iiiccc iiiccc komentáře u knih

Tráva zpívá Tráva zpívá Doris Lessing

Příběh, který v sobě uchovává obrovské poselství určené pro ženy (a možná i pro některé muže, ale varuji, obsahuje náznaky :D). Nelze konkretizovat, protože je na každé z nás, jakým způsobem nás tento příběh ovlivní a jakým směrem nás posune.

08.07.2019 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Příběh má spád a je napsaný velmi čtivě. Pachatel a jeho motiv mi rozhodně nepřišel tak průhledný, jak je uvedeno v komentářích níže, ale možná je to tím, že jsem při čtení příliš nepřemýšlela a příběh si prostě jen vychutnávala. A za to jsem ráda.

04.07.2019 5 z 5

Druhý hrob nalevo Druhý hrob nalevo Darynda Jones

Po dočtení prvního dílu jsem se nemohla dočkat až se pustím do druhého. Bohužel mě trochu zklamal. Sice platí vše, co jsem napsala k hodnocení prvního dílu, ale zde mě celkem obtěžovaly pasáže o Reyesovi. V prvním díle byly krátké, tajemné a tahle milostná linka byla příjemným zpestřením. Když se ve tomto díle začalo Charley "rozlévat teplo v podbřišku" a podobně, již jsem obracela oči v sloup. !!! SPOILER !!! Na konci Charley dokázala svázat Reyesovu tělesnou schránku s jeho astrální, tak snad bude v dalším díle více limitovaný a nebude tolik zasahovat do detektivního pátrání a vtipných připomínek hlavní hrdinky.

První hrob napravo První hrob napravo Darynda Jones

Na začátku mi to přišlo prostě jako slátanina. Jsem ráda, že jsem vytrvala a knihu dočetla, protože jsem si Charley zamilovala. Líbí se mi, že se sice vše točí okolo nadpřirozených jevů, ale nikdo to nijak neprožívá (magický realismus, jojávim) a tyto jevy jsou hlavní hrdinkou ironizovány, která si tak v průběhu celé knihy dělá legraci nejen sama ze sebe. Detektivní zápletka dodává šmrnc.

04.07.2019 5 z 5

Knihy džunglí Knihy džunglí Rudyard Kipling

Tohle je klasika vhodná pro všechny věkové kategorie. Dobrodružství, přátelství, odvaha, zrada, zábava i hluboká pravda.

Penelopiáda Penelopiáda Margaret Atwood

Feminismus everywhere. Tohle mě fakt bavilo. Sarkasmus, nadhled a životní vyrovnanost ve velmi originálním podání. Jedna hvězdička dolů, protože jsem se občas trochu ztrácela, ale možná to bylo záměrné vylíčení ženské povahy a úvah, ve kterých se občas ztrácí úplně každý.

Santiniho jazyk Santiniho jazyk Miloš Urban

Tohle mělo takový potenciál! Santini a jeho odkaz mě fascinuje a z příběhu se dalo vytřískat mnohem víc, tohle mě nebavilo. Na druhou stranu, je knížka naprosto nádherná (přebal i desky) a pro někoho, kdo o dané problematice nic neví, je to skvělý dárek či pobídka k dalšímu pátrání :).

04.07.2019 3 z 5

Pilíře země Pilíře země Ken Follett

Celá tato série je monumentem stejně jako katedrála, která dějem prostupuje.

28.06.2019 5 z 5

Zblbnout, ale krásně Zblbnout, ale krásně Terezie Braunová

Tohle bylo divný. Nečíst, odložit, zapomenout.

28.06.2019 odpad!

Kletba svitků Kletba svitků Barbara Wood

Zdlouhavé, předvídatelné. Ovšem námět skvělý.

28.06.2019 2 z 5

Deník Bridget Jonesové Deník Bridget Jonesové Helen Fielding

Ať se děje co se děje, Bridget (knižní nebo filmová) tu je stále, aby pomohla z jakékoliv zbytečně stresující situace. Protože to bere s nadhledem, dokáže se zasmát sama sobě, je upřimná a VŽDYCKY všechno domrví do takového extrému, že se s řešením náročné situace už vůbec nemusí zatěžovat.

Příliš mnoho Kateřin Příliš mnoho Kateřin John Green

Takové plácání se od ničeho k ničemu.

21.06.2019 1 z 5

Téměř perfektní Téměř perfektní Katie Fforde

Protože zbožňuji jakékoliv renovace a další úpravy, řekla jsem si, že tohle bude to pravé. Zklamalo mě, že rekonstrukce domu je v příběhu úplně okrajová a vlastně by tam ani být nemusela, pouze odlišuje jeden zamilovaný příběh od jiného. Zkrátka krok vedle, příští si půjčím něčí stavební deník :D Alespoň to bylo čtivé a celkem zábavné.

21.06.2019 2 z 5

Patricie Patricie Veronika Matysová

Kniha se dotýká velmi citlivé a ne zcela neexistující problematiky, která bývá velmi často neprávem opomíjena, a to sice dětský alkoholismus. Určitě doporučuji k přečtení spíše dospívajícím. Pouze mi přišlo, že je kniha psaná takovým neosobních stylem a v některých pasážích je zdlouhavá a vyloženě těžko čitelná.

21.06.2019 3 z 5

Koupání na adama Koupání na adama Melissa de la Cruz

Chtěla jsem znovu zažít ten pocit, který jsem zažívala při čtení prvního dílu, viz moje hodnocení. Ale tohle se dle mého názoru příliš nepovedlo, autorka měla příběh nechat tak, jak skončil v prvním díle.

21.06.2019 2 z 5

Zpověď modelky 2 Zpověď modelky 2 Martina Kopřivová

První díl skvělý. Tento druhý byl nezajímavý.

21.06.2019 1 z 5

Au pair: Léto začíná Au pair: Léto začíná Melissa de la Cruz

V době, kdy mi bylo přibližně 13 let, byla tahle kniha absolutní must have nás holek. Kdo tohle přes léto nepřečetl, ten prostě nebyl. Musím říct, že to opravdu bylo skvělé, čtení jsem si užívala a byla naprosto nadšená. Dneska už vůbec nevím o co tam šlo, ale je to pro mě taková nostalgicky příjemná vzpomínka na jedny krásné letní prázdniny :)

O zvědavém štěňátku O zvědavém štěňátku Iva Hercíková

Perfektní pro začínajícího čtenáře a malé děti. Krásné a názorné ilustrace a milý příběh, který se ani po letech neomrzí.

Ruské národní pohádky Ruské národní pohádky neznámý - neuveden

Tyto hodně specifické pohádky budou mít úspěch u dětí, které milují drsňárny. Já je jako malá vyžadovala.

21.06.2019 4 z 5

Barbie supermodelka Barbie supermodelka kolektiv autorů

Pro malé holčičky zbožňující holčičkovské věci je toto naprosto skvělá kniha. Krásné obrázky, pohádkově holčičí příběh.