustím do dalšího dílu, ale určitě ne hned.

09.12.2020 3 z 5

451 stupňů Fahrenheita 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Člověka mrazí, jak je kniha nadčasová.

28.02.2017 5 z 5

Pět Pět Ursula Poznanski

Pro mě to mělo neskutečný spád. Napínavé, čtivé a musím přiznat, že vraha jsem odhadla až velmi pozdě.

22.02.2016 5 z 5

Potrhaná křídla Potrhaná křídla Ruta Sepetys

Nikdo nemůže za to, do jaké rodiny se narodí. Někdy život naloží člověku opravdu hodně.
Kdosi moudrý řekl: "Přátelé jsou příbuzní, které si člověk vybírá sám." Moc jsem Josi fandila.

02.07.2015 4 z 5

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Četla jsem na doporučení kamarádky a nelituji. Jen nemusím kočky:-)
"Smyslem buddhismu není obracet lidi na víru, ale poskytnout jim prostředky k tomu, aby mohli být šťastnější. Tedy aby z nich byli šťastnější katolíci, šťastnější ateisté nebo šťastnější buddhisté."
"...Když čelíme svým problémům, máme stejnou volbu. Neříkali jsme si o ně, nestojíme o ně, ale když už jsou tu, záleží na tom, jak se k nim postavíme. Budeme-li moudří, mohou největší problémy vést k těm největším prozřením."
"I kdyby člověk zvítězil nad tisícem válečníků v bitvě, největším bojovníkem je ten, kdo zvítězí sám nad sebou."
"Když skomírá sebedůvěra, i malá klopýtnutí způsobí velký pád."

31.01.2015 4 z 5