hrubik hrubik komentáře u knih

Nepřítel mého nepřítele Nepřítel mého nepřítele Kateřina Petrusová

První polovina knížky mě naprosto nadchla. Říkala jsem si, že tento druhý díl je snad dokonce lepší než ten první. Avšak po záchraně Amy to trošku sklouzlo do až přeslazené romantiky, na můj vkus. Neříkám, že to nebylo dobré, ale prostě první díl mě s tou svoji finální zápletkou srazil na kolena, kdežto tady se mi ten konec nějak vlekl. I tak to bylo skvěle napsané, perfektně se to četlo, takže se už těším na další knížky od téhle autorky.

14.10.2013 4 z 5

Nebezpečná láska Nebezpečná láska Kateřina Petrusová

Perfektní knížka, u které jsem se nasmála, pobrečela si, napětím ani nedýchala. Doporučuji všem.

13.10.2013 5 z 5

Nezkrotná Nezkrotná Sylvia Day

Další knížka tohoto žánru, kterou jsem prostě nedočetla. Přišlo mi to naprosto o ničem. Když se tenhle typ knížek objevil na knižní scéně poprvé, docela se mi to líbilo, bylo to něco nového, jiného, ale postupem času mi ty knížky přijdou vážně prázdné, ani o tom sexu už mě nebaví číst, protože to je pořád dokola. Určitě je to lepší než 50 odstínů, ale dočetla jsem skoro do poloviny knížky a nic se tam nedělo, prostě nuda, nuda a nuda a tak i když nesnáším nedočtené knihy, tuto odkládám, protože se nehodlám trápit, a raději se pustím do něčeho, co bude mít děj, hlavu a patu a bude to prostě o něčem smysluplnějším.

12.10.2013 2 z 5

Noční šepoty Noční šepoty Judith McNaught

Mně se to moc líbilo! Knížka měla spád od začátku do konce, byla napínavá, romantická, četla se jedním dechem.

04.10.2013 5 z 5

Manželská smlouva Manželská smlouva Jennifer Probst

Velmi příjemná oddechovka :-) Líbilo se mi to. Nečekejte v tom nic hlubšího, ale knížka se čte hezky, takové fajn nenáročně počteníčko s happy endem.

07.09.2013 4 z 5

Krásná katastrofa Krásná katastrofa Jamie McGuire

Od téhle knihy jsem čekala víc. První polovina se mi docela líbila, později to bylo zbytečně zdlouhavé, plné nesmyslných zvratů. Navíc oslovení "holubička" mi už lezlo krkem, místy to bylo celé dost ujeté. Celkově to hodnotím jako takový dobrý román pro náctileté, já se v tom už nenašla.

01.09.2013 3 z 5

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

Tahle kniha je převážně o sexu. Nic moc jiného v ní najdete. Příběh je velmi jednoduchý, místy mi to přišlo hodně hloupé, jindy jsem se zase docela bavila. Mám z toho rozporuplné pocity. Hrozně mě iritovalo, že si první polovinu knihy hlavní hrdinové vykali, ačkoli spolu spali, a že o sobě i takhle přemýšleli, on o ní jako o slečně Millsové, ona o něm jako o panu Ryanovi. Tohle jsem prostě nedávala... Stejně tak finální zápletka byla taková divná, trošku pro mě nepochopitelná. Vulgarismů tam bylo na můj vkus taky příliš. Co se mi líbilo bylo střídání vyprávění z pohledu Chloe a Bennetta. Celkově je to prostě taková sexuální oddechovka, nenadchne, neurazí.

29.08.2013 3 z 5

Sázka na vášeň Sázka na vášeň J. R. Ward (p)

Musím říct, že jsem se na tento román od mé oblíbené spisovatelky velmi těšila. Ale docela mě to zklamalo. Po super začátku se z knížky vyklubala totální romantická slátanina, knížka byla předvídatelná, někdy až fakt primitivně jednoduchá. Celé se to hezky četlo, taková nenáročná oddechovka, ale uvítala bych trošku složitější děj.

12.07.2013 3 z 5

Sever a Jih. Díl III. Sever a Jih. Díl III. Elizabeth Gaskell

Tohle byla třešnička na dortu! Po přečtení prvních dvou dílů jsem nevydržela čekat na vydání dílu třetího a zhlédla filmovou adaptaci tohoto románu, která byla naprosto skvělá. Takže když jsem se začetla do téhle knihy, nečekalo mě v ní nic nového, přesto jsem si to maximálně užila a vychutnala každičký detail. Prostě dokonalé :-)

22.05.2013 5 z 5

Nespoutaný milenec Nespoutaný milenec J. R. Ward (p)

Na tomto dílu se mi nejvíc líbilo to, že tam bylo minimum bezduchých :-) Vishousův příběh byl zajímavý, jen ten konec s Jane byl trošku jiný než jak jsem doufala, ale tak hlavně že to relativně dobře dopadlo. Bylo zajímavé nakouknout do světa Vyvolených a jsem zvědavá na další osudy Johna a Phuryho. Jen jsem trošku rozladěná s přibýváním dalších postav, ale tak to asi musí být. Už u téhle knihy jsem cítila, že nutně potřebuju pauzu od Bratrstva a jejich příběhů, protože pro mě ztrácí to kouzlo, které jsme vnímala u prvních dílů. Ale určitě se k nim za nějakou dobu vrátím, protože tyhle knihy jsou vážně skvělé.

18.05.2013 4 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Celá série Harryho Pottera se mi velmi líbila.

27.04.2013 4 z 5

Celá série Harryho Pottera se mi velmi líbila.

Já a pan Darcy Já a pan Darcy Alexandra Potter

Příjemná Darcyovská oddechovka :-)

27.04.2013 3 z 5

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Tohle rozhodně nebyla žádná odpočinková četla, ale pěkně náročné čtení, které mi místy dalo hodně zabrat. Přesto myslím, že rozhodně kniha za přečtení stála. V některých pasážích jsem brečela jak želva. Hodně smutné čtení, které člověka nutí přemýšlet nad životem jako takovým.

Deník Bridget Jonesové Deník Bridget Jonesové Helen Fielding

Knížku jsem četla až po shlédnutí filmu, který byl pro mě jednoznačně lepší.

27.04.2013 3 z 5

Milenec z temnot Milenec z temnot J. R. Ward (p)

Knížka se mi velmi líbila. Po dlouhé době zase upíři, kteří mě nadchli. Doporučuji, pokud máte rádi upírskou tématiku, romantiku, napětí, sex, tak nebudete litovat :-)

Sanditon Sanditon Jane Austen

Sanditon patří k mým velmi oblíbeným knihám a Sydney Parker k mým oblíbeným knižním hrdinům. U téhle knížky jsem se vážně bavila! Když se dostanete přes poněkud pomalý rozjezd, tak nebude litovat.

Jih proti Severu 2 Jih proti Severu 2 Margaret Mitchell

Výborná knížka od začátku do konce. Ale ten konec, ten mě teda naštval! Kde je ten happy end, ve který jsem doufala?! Po přečtení knížky máte hned chuť na další díl a na další osudy Scarlet, protože ten příběh musí prostě dobře dopadnout :-)

Jih proti Severu 1 Jih proti Severu 1 Margaret Mitchell

Tohle je prostě klasika, kterou by si nikdo neměl nechat ujít. Poprvé jsem se k téhle knížce dostala jako malá a vrátila se k ní i docela nedávno a vychutnala si ji s radostí znovu. Je prostě perfektní! Stejně tak filmové zpracování téhle knížky stojí za to.

Odhalená Odhalená Richelle Mead

Naprosto perfektní závěr celé série!

13.04.2013 5 z 5