Hoshi Hoshi komentáře u knih

Mračna nad Arénou Mračna nad Arénou Michael Bronec

Sci-fi zrovna není můj žánr, ale díky nádherné obálce od Tomáše Kučerovského jsem prostě nemohla odolat. Samozřejmě, že jsem si chtěla přečíst i něco víc od Michaela, než jen sebraný sborník o Prokletých knihovnách.
Příběh o Tří kapitánů je velice čtivý, ačkoliv mi z počátku dělalo problém se na začátku kapitoly zorientovat v postavě. Ale s postupování stran to bylo stále jednodušší, přehlednější. Michaelův svět si mě okouzlil a mrzí mě, že příběh skončil tak rychle, jelikož všichni tři kapitáni si získali moji pozornost a velmi se těším, až vyjde pokračování, znovu se s nimi setkám a oni mi prozradí něco víc ze svého života.

25.09.2017 5 z 5

Léto, jako když vyšije Léto, jako když vyšije Eliška Horelová

Příběh přečten několikrát a stále ráda prožívám super léto se Zuzkou a jejími přáteli, ačkoliv jsem oproti ní už trochu zestárla, nepřestává mě to bavit.

24.07.2017 5 z 5

Nekonečný příběh Nekonečný příběh Michael Ende

Opravdu nádherná kniha, která mi mnoho dala... "Každý opravdový příběh je Nekonečný příběh."

24.07.2017 5 z 5

Sonáta pro Zrzku Sonáta pro Zrzku Vojtěch Vacke

Kniha na mě z knihovny pokukovala dlouhou dobu a já se jí branila zbytečně. Zajímavý příběh o první lásce, zklamání, přátelství a hlavně o hudbě.

31.05.2017 5 z 5

Kráska a zvíře – Román podle filmu Kráska a zvíře – Román podle filmu Elizabeth Rudnick

Krásný, něžný, romantický příběh, přečten jedním dechem, že i spánek byl odsunut na druhou kolej. Po celou dobu listování v knize mi v hlavě zněla hudba z hraného filmu, ze kterého jsem byla nadšená (ale i animovaná Kráska a Zvíře je neustále v mém srdci) :)

24.04.2017 5 z 5

Čmelák Aninka Čmelák Aninka Ondřej Sekora

Krásná kniha od Ondřeje Sekory, kterou jsem milovala už jako malá. Ztotožním se s komentářem od anyzek. Pan Sekora zde dokázal bravurně sepsat odchod ze života a jeho pokračování. Celému příběhu dodávají kouzlo krásné ilustrace.

11.04.2017 5 z 5

Dopisy na konec světa Dopisy na konec světa Ava Dellaira

Po knize jsem pokukovala dlouho - líbil se mi název a obálka. Když jsem ji poprvé otevřela, hned mě zaujaly první dvojstránky. A pak jsem se začetla... Po dočtení posledního dopisu jsem smutná.... Jsem šťastná... Příběh je čtivý a něco z něho ve vás zůstane ještě dlouho poté, co jej dočtete.

08.04.2017 5 z 5

Láska mezi písmenky Láska mezi písmenky Jodi Picoult

Mám z knihy smíšené pocity. V jednu chvíli, obzvláště v první části, jsem měla pocit, že knihu odložím nedočtenou a musela jsem se přemlouvat, abych četla dál - knihy si přece zaslouží být čteny. Druhá část byla mnohem lepší a čtivější než první. Na knize se mi líbilo, že byla psána z pohledu různých postav, ale kdyby celý příběh vyprávěl Oliver, nezlobila bych se.

Možná, kdybych byla mladší, líbil by se mi příběh více, ale.... Bylo by krásné, kdybychom si mohli občas vypůjčit postavy z knih.

11.10.2016 4 z 5

Knihovna duší Knihovna duší Ransom Riggs

Na tento díl jsem čekala dlouho a nejsem nijak zklamaná, naopak... jsem uchvácená... Stále vstřebávám všechny události, které se v tomto třetím díle staly. Jako u všech mých oblíbených knih mě velmi mrzí, že příběh skončil, ale.... Velmi mě těší závěr knihy, ve který jsem doufala již od prvního dílu :) Za mě plný počet bodů

22.05.2016 5 z 5

Přebyteční Přebyteční Gemma Malley

Knihu jsem měla před pár lety půjčenou a vzpomínám si, že jsem z ní byla nadšená. Ráda bych se k ní ještě někdy vrátila :)

05.04.2016 5 z 5

Vražedná léčba Vražedná léčba James Dashner

Po dlouhé době byla toto kniha, u které jsem si nedokázala představit konec. Po dočtení mi ukápla slza nad osudy některých hrdinů, ale jsem velmi mile překvapena koncem. :)
Trilogie se mi velmi líbila a někdy z budoucnu se k ní opět vrátím :)

13.10.2015 5 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Po dočtení druhého dílu se ve mě perou dvě strany - nechat si třetí díl na večer a chvilku přemýšlet o příběhu, nebo všeho nechat, na všechny a všechno se vykašlat a otevřít poslední díl. Příběh se mi líbil, byl nádherný ... Smutný .... Díky knize jsem pochopila spoustu věcí, které se ve filmu neobjevily, škoda.. Ale teď .. Hurá na poslední díl ^^

03.10.2015 5 z 5

Paní jezera Paní jezera Andrzej Sapkowski

Jedním slovem - nádhera! Právě teď jsem dohltala Paní Jezera a ještě dlouho budu vstřebávat vše, co se v celé sérii událo. Zřejmě budu jedna z těch, které Zaklínač pohltil, a tak nemohu nic vytknout. Jediné, co mě mrzí je, že smrt si našla ty, kteří by mohli ještě žít a Ciri by se s nimi zajisté ráda setkala. Ale had Uroboros se zakousl do vlastního ocasu. Něco končí, něco začíná.

04.09.2015 5 z 5

Stmívání: grafický román. Díl 1 Stmívání: grafický román. Díl 1 Stephenie Meyer

Nádherně zpracované... Ilustrace od Young Kim jsou úžasné a dodávají celému příběhu ještě větší šmrnc (dle mého Edward vypadá mnohem lépe, než ve filmu... Ale nic proti Robertu Pattinsonovi). Za sebe doporučuji :)

17.03.2015 5 z 5

Zloději času Zloději času Vítězslav Jareš

Trochu mi trvalo, než jsem se pustila do čtení této povídkové knihy, ale nakonec jsem moc ráda, že jsem to neodkládala ještě déle. Povídky jsou vtipné, originální, úsměvné a ani u jedné si člověk není jistý, jak skončí. Všechny povídky jsou určitým způsobem propojené, co je v jedné, najdete i v další... Samozřejmě nepočítám pána Vonka, který každému hl. hrdinovi přináší jistou nabídku.. a hospodu U Habásků, kde se mnozí sejdou.
Kniha se mi líbila a mohu ji doporučit jako odpočinkové čtení :)

12.03.2015 5 z 5

Bouřková sezóna Bouřková sezóna Andrzej Sapkowski

Musím uznat, že jsem byla velmi mile překvapená, když jsem knihu dočetla. Ačkoliv se mi ze začátku zdála trochu chaotická - příliš postav, jsem ráda, že jsem se do toho pustila. Děj každého vtáhne a pokud zrovna nečtete, přemýšlíte nad tím, jak to asi bude pokračovat. Zaklínače čtu velmi ráda a jestliže bude pokračování, ráda jej uvítám ve své knihovně. :)

03.01.2015 5 z 5

Vřesová můrka Vřesová můrka Oksana Bula

Oksana nezklamala, protože tahle knížka je opět pohlazení po duši. Zatím je to asi nejhezčí kniha, kterou od této autorky vlastním. Vřesová můrka má nádherné celostránkové ilustrace, příjemně se čte, textu je tam tentokrát více než v jejích předchozích knihách. Uh... prostě nádhera. Moc se těším na pokračování! :)

08.01.2024 5 z 5

Kufr z nebe Kufr z nebe Lin Rina

Po dlouhé době se mi vrátila chuť ke čtení a jsem ráda, že zrovna tahle kniha mi tu chuť vrátila. Ačkoliv je příběh úplně jiný a podle některých komentářů jsem čekala nějakou katastrofu, tak jsem si čtení náramně užívala. Kroniky to skutečně nejsou! Ale... Elisa je zajímavý člověk a v její společnosti se nikdo nudit nebude. Řešit s ní tajemství a najít majitele kufru, setkat se s její rodinou a poznat tajemného pana Greena, bylo pro mne velmi příjemné. A moc mě bavily Jamieho poznámky na okrajích stránek. Opravdu jsem si knihu příjemně užila a brzy se k ní vrátím.

20.06.2023 5 z 5

O zebře, která nechtěla chodit do školy O zebře, která nechtěla chodit do školy Christine Beigel

Kniha se zebrou se nepovedla. Stále opakuji, že ilustrace jsou líbivé a i název láká k přečtení, ale příběh ... Asi nad tím uvažuji moc jako dospělá, jenomže příběh mi nesedl, nedává mi smysl, ale dětem se svým způsobem líbí a jsou dny, kdy zebru čteme několikrát za sebou.

01.04.2023 2 z 5

Doktor Filip Doktor Filip Malgorzata Skibińska

Toto je náš hrdina. Jmenuje se Filip a pracuje jako doktor u záchranné služby..... Těmi to slovy začíná toto malé leporelo ve tvaru ambulance, který nejmenším přibližuje práci záchranářů. Příběh je velmi jednoduchý, odpočinkový a svůj úkol však splní. U nás jedno z top leporel.

19.05.2022 5 z 5