JAnD JAnD komentáře u knih

Kaňkáč řádí v abecedě Kaňkáč řádí v abecedě Hana Vrbová-Piskáčková

Jako malému se mi moc líbilo. A když jsem na to po mnoha letech narazil v antikvariátu, neváhal jsem. A teď to čteme se synem. který se učí písmenka, před spaním

09.08.2017 5 z 5

Zlaté české pohádky Zlaté české pohádky Lucie Lomová

Vtipné, vkusné a převodem do komiksové podoby pohádky nic neztratily na svém kouzlu.
Naše dcera je miluje.

09.08.2017 5 z 5

Biggles - Bouře nad Německem Biggles - Bouře nad Německem William Earl Johns

Jediná do češtiny přeložená povídka o Gimletovi, ve které se dokonce mihne i Biggles.
Jedna povídka o statečné Worrals, která vyšetřuje smrt obsluhy balónu..
Jedna průměrná Bigglesovka, tentokrát Biggles jako pilot bombardéru.
Tři povídky o jiných jednorázových hrdinech. Vše během druhé světové války.

Bigglesův velký lov Bigglesův velký lov William Earl Johns

V hlavní roli tentokrát Ginger a Bertie jako důstojníci, kteří si jedou do Afriky zastřílet. Ale při tom pátrají. Kamarádům tentokrát pomáhá Tug Carrington.

Biggles a ponorka U-517 Biggles a ponorka U-517 William Earl Johns

Jeden německý kapitán si nechce připustit, že válka už skončila. A se svou ponorkou napáchá ještě mnoho škod. Ale Biggles na jeho stopu přijde až neuvěřitelně rychle a po sérii obvyklých zvratů vítězí.

Biggles - Létající detektiv Biggles - Létající detektiv William Earl Johns

Válka skončila, ale někteří lupiči začali využívat svých znalostí a válečných základen. A také unikátních prototypů letadel.

Bigglesův malajský případ Bigglesův malajský případ William Earl Johns

Biggles s kamarády přepravují tuny kaučuku. K dispozici jim je jeden prohnaný Číňan a okolo spousta Japonců.

19.05.2017 4 z 5

Biggles proti kamikadze v Orientě Biggles proti kamikadze v Orientě William Earl Johns

Název je zavádějící, žádní kamikadze se v knize nevyskytují. Zato je zde tajná zbraň nepřítel, která posílá k zemi jednoho pilota za druhým. A zbraň vskutku neobvyklá a proklatě jednoduchá.

Biggles padl do pasti Biggles padl do pasti William Earl Johns

Pro mne jedna z nejlepších Bigglesovek, hlavní roli zde tentokrát hrají jeho kamarádi a Biggles se objevuje až ke konci. Špionážní příběh v okolí Monaka.

19.05.2017 5 z 5

Biggles na Borneu Biggles na Borneu William Earl Johns

Biggles a hodní lovci lebek. Biggles záškodníkem. Biggles v nejlepší formě.

Jediný Biggles z T&M /Riopress bez Bigglese na obálce

19.05.2017 5 z 5

Biggles mezi bojovými starty Biggles mezi bojovými starty William Earl Johns

Možná by se kniha mohla jmenovat Biggles a Kačer Donald (dr. Donald Duck).
16 povídek o dobrodružstvích s bláznivým přírodozpytcem, o neobvyklých rostlinách i živočiších. Autor zde opět koketuje se sci-fi, nutno dodat, že o poznání lépe, než v Himaláje. Některé příběhy znějí i uvěřitelně.
Kniha je trochu neobvykle vyprávěna Gingerem po večerech v letecké kantýně.

19.05.2017 3 z 5

Biggles brání poušť Biggles brání poušť William Earl Johns

Člověk by řekl, že už musí mít naši hrdinové s pouští nějakou tu zkušenost. Ale přesto se chvílemi chovají, jako by zde byli poprvé. Příběh jako obvykle plný zvratů a čte se jedním dechem.

Zločin v Duhovém zálivu Zločin v Duhovém zálivu Jiří Brabenec

Ve srovnání s Dobrodružstvím v Eridanu kniha propadne. Sci-fi, kde je málo sci.
Detektiv i jeho Watson jsou nevýrazné postavy, stejně, jako většina podezřelých. Snad jen zločinec mi přišel zajímavější.

Maják na konci světa Maják na konci světa Jules Verne

Kdysi jsem někde narazil i na komiksovou formu, ta byla o něco čtivější, na druhou stranu jde i tak o zajímavou verneovku.

Chancellor Chancellor Jules Verne

Na knihu jsem narazil kdysi ve slovenském vydání (Denník stroskotanca), po letech jsem si ji rád opět přečetl. Je netradiční, ať už deníkovou formou, nebo některými zápletkami.

05.05.2017 4 z 5

Nevadí mi, že jde o scénář. Ale vadí mi děj - překombinovaný, nesourodý, známé postavy se chovají jinak, chybí vedlejší postavy. Zajímavé jsou alternativní současnosti, ale chybí v tom to pravé kouzlo Harryho Pottera.

Ztracený symbol Ztracený symbol Dan Brown

Jako obvykle, spousta zajímavé symboliky. Ale předchozí díly byly lepší. Konec byl poněkud překvapivý, a ve chvíli, kdy chci knihu nutně dočíst ještě dnes, i poněkud rozvláčný.

Černé světlo Černé světlo Peter May

Lepší průměr. První přečtená kniha od tohoto autora.
Četné matoucí retrospektivy (poněkud nevýhoda při čtení elektronické knihy, hůře se vrací zpět), různé náhody a když už se zdá, že se blížíme k cíli, tak najednou zlom a...
(pokračování příště)

Osmý den Osmý den Thornton Wilder

Rozhodně stojí za přečtení. A za pár let třeba opět.

Bigglesova letecká společnost Bigglesova letecká společnost William Earl Johns

Předzvěst budoucích policejních dílů