Imis Imis komentáře u knih

Muž z labyrintu Muž z labyrintu Donato Carrisi

Konečně thriller, který je opravdovým thrillerem. Je to mé první setkání s tímto autorem a knihu jsem skoro nemohla pustit z ruky. Bylo to promyšlené, napínavé, žádné zádrhely a nelogické jednání. Přečteno za 2 dny. Doporučuji.

28.03.2022 4 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

(SPOILER) Já se přidám k pár těm, které tato kniha neoslovila. Námět velice zajímavý. Jak se postavit k závažnému provinění člověka. Má zločin promlčecí dobu nebo nikoliv atd. Navíc jak se postavit k úkolu, kdy se máte stát vykonavatelem tzv. spravedlnosti. Kniha jako taková mi ale přišla příliš zdlouhavá. Přišlo mi jakoby části na sebe nenavazovaly úplně dobře a plynule. Příběh vyprávěný na začátku by se mohl tak o polovinu zkrátit, romantická linka mi přišla úplně zbytečná (jakoby se autorka snažila do knihy nacpat všechno co má americký román/film obsahovat). Navíc skutečnost, že babička, která o své minulosti nechtěla celá desetiletí vůbec mluvit ani se svými nejbližšími se najednou nečekaně rozpovídá při návštěvě vyšetřovatele (úplně cizího člověka) se mi zdála jednoduše nelogická. A závěr byl úplně zvláštní, vlastně nějak otevřený, nevysvětlený, nepochopitelný. Myslím, že hodnocení knihy je vysoké zřejmě kvůli tématu ako takovému a ne tolik kvůli umění autorky samotné. To je můj dojem.

18.03.2022 2 z 5

Kouzelný náramek Kouzelný náramek Viola Shipman

Slaďoučké, lehké počteníčko. Popravdě nemohu uveřit, že to napsal chlap. Mě to od poloviny strašně nebavilo, takže jsem zbytek kniky prolítla rychločtením a o nic jsem nepřišla. Nic zásadního se tam totiž nestalo. Hodnocení mezi 2 a 3 hvezdičkami, spíš za snahu napsat 420 stránek.

16.03.2022 3 z 5

Indigový svět Indigový svět Simon Loyd

Ze začátku jsem cítila trochu nedůvěru ke knize kvůli tomu, že mi přišla hodně titěrná. Bylo to ale jedině tím, že autor šel rovnou k věci a shrnul v ní vše důležité. U některých autorů mi vadí, že půlku knihy obhajují, že jejich metody fungují a jakých úspěchů dosáhli. V této knize jsou spíž konkrétní příklady rozptýlené na ty správné místa, ne v nudném a dlouhém textu na úvodu. I když jsem už co to na toto téma načetla, tak kmihu mohu doporučit.

20.02.2022 5 z 5

Nebezpečná místa Nebezpečná místa Patricia Gibney

Za mě taková průměrná detektivka. Žádný velký krvák, což mi nevadí, ale něco mi tam chybělo. Napětí pro mě pomálu. Prostě jsem četla lepší, nemohu si pomoct. Co mi dost vadilo, byly hodně krátké kapitoly. Některé jenom na 1 stranu, pokud byly 2, tak je občas autorka ještě rozdělila na 2 části. Měla jsem pocit, že než jsem se začetla do jednotlivé kapitoly, tak už byl zase konec. Dělalo to na mě dojem, že si vždy odběhla napsat kapitolu, když měla zrovna chviličku čas. Bylo to pro mě 1. setkání s autorkou a popravdě mě na další knihy nenalákala. Musím říct, že při hodnocení knihy 92% jsem čekala asi jiný level.

07.12.2021 3 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Autorka si vybírá vždy atraktivní prostředí a ani tady mě nezklamala. Začátek mi přišel trošku pomalejší, ale od třetiny se kniha četla dobře, děj hezky utíkal. Závěr nebyl nějak šokující, ale myslím, že to ani není cílem. Nejde o žádné krvák, ale spíš o detektivní příběh napsaný klasickým stylem, který se ale čte hezky. Je to jednoduše hezky strávený čas s knížkou.

16.10.2021 3 z 5

V dobrém i zlém V dobrém i zlém Kimberly McCreight

Konečně detektivka, kde nejsou žádné nelogické konstelace a nepřesnosti, či jinak nedotažené motivace postav. Bude to asi tím, že autorka má vystudované práva. Mě se to líbilo, bylo to napínavé až do konce a četlo se to s každou stránkou lépe jak gradovalo napětí.

14.09.2021 4 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Pro mě 2. setkání s autorem a za mě tedy horší než Dívka v ledu. Nemohu přijít na to, proč má kniha až tak vysoké hodnocení. První polovina docela pomalá, druhá polovina už nabírala trochu větší spád a člověk už hlavně chtěl vědět jak to teda dopadne. Vraha sem teda tentokrát neodhalila hned na začátku, což je pozitivní. Četlo se to fajn, přečteno za pár hodin, ale žádné velké literární dílo s hodnocením 91% v tom nevidím. Ale proti gustu...

11.08.2021 2 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

(SPOILER) Dívka v ledu je mým 1. setkáním s autorem i když jsem jí četla až 5 let po vydání. K přečtení mě motivovaly výborné recenze a poslech ukázky audioknihy. Pak už jsem chtěla vědět jak to dopadne.
Co lze rozhodně pochválit je úvod. Autor dokáže skvěle navodit atmosféru místa, úplně jsem před sebou viděla obrazy míst, na které nás zavedl. Následně už kniha pokračuje jako klasická detektivka, ve které je velká část věnována samotnému vyšetřování. Četla se rychle, celou jsem jí přečetla za 2 dny. Autor se snažil udržovat napětí, což se mu více, či méně dařilo. Že bych ale řekla, že to bylo napsáno nějak výjimečně oproti jiným detektivkám nemohu říct. A bylo několik věcí, které mi vadily: hlavní šéfinspektorka vyšetřovala citlivou vraždu několika žen a i přesto neustále chodila na nebezpečná místa sama na vlastní pěst. Neustále se jí vybíjel mobil a nikdy si ho neměla kde nabít. Některé její závěry působily, že si je vycucala z prstu, ale byla si vždy naprosto jistá, že jedině ona má pravdu. Žabo-myší boje mezi kolegy mi připadaly trochu trapné, ale budiž. Celou knihou se táhla až příliš okatě téma žen z východní Evropy. Inspektorka ze Slovenska, matka oběti ze Slovenska, další oběti z Čech, Slovenska atd. Svědkyně taky Slovenka. Přišlo mi to až trochu moc a bez hlubšího významu. Co trochu zamrzelo, že vraha jsem si správně tipla už na začátku knihy a to nejsem žádný Colombo :-) Ale jinak to nebylo špatné a milovníky klasicky psané detektivky to asi neurazí. Já asi sáhnu ještě Temných hlubinách a pak se rozhodnu, zda budu v čtení série pokračovat dál.

08.08.2021 3 z 5

Vítěz je sám Vítěz je sám Paulo Coelho

Tomuto románu od Coelha jsem se dlouho vyhýbala. Už anotací mi přišel úplně jiný než jeho ostatní knihy a nikdy mě dostatečně nenalákala. Nakonec jsem neodolala možností vzít si jí z naší veřejné knihobudky. Dočetla jsem ho celý, protože jsem chtěla poznat motivaci hlavní postavy, ale ta byla nakonec tak plochá, neoriginální a z mého pohledu nepromyšlená, že jsem byla zklamaná. Děj jako takový měl asi pobuřovat, kritizovat a objevovat utajené zákoutí filmových festivalů, ale ve skutečnosti za nebylo vůbec nic nového, o čem by i běžný člověk, který se i filmový průmysl příliš nezajímá nevěděl (možná v čase vydání, ale myslím, že ani tehdy ne). Žádné skandální odhalení, či napětí se nějak nekonalo. Asi zůstanu u jeho jiných knih jako Veronika se rozhodla zemřít, Ďábel a slečna Chantal či Pátá hora.

06.08.2021 2 z 5

Algoritmus štěstí Algoritmus štěstí Mo Gawdat

Velmi hezky a srozumitelně napsané.

29.01.2021 5 z 5

Druhý dech a Ďábel strážný Druhý dech a Ďábel strážný Philippe Pozzo di Borgo

Napsat o této knize, zda je dobrá nebo špatná se vlastně ani nedá. Asi jako většina čtenářů jsem viděla nejdřív film, který je naprosto báječný, ale byl natočen s humorem, vtipem, lehkostí. Kniha je ale opravdový životopis a není to vůbec lehké čtení. Autor píše o tom jak se opravdu cítil, co prožíval a jak opravdu probíhá jeho každodenní život po ochrnutí. A není to jenom o jeho životě, ale i o tom jaké trápení zažila jeho manželka, která zemřela na rakovinu. Takže pokud doufáte v knihu, která je podobná filmu, tak budete zklamáni. Pokud chcete vědět jak to bylo doopravdy, tak je kniha pro vás. Je napsána trochu chaoticky, zřejmě jak myšlenky přicházely a odcházely, spíš formou vzpomínek. Jako čtení bych jinak doporučila každému, který občas žehrá na to, co mu život připravil, cítí se na dně a má chuť se na všechno vykašlat. V této knize se dočtete, co všechno opravdu jde přežít a ještě si z toho vzít pro sebe něco pozitivního do života. Člověku se ani nechce věřit, že toto všechno mohl jeden člověk zažít počas jednoho života.

19.12.2020 3 z 5

Přežít Smrt není legrace Přežít Smrt není legrace Sebastian Niedlich

Pokud se někomu líbil první díl, tak druhý rozhodně doporučuji. Ze začátku se mi zdál dokonce lepší než ten první. Opět zde nechybí vtipné situace a hlavně neotřelé komentáře hlavního hrdiny. Od poloviny už humoru pomalu ubývá a kniha začíná být vážnější, ale každopádně hezké čtení, které nabízí nejen humor, ale i náměty k zamyšlení.

17.12.2020 4 z 5

Málo času na život Málo času na život Camille Pagán

U této knihy váhám mezi 3 a 4 hvězdičkami. Začátek mi přišel velice nápaditý a byla jsem nadšená. I přesto, že se hlavní hrdinka dozvídá hned na prvních stránkách, že je vážně nemocná, kniha pokračuje velice vtipně, svižně až humorně. Opravdu jsem se docela nasmála. Jak se však blíží k polovině začíná romantická linka a já měla pocit, jako by se najednou jednalo trošku o jinou knihu. Takovou tu dovolenkovou klasiku. Chvilkami lehce nataženou (některé situace se opakují), ale přesto se to četlo docela dobře až do konce.

17.12.2020 3 z 5

Strážci úmluvy Strážci úmluvy Tom Egeland

Ač se to na první pohled nezdá, tak kniha má 525 stran a na mě to bylo bohužel asi příliš. Příliš historických faktů, historických postav, které měly snad mít v příběhu nějakou roli, ale popravdě jsem se v tom začala asi po první třetině ztrácet, od poloviny mě knížka už zoufale nebavila. Spíš než román už mi to přišlo jako literatura faktu, ve které je opravdu obrovské množství zbytečných historických událostí popsaných do podrobností. Pro autora to je asi silné téma, kterému se s láskou věnuje, ale já knihu nedočetla. Od poloviny jsem se snažila přeskakovat, ale pak jsem si uvědomila, že mě vlastně už ani závěr nezajímá.

08.12.2020 2 z 5

Den, kdy jsem se naučil žít Den, kdy jsem se naučil žít Laurent Gounelle

Před lety se mi moc líbila kniha Muž, který chtěl být šťastný a Bůh chodí po světě vždycky inkognito, ale tahle kniha mě už bohužel ničím novým neoslovila. Pro lidi, kteří se s podobným druhem literatury ještě nepotkali, může být ale zajímavá. Je to lehké, odpočinkové čtení s dobrým koncem. Pro mě bylo ale předem jasné jak se bude příběh vyvíjet a to nemám ráda ani u nenáročnější literatury.

20.11.2020 2 z 5

Žena mého života Žena mého života Tim Weaver

3. a bohužel nejslabší od tohoto autora, kterou jsem četla. Moc se mi líbil Ztracený a Hon na mrtvého, ale tato kniha se vymyká. Je z velké části opravdu věnovaná vztahu hlavního hrdiny. Ze začátku napínavé, pak asi do poloviny pro mě osobně moc zdlouhavé, až nudné. Od druhé poloviny už se to zase zlepšilo a i když už člověk tak nějak tušil, kam to směřuje, tak to nebylo nudné.

30.10.2020 3 z 5

Zákon přitažlivosti v praxi Zákon přitažlivosti v praxi Robert Doyle

Knížka nabízí hodně podnětů k zamyšlení a návody jak najít ty správné cíle pro život, práci, podnikání... Je taky motivační a vybízí k tomu vše popsané jednoduše zkusit na vlastní kůži. Hezky srozumitelně napsaná.

14.01.2020 3 z 5

Klíč k sebeuzdravení Klíč k sebeuzdravení Tobias Esch

Zajímavé propojení vědeckého (lékařského) pohledu a toho co se dá asi nazvat lehce spirituálního/celostního přístupu k nemocem nebo-li jak působí stres na tělo, jak působí naše myšlenky a postoje na proces uzdravování a tak podobně. Kniha obsahuje něco málo informací jak se s těmito problémy prakticky vypořádat, není jich však mnoho a pokud už máte v této oblasti něco nastudováno, tak to není zase až tak objevné - zdravě jíst, sportovat, dbát o dušení pohodu (meditovat) atd. Nicméně i přesto zajímavé v celostním přístupu k léčbě nemocí. V Německu jsou v této oblasti rozhodně dál než u nás.

09.10.2019 3 z 5

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Taková romantika, že se mi skoro nechce věřit, že to napsal muž. Celý příběh působí trochu nerealisticky. Už osoba hlavního hrdiny, který je doktor, dokonalý gentleman, sportovec, hezký a navíc tak trochu McGyver, který všechno zvládá s nadhledem. Na mě příliš sladká romantika, která směruje k ještě větší romantice. Ale pokud právě takovou knihu hledáte, tak se vám to bude nejspíš líbit.

07.10.2019 2 z 5