IvonaK IvonaK komentáře u knih

Mraky nad Barrandovem Mraky nad Barrandovem Stanislav Motl

Z historického hlediska to Stanislav Motl zachytil geniálně. Život v prvorepublikových filmech byl jedna velká lež a lidé měli v realitě co dělat aby přežili psychicky i fyzicky. Ale některé příhody herců mě tam přišly zbytečné. Třeba to, kdo Baarové vedl účetnictví a že když se Goebbels chystal spáchat sebevraždu, tak hodil fotku Baarové do ohně. Kdo to tak asi mohl vědět takový detail? To by tam snad musel někdo být, aby to viděl.

15.07.2018 4 z 5

Průšvihy Zdeňky Baldové Průšvihy Zdeňky Baldové Michaela Košťálová

Když jsem viděla název Průšvihy, tak ihned jsem tuto knihu vzala z knihovny, ale výsledek mě hodně zklamal. Strašně nudně napsané a jediné její průšvihy byly přeřeky a přebrepty. Hm.. To byly teda průšvihy za všechny prachy. Odpad však tomu určitě nedám protože Baldová to byla opravdu nezapomenutelná osobnost.

08.07.2018 3 z 5

Ladislav Pešek Ladislav Pešek Otakar Blanda

Kniha která zachycuje pouze Peškův divadelní život. Škoda že ji ničím neozvláštnili.

25.06.2018 3 z 5

Věci po mrtvých Věci po mrtvých Jiří Dědeček

To musí hrozně působit na každého osiřelého člověka. Aji na mě to působilo velice smutně. Přesto však dobře zpracované a srozumitelné básně.

15.06.2018 5 z 5

S.O.S. - Skutečné příběhy ze života partnerů, rodičů a dětí a řešení jejich problémů S.O.S. - Skutečné příběhy ze života partnerů, rodičů a dětí a řešení jejich problémů Lidmila Pekařová

Smutné případy které už jsou bohužel nakousnuté a rodiče a jiní příbuzní se musí poprat s tím aby ty dotyčné se kterými mají problém srovnaly. Ale bohužel u některých to zajde tak daleko, že si myslím že ti dotyční nemají šanci ty případy urovnat.

15.06.2018 4 z 5

Milý člověk - Jan Libíček Milý člověk - Jan Libíček Josef Petrů

Myslím že knize nic nechybí. Je tam vše pečlivě zachyceno a hlavně mě vytřel Libíček zrak tím, v čem byl na základce výborný.

Deník sestry Lídy Baarové Deník sestry Lídy Baarové Adam Georgiev

Chudák Zorunka. Uměla se krásně vyjadřovat a nezasloužila si zemřít. Ale bohužel, měla stejné ambice jako její sestra na kterou byla bohužel vázaná. Kdyby se Lída nenarodila, tak se jí to nestalo.

14.06.2018 4 z 5

Ve vedlejší roli Jiří Lír Ve vedlejší roli Jiří Lír Jiří Siegel

Kniha spíš pojednává jenom o divadle a jinak nám toho Lír nic moc o sobě neřekl. Akorát mě tam pobavila fotografie Líra s deštníkem a její popisek.

14.06.2018 3 z 5

Nataša Gollová Nataša Gollová Aleš Cibulka

Věřím tomu že Naška musela být za mlada velice sympatický člověk. Bohužel koncentrák a ukr uzná bolest kloubů ji zničili radost ze života. Jinak velice pěkně napsaná knížka a dotýká se zde ve stručnosti i jiných slavných hereček této doby.

Zdravé nohy pro vaše dítě Zdravé nohy pro vaše dítě Christian Larsen

Velmi zajímavé nápady, jak naše chodidla zabavit i jinak, než aby musely být celý den v ponožkách. Můžou být od barvy, voňavé od mýdla a také jsou zde připraveny zajímavé cviky.

Snář: 1000 klasických snů Snář: 1000 klasických snů kolektiv autorů

Ikdyž je knížka hodně objemná, tak řada základních pojmů zde chybí.

14.06.2018 2 z 5

Tři životy Lídy Baarové Tři životy Lídy Baarové Ondřej Suchý

Kniha kde herci a herečky vzpomínají na tuto herečku v dobrém a snaží se zachytit pochopitelně její klady. Jediné co bych tomu vytkla byli ohrané řeči o tom jak byla krásná. Každý má jiný vkus a zrovna u mě je to tak, že sice měla vzhled zajímavý, ale krásný určitě ne.

14.06.2018 3 z 5