JancaMia JancaMia komentáře u knih

Žraloci na pobřeží Žraloci na pobřeží Fred Germonprez

Důmyslně napsaný psychologický román .

26.05.2021 4 z 5

Druhý život začíná ve chvíli, kdy pochopíš, že máš jen jeden Druhý život začíná ve chvíli, kdy pochopíš, že máš jen jeden Raphaëlle Giordano

Motivační román :) více slov netřeba

26.05.2021 4 z 5

Mazlivé dny Mazlivé dny Karel Štorkán

Moc pěkně se kniha po mnoha letech četla, s nostalgií vzpomínám na dobu kdy jsem knihy od pana Štorkána, Rudolfa a paní Lanczové a Řeháčkové doslova hltala .

26.05.2021 3 z 5

Andělé spásy Andělé spásy Lenka Kořínková

Krásně napsaný román, dějové linky se krásně prolínaly, nicméně nejsem nadšenec LGBT.

26.05.2021 2 z 5

Dotkni se mě, lásko Dotkni se mě, lásko Katarína Gillerová

Nejdříve jsem se nemohla začíst ale pak jsem se nemohla odtrhnout, krásně napsané.

25.05.2021 4 z 5

Hořice Hořice Václav Bukač

Krásná historická knížka o mém rodném městě, ze začátku popsaná historie města a okolí a dále kniha ukazuje staré fotky s již neexistujícími místy (kde stály, do kdy a co je tam teď).

25.05.2021 5 z 5

Poděbrady Poděbrady Jana Hrabětová

Z knihy jsem byla mile překvapená, příjemně popsaná historie Poděbrad. Ke každé fotce krátká historie o tom kde co stálo a do kdy a co tam stojí teď.

25.05.2021 5 z 5

Devět let natvrdo Devět let natvrdo Jitka Ludvíková

kniha přečtená během jednoho dne, čekala jsem glosování deseti měsíců prvňáčka ve škole z pohledu školáčka a obou rodičů , místo toho mě čekalo povrchní rádoby vtipné zápisky rádoby střední třídy atakovaná plebejstvím .. možná je to tím že mi není 20+ (cílové skupině)

25.05.2021 2 z 5

Střepy života Střepy života Brian Wallace

Dnes v 15h donesl knihu poštovní panáček , je to deset minut co jsem plná dojmů vylezla z vany .. co strašného a děsivého si musel malý Shmole zažít, u některých úryvků stačilo zavřít oči a čtenář tam byl s ním, hlavou mi běhaly myšlenky, beznaděje a nicoty ..i slzy koulející se po tváři proběhly aniž bych si všimla že tečou, ač výpověd není tak syrová jako u jiných přeživších i tak je neskutečně drsná ... chlapec co prošel deseti koncentračními tábory a viděl a zažil zlo v té nejděsivější podobě ... tyto výpovědi by mněli být ve školních osnovách povinné aby se už tyto hrůzy neopakovaly ... ještě dlouho budu tuto zpověď nosit ve své mysli ..

20.05.2021 5 z 5

A na nebi čekají hvězdy A na nebi čekají hvězdy Lori Nelson Spielman

Klobouk dolů , krásně napsaný román o tom když někoho ztratíte a jak je těžké se s tím vyrovnat ...

19.05.2021 5 z 5

Černý velbloud Černý velbloud Kateřina Ash

Strohé, nezáživné .. anotace slibovala víc ... nebo už asi nejsem cílová skupina ...

19.05.2021 1 z 5

Italské dvojhubky Italské dvojhubky Marta Kučíková

Humorné chuťovky z itálie , z knihy dýchá pohoda

19.05.2021 4 z 5

Co jsme si říkali k ránu Co jsme si říkali k ránu Stanislav Rudolf

Začátky manželského soužití a o vjezdu do správných manželských kolejí , tlak příbuzenstva na bezdětný pár a vše s tím spojené ... pěkné poutavé

19.05.2021 4 z 5

Vaříme s Lučinou Vaříme s Lučinou kolektiv autorů

Moc pěkná kuchařka s inspirativními recepty se sýry žervé

16.05.2021 5 z 5

Roznese tě na kopytech Roznese tě na kopytech Simona Ingrová

Monyová psala ze života, nutno podotknout že mnoho knížek nese asi její osobní poselství . Tahle vždy potěší .. aneb je hezké číst si myšlenkové pochody muže co chytl druhou mízu ve stadiu krize středního věku ...

11.05.2021

Barvoslepý Barvoslepý Stanislav Rudolf

Kniha měla spád, ač je děj vsazen do minulého režimu charaktery zůstávají . Musím říct že jako náctiletá jsem ráda četla jeho knihy pro mládež, momentálně mě přitahují už delší dobu jeho romány pro dospělé a vždy mě něco překvapí .

11.05.2021 5 z 5

Petro, chce to odvahu! Petro, chce to odvahu! Jana Smetanová

Před 23 roky jsem knížku doslova hltala o po letech potěšila

09.05.2021 4 z 5

Zítra přijdu, Katy Zítra přijdu, Katy Jitka Komendová

Příjemný dívčí románek

09.05.2021 4 z 5

Sladké poklady české a moravské kuchyně Sladké poklady české a moravské kuchyně Roman Vaněk

Super kuchařka na českou sladkou klasiku, jen m mrzí že jsem nenašla recept na tolik opěvované babiččiny "měchurky" , budu muset zapátrat v regionálních "krkonošských" kuchařkách . Panu Vaňkovi a jeho ženě všechna čest, co kniha to poklad.

02.05.2021 5 z 5

Zač je života loket Zač je života loket Marcela Mlynářová

Ke knize jsem se vrátila po letech (v roce 2013 půjčena v Břevnovské knihovně) , po letech knihu konečně vlastním za benefity z práce, humorný pohled na situace ze života . Avšak musím dodat že tyhle starší tituly od autorky mají větší štávu než nové (ty už mi příjdou spíchnuté horkou jehlou).

02.05.2021 5 z 5