Irika Irika komentáře u knih

Metro 2034 Metro 2034 Dmitry Glukhovsky

Příjemné čtení, více psychologie, klidnější příběh, ale špatný není. Setkáme se tu s novými postavami, ve zmínce naváže na první díl, ale skutečně to není vyložené pokračování. Zápletka se točí kolem epidemie, která se šíří stanicemi metra, a opět nastává dlouhé putování nových hrdinů spolu se "starým" Hunterem za různými cíli. Konec je pochopitelný, což jsem ocenila, vše je vysvětleno, ale mohlo by to být místy celkově záživnější.

22.04.2013 4 z 5

15 minus 15 minus Tomáš Zářecký

"Podle mě opravdu, ale opravdu žádné globální oteplování neexistuje," pronesl do té doby letargický Claus.
Tak tato věta mě normálně rozesmála, je vidět, že autor má skvělý smysl pro humor :-))))

Jinak tahle knížka mě naprosto dostala, od samého začátku do posledního řádku! Asi jedna z nejlepších knížek, co jsem kdy četla. Přesvědčivé, logické, napínavé a téměř dokonalé. Jen mi některých hrdinů bylo líto a říkala jsem si, že mohli přežít, ale holt je to jako v životě - smrt si nevybírá.
Nemám co vytknout, snad jen ten úplný konec mohl být jasnější, zůstává tam trochu prostor pro vlastní názor, ale opravdu jen trochu. Ráda se k této knížce zase vrátím, zhltla jsem ji jedním dechem a nějak bych si dala dezert :-)

09.04.2013 5 z 5

Mrtvá zóna Mrtvá zóna Stephen King

Celou dobu čtení jsem zamýšlela ohodnocení 3***, ale konec téhle knížky je opravdu povedený, i když smutný, ale za ten závěr přidávám čtvrtou hvězdičku. Čtení je to příjemné, místy dost napínavé, ale místy mi to přišlo zbytečně rozvláčné. Žádná velká apokalypsa se v tomto románu nekoná, jedná se spíš o příběh jednoho hlavního hrdiny a pár lidí kolem něj, je to dost o jeho pocitech, psychologii, rozhodování, jak se svým "darem" naložit.
K této knížce se asi vracet nebudu, ale za přečtení stojí a určitě nelituju, že jsem po ní sáhla.

04.04.2013 4 z 5

Bojíš se tmy? Bojíš se tmy? Sidney Sheldon

Napínavé čtení od začátku až do konce, moc příjemná knížka, vše do sebe logicky zapadá. Konec příjemně překvapil a potěšil :-) Čte se rychle a pohodově, doporučuju všem milovníkům thrillerů a krimi.

24.03.2013 5 z 5

Puls Puls Stephen King

Ze začátku velmi napínavé a čtivé, postupně to ale trochu ztrácí tempo. Žádné neočekávané zvraty se nekonají a ten konec? Jsem asi nechápavá nebo to autor nechává otevřené, ale čekala jsem něco převratného a nic...

20.03.2013 4 z 5

Smyčka Smyčka Kodži Suzuki

Chvílemi dost náročné na pochopení a vyžaduje soustředění a trochu fantazie, ale nakonec do sebe vše logicky zapadá. Četla jsem jen tuto knihu, ne celou sérii, není to myslím překážkou. Navíc "Kruh" asi každý zná jako film, v knize je částečně toto téma zmiňováno, takže nebyl problém.

25.02.2013 3 z 5

Čarovný zeměklíč: Tatranské pověsti a báje Čarovný zeměklíč: Tatranské pověsti a báje Václav Cibula

Moc milé vzpomínky z dětství na hezké báje z milovaných Tater, kam se stále ráda vracím.

08.02.2013 5 z 5

Chodba končí ve tmě Chodba končí ve tmě Zvonimír Šupich

V dětství jsem tuhle knížku vyšmátrala někde v antikvariátu a po letech se k ní pak vrátila. Taková typická dětská prázdninovka, ale bylo to příjemné čtení.

08.02.2013 3 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Tato kniha zcela přesně popisuje realitu a zapadá do jakékoli doby, proto dávám 100%.

08.02.2013 5 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Knihu jsem přečetla jedním dechem, pár večerů do 2h v noci a těžko se mi od ní odcházelo. Už se těším na druhý díl.
Mnoho věcí je v knize k zamyšlení. Ukazuje, jací opravdu jsme, jak se lišíme jeden od druhého, ale přitom jsme vlastně úplně stejní. I pohled autora na postapokalyptický svět se mi zdá docela realistický a živý, popis prostředí i jednotlivých charakterů postav vtahuje do děje.

07.02.2013 5 z 5

Pes druhé roty Pes druhé roty František Langer

Pro mě, jako velkou milovnici psů, vyprávění místy skutečně dojemné a poutavé. Trošku složitější čtení, není to přímo můj nej styl, ale stojí za přečtení.

06.02.2013 4 z 5

Zpěv Sirény Zpěv Sirény Val McDermid

Napínavé, drsné, pro milovníky detektivek a thrillerů doporučuji! Knihu jsem objevila náhodou na blešáku, když jsem chtěla něco na prázdniny a zaujala mě hned od začátku, i když jsem pak už tušila, kdo je pachatel, je to skvělé čtení po celou dobu.

27.01.2013 5 z 5

Oběť v pasti Oběť v pasti John Sandford (p)

Perfektní čtení od první do poslední stránky, napínavé, chytré. Jedna z nejlepších knížek, co jsem četla!

26.01.2013 5 z 5

Hvězdná hodina vrahů Hvězdná hodina vrahů Pavel Kohout

Napínavé, i když konec mě trochu zklamal, do posledního řádku jsem čekala, že to dopadne jinak. Poutavě napsáno od začátku do konce, doporučuji.

26.01.2013