ivan0458 ivan0458 komentáře u knih

Bystvor: Bytie a tvorba Slavianov a Árijcov, Kniha 1 Bystvor: Bytie a tvorba Slavianov a Árijcov, Kniha 1 Svetozár

Chlapče, normálne dávam klobúk dolu z mojej šedivej hlavy :)
Tvoja recenzia je napísaná elegantne a výstižne, nemám k tomu čo dodať. Knihu som si kedysi kúpil zo zvedavosti, ale stačilo mi prvých asi päť strán, zvyšok som len prelistoval. Mal som pritom taký zvláštny pocit za ušami, ktorý sa slušným slovníkom vyjadruje dosť ťažko. Zjavne si v tejto problematike podstatne viac doma, než ja, pretože na takéto decentné hodnotenie nemám ani vedomosti, ani nervy. Bol som vychovaný v úcte ku knihám, aj mizerným až švihnutým. Moja recenzia by bola podstatne tvrdšia, čo by bola škoda, pretože recenzia by mala byť vecná, nie emotívna. Takže ďakujem, povedal si peknými slovami to, čo by som ja nedokázal bez expresívnych výrazov.

22.01.2021

Šroubkova dobrodružství Šroubkova dobrodružství Marcello Argilli

Sociálna problematika je podaná ľavicovo až komunisticky, sú tam náznaky triedneho boja a víťazstva proletariátu. Ako decku mi to nevadilo, v dospelosti som si na to spomínal skôr negatívne. Bolo to také trochu necitlivé rýpanie sa v detskej duši. Podobne drasticky na mňa pôsobili niektoré Andersenove rozprávky :)

25.11.2016