Hoshi Online Hoshi komentáře u knih

Případ ztraceného koně Případ ztraceného koně Jiří W. Procházka

Již po čtvrté se vydáváme s Bárou, Arturem a Šerlokem za dobrodružstvím, tentokrát ranč Na Konci světa strýce Matyáše, který si pro natáčení filmu z dob udatných rytířů vybral filmový štáb. Jenomže se kolem natáčení dějí zvláštní věci, nic se nedaří a ke všemu se ztratí velká filmová hvězda - kladrubský vraník Porto. Kdo za tím vším stojí? A hlavně proč..?
Jak já si u téhle série tak nádherně odpočinu a ke všemu se při luštění úkolů na konci každé kapitoly vrátím do svých dětských let. Škoda, že mi není zase deset .. Heh... Příběh se čte sám, má spád, rychle ubíhá. Ilustrace Viktora Svobody jsou opět kouzelné. Doufám, že se brzy dočkáme dalšího pokračování Tajné dvojky :)

25.03.2019 5 z 5

Jak tukoni zachránili strom Jak tukoni zachránili strom Oksana Bula

Další kniha od této autorky do sbírky a opět nádherné ilustrace z Tukoního světa. Tukoni jsou zvláštní stvoření, která se s láskou starají nejen o všechny tvory, ale také o les. Snad se dočkáme i dalších knih z tohoto krásného světa :)

24.03.2019 5 z 5

Jsem nadšená! Miluji návraty do čarovného světa J. K. Rowling a odkrývání jejich tajemství spolu s jejími postavami. Druhý knižní díl Fantastických zvířat má opět nádhernou obálku a ilustrace :) Velmi se těším na pokračování ...

24.03.2019 5 z 5

Zoopisník Miroslava Bobka Zoopisník Miroslava Bobka Miroslav Bobek

Příjemné, poučné, místy smutné a pravdivé čtení nejen o obyvatelích pražské zoo. V jednu chvíli se na skok ocitneme v Mongolsku či Africe, poté můžeme nahlédnout do historie zoo, nejen té pražské, i její současnosti. Celá kniha je doplněná zajímavými fotografiemi. Vřele doporučuji.

17.03.2019 5 z 5

Strach o Diabla Strach o Diabla Gabi Adam

Uf.. To jsem si oddychla. Ačkoliv již nejsem cílová skupina, ráda si přečtu příběh o poutu mezi koněm a jeho člověkem. V průběhu četby se ve mně střídaly různé pocity - láska, smutek, hněv ... Lidská žárlivost a hloupost zaměřená na nevinná zvířata ... Strašné! Asi bych nedokázala stát na místě Riki a udělat to, co udělala. Tohle bych asi nedokázala odpustit.. Riki máš můj obdiv.

10.03.2019 5 z 5

Naruto Uzumaki Naruto Uzumaki Masaši Kišimoto

Už je to tak dávno, co jsem dočetla poslední kapitolu Naruta. Tak dlouho, co jsme s bráchou čekali, až vyjde další přeložený kousek a my se znovu ponoříme do světa našeho oblíbeného Naruta. Díky Ti, Konoho, že jste při vydávání této mangy nechali jména tak jak jsou, protože tohle, pro mě byla katastrofa. Když jsem bloumala v naší místní knihovně, uvažovala jsem, že bych se znovu ponořila do toho velkého světa, znovu prožila lásky a bohužel i velké ztráty.. Miluji tenhle svět, je jeden z těch, ve kterých jsem vyrostla, ale ta jména... Přes ty se nemohu přehoupnout...

02.03.2019 5 z 5

Pod jezevčí skálou (trilogie) Pod jezevčí skálou (trilogie) Josef Pohl

Asi jako spousta z nás jsme první viděla filmy s Tomášem Holým, které jsou nezapomenutelné. Vloni se mi dostala do rukou i kniha. Příběh je nádherný, bohužel pro děti těžký a dlouhý, i když jsme si jej rozdělovali do několika částí. Možná k tomu ještě nedorostli, ale vybrali si ji ke čtení sami. Velice mě překvapil konec, který je jiný, než ve filmu a musím uznat, že je mnohem lepší.

10.02.2019 5 z 5

Stínem políbená Stínem políbená Richelle Mead

Ach ano, po přečtení tohoto dílu stejně jako všichni ostatní autorku nemám ráda a stejně, jako když jsem to četla poprvé, se mi po tvářích koulely slzy. Avšak s radostí se pustím do dalšího dílu a těším se, co dál :)

06.11.2018 5 z 5

Kaziměsti Kaziměsti Martin Bečan

Kaziměsti je příjemná, originální, čtivá kniha, která obsahuje zajímavou, hlubokou a možná i pravdivou myšlenku. Během čtení jsem se zasmála, konec mě rozesmutnil a přemýšlím, jestli to může být pravda.... Doufám, že se od autora dočkáme dalšího díla :)

14.07.2018 5 z 5

Píseň zvěrokvarka Píseň zvěrokvarka Jasper Fforde

Tohle je jeden z mála autorů, kvůli kterému se častokrát vracím v textu, některé věty čtu i několikrát a přemýšlím, jestli jsem je správně pochopila. J. Fforde vytvořil zajímavý svět, plný nesmyslných a přitom smyslných věcí, situací ... Kdybych byla mladší, tak bych od čtení tohoto příběhu utekla.. Ale takhle ... Jsem si ho náležitě užila ..

27.03.2018 5 z 5

Na útěku Na útěku Lenka Dostálová

Na druhý díl jsem se velice těšila. Po přečtení několika stránek jsem měla sto chutí knihu zaklapnout a dál nečíst. Uf, zvládla jsem to, vytrvala jsem. Musím uznat, že autorka mě velice mile překvapila - nové postavy, ač vás budou občas rozčilovat, si oblíbíte, objeví se staří známí a častokrát si budete říkat, že Layla má neskutečné štěstí - možná někdy až moc velké. Příběh je čtivý, má spád, je nabitý akcí. Ačkoliv jsem měla občas sto chutí knihu odložit, bavila mě a na další díl se těším.

25.03.2018 5 z 5

Slabé místo Slabé místo Lisa Jane Smith

Četlo se samo a konec mě překvapil. Jen mě mrzí, že to mezi nimi trvalo tak "krátce" a s velkou chutí se vrhám na poslední díl.

17.03.2018 4 z 5

Vzkříšení Vzkříšení Lisa Jane Smith

Ach ano, nevím co napsat, tak proč neoživit dávného nepřítele, vždyť je to dobrý námět na další knihu! Ne, tenhle díl byl předvídatelný již od začátku a nijak nepřekvapil. Ale už zbývají jen tři díly...

16.03.2018 3 z 5

Ohrožení Ohrožení Lisa Jane Smith

Začátek knihy mě nebavil. Znovu jsem měla sto chutí knihu zaklapnout, ale řekla jsem si, že si přečtu celou sérii, a tak také učiním. Po nějaké době se stal příběh zajímavý, čtivý, ale Damon pro mě bude vždy první.

14.03.2018 3 z 5

Druhá šance Druhá šance Lisa Jane Smith

Tohle je prostě jen vycpávkový díl. Nic nového jsme se nedozvěděli, nic zajímavého se nedělo a dát nakonec to, co je na konci... Tahle kniha vůbec nemusela být.

09.03.2018 3 z 5

Zoufalství Zoufalství Lisa Jane Smith

Začátek knihy mě moc neoslovil, ale v průběhu čtení jsem byla mile překvapena, nadšena a ten konec.... S radostí se vrhám na další díl.

08.03.2018 5 z 5

Před půlnocí Před půlnocí Lisa Jane Smith

Mám rozporuplné pocity. Na jednu stranu jsem byla nadšená, že se opět něco děje, něco málo bylo vyřešeno - snad, Damon je už konečně tím, kým býval... Na druhou stranu jsem zklamaná, protože se mi zdálo, že se autorka chytá stébel - lovec upírů? Kdyby tam alespoň byly nějaké náznaky, ale takhle ...

06.03.2018 3 z 5

Zajetí Zajetí Lisa Jane Smith

Fju, jsme u sedmého dílu a konečně se objevilo něco překvapivého. Něco v co jsem doufala. Tento díl je oproti předešlým čtivější, velkolepější, zajímavější. Avšak možná, kdyby tohle bylo hned od začátku a nebylo by tolik vycpávkových dílů, byla by tato série mnohem ... lepší. Protože všechny přeci tíhneme k tomu "zlému" ...

04.03.2018 5 z 5

Soumrak Soumrak Lisa Jane Smith

Vlastně už od Upířích deníků nečekám vůbec nic. Kdybych si stále nemyslela, že mě to ještě nějak nadchne, překvapí, tímto dílem bych asi skončila a dál už nečetla, protože mi to připadá stále dokola to samé - klid, hrozba, smrt, Damon, vše je relativně ok. Již jsem si tak nějak utvořila názor, jak bude celá tahle série zakončena, avšak i tak se pustím do dalších dílu.

03.03.2018 3 z 5

Návrat Návrat Lisa Jane Smith

(Může obsahovat spoiler)
Jsem zmatená. Když se Elena znovu probudila poznala všechny, mluvila, plakala.... A teď? Duchovní dítě? Neumí nic? Jako cože? Elena jako duchovní dítě ví, kdo zaútočil na její kamarády, ale nepošle to dál, protože to Damon nechce říct? Ne, tenhle díl se mi nějak nelíbil. Ale jsem rozhodnuta celou sérii dočíst. Třeba ještě překvapí.

02.03.2018 3 z 5