Jaruš7 Jaruš7 komentáře u knih

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Z MP3 jsou prožitky intenzivnější. Smutný příběh s poklidnou dramatičností. Je doba, kdy do problémů se aktéři dostanou díky frustraci, nudě, lehkovážnému životu, povrchností, lží a zločin je zde jen jednoduché odstranění překážky. Nejsou zde ambice, vize a sny, jen planý život s bázlivou touhou po opravě promarněných příležitostí, láska je pro ně jen něco, co na chvíli ukonejší pudy jejich ega. Hrozná skutečnost, zbytečné a politováníhodné vše, co se zde jeví jako normální život. Stačilo.

13.05.2017 3 z 5

Washingtonský dekret Washingtonský dekret Jussi Adler-Olsen

Autor si docela dobře pohrál v příběhu s následky rozhodnutí doplnit jen jeden zákon na který si USA nedá sáhnou, taky díky enormně silnému lobingu.
Myšlenky odzbrojení tu už byly, ale USA je na toto právo hrdá a vzít si jej jen tak nedá, i když bezpečnostní důvody tu jsou intenzivně silné.
A tak fígl jev tom, že to nejsou zbraně, ale m....e celkem chytristika, takže jen tři slova zákaz nákupu m....e.
Z doslovu je zřejmé že kniha je napsaná před r. 2005, tedy než udeřila Catrina. Tedy knižní vize pohromy se skutečností z jiné tragédie si nezadají. Masy se chovají s pudovou záští.
Kniha je ukázkou logicky možných, narůstajících, jako lavina valících se problémů jen na jednu zněmu v zákoně zvanou "Bezpečná budoucnost". Tak úžasný název a ergo - thriller je na světě. Jde o to ukočírovat i správné vize v lidské společnosti. Má to jistou pozitivní ideu, takže kontrola a rozvaha by neměla ztratit váhu, takže fajn.

11.05.2017 4 z 5

Skrytá těla Skrytá těla Caroline Kepnes

Pokračování románu TY. Načtená, opět zážitek,
Joe - hezky řečeno antihrdina, nefandit mu, by bylo něco hodně proti ženské intuici. Doufám, že ho autorka miluje a nedá mu zahynout.
Citáty : "Ambice dokáží likvidovat mozky. Láska je bitevní pole. Vědět je moc. Problém, jsou lidé lásky neschopní." Další v Citátech u autorky.
Mít knihu, byla by v jistých pasážích znehodnocená černým fixem.

08.05.2017 4 z 5

Ty Ty Caroline Kepnes

SÍLA - z MP3 od jedinečného Jana Zdražila.
Neuvěřitelné, že tohle napsala žena, tak čistý testosteron ve všech situacích od úžasu, okouzlení, touhy, láskyplné síle majetnictví, žárlivosti i zločinnosti.
Pocity - jak na houpačce, z něčeho mrazivé znechucení, stud a pak tání z oddanosti, z cituplného vyznání a z víry v uskutečnitelný sen.
Citace snad za vše " Jak je možné, že se můj vztek proměňuje na lásku k tobě ?"

05.05.2017 4 z 5

Neviditelný Neviditelný C. D. Payne

Být neviditelný je pro představivost vzrušující, co vše by se dalo prožít. V podstatě ale asi každého napadnou jen ty nekalé úmysly, ať už jde o pomstu, nebo drsný vtip, škodolibost, nebo nějakou nezákonnost. Zde, ale je přidružená podmínka k osvobození, která situaci nejde jen tak zvrátit, nebo je s ní problém, což má za následek propletený děj. Po všech peripetiích z výhod tohoto stavu chce Jack zpět, a normální život, je pro něj snem. Asi tak nějak máme v sobě zakódovanou potřebu svědomí.
Příběh je zábavný, ale pro nadbytek toho živočišného pudu v akci , hvězdu beru.
Přesto citát " Desma se usmála a odhodila ručník. Jak jsem předpokládal, její tělo šlo klasifikovat pouze jako prvotřídní hřiště bohů."
"Jacku, pochop prosím, že já v životě funguju mnohem raději z pozice naděje než zoufalství."
Další mám v merku.

03.05.2017 4 z 5

Akta Julián Akta Julián Gregg Loomis

K perfektnosti bych trochu toho cukru nahradila pepřem s chilli, jinak fajn. Mám sto chutí jet zase na poznávačku, Francie a Itálie jsou mé srdcovky.
Julián - Flavius Claudius Julianus - římský císař 331 - 363, (viz wikip.) jako jeho vzor Alexandr zemřel v pouhých 32 letech na válečné zranění. Byl všestranná činorodá , osobnost, vzdělaná v právu, v rétorice, psal knihy, staral se o města, soudnictví a vojsko, kterému vděčil za svůj vzestup. Charakteristika jeho vlivu a působení je pro autora knihy výzvou pro tento pozoruhodný náhled na odvážný počin - "neúspěšného znovunastolení pohanského náboženství s novoplatonovou filosofií. Byl to boj a útok na křesťanskou církev. Julián pozval do paláce vůdce znepřátelených sekt , jejichž argumenty dobře znal a dopřál si příjemnou zábavu při pohledu na jejich vzájemné rozepře." citace z wikip.
Jeho pestrý život je velmi dobře zdokumentován a jako typ pro film, seriál a knihy je doslova ideální.
Pro román autor skvěle vybral indicie - které jako poselství pro budoucno jsou hodny Juliánovy bystrosti a vtipu. ( V tom je opět jeho majstrštyk).
Můj názor - kdyby takhle byla servírovaná, kdysi povinná četba a historie, byly se čtenářské řady rozrostly víc.
Není nad to, když vás do historie vtáhne tajuplnost se špetkou logické ironiky od
Římského Císaře, jako námět pro budoucí generace k zamyšlení, zpoza zašlých dvoutisících let.
Díky googlu jsem cestovala s příběhem a spatřila zříceninu hradu Montségur , Nekropolis v Římě a Vatikán, úžasné.
Možná stačí něco znalostí, něco skutečných doteků historie a něco odvážné inspirace, aby byl příběh hodný čtenářské pozornosti.
Další autorova kniha Mise Sinaj bude opět o historickém artefaktu - pokladu, že by Archa úmluvy ? Zatím žádná notace, jen Jeho ukázka, jako lákadlo je v knize Akta Julián, toť můj tip, těším se.

27.04.2017 5 z 5

Případ Pegasus Případ Pegasus Gregg Loomis

Čekala jsem kurióznější odhalení, ale i toto bylo interesantní . Tajemství obrazu Nicolase Poussina 1594 - 1665 největšího francouzského malíře XVIi století. V jeho obrazech jsou antičtí hrdinové+ filozofové, postavy Starého a Nového zákona, obrazy mají symbolismus, hádanky a tajné mapy a co hlavní příběhy, děje, takže psavému nadšenci na jeho díla stačí pozorný pohled a z postavení osob, prostředí a barev vytvoříte příběhy, a to u každého jeho díla. V Louvru je jeho parádní sbírka. Pro fajnšmekry "perlový náhrdelník" z jeho děl.
Takže, není se co divit tomuto počinu. A asi další přibudou, vždyť jeho dílo má souhrnný název "Nejkrásnější svět".
Šifra ... od D.B. byla první tohoto žánru, a už to, má tu sílu nečekaného překvapeni.
Případ Pegasus - jeho historická , tajemná zápletka je dobře, logicky vysvětlená, tento detail spolu s pátráním Langa R. s přibývajícími zločiny vytvořil poutavý příběh Další vlákno v příběhu vede k úvahám, jak a čím bylo podložené toto téma pro obraz po tolika století. Je známo, že malíř žil převážně v Římě, a neboť vatikánské sbírky jsou bohaté na ledacos, tak možná ta iniciativa musela mít tu šifru, aby mohla být na světle. Možná přeháním, ale logiku to má, protože za prohřešky vůči církvi a jejímu výkladu, byly tresty kruté.
Kniha s tímto tématem mě bavila a některé citáty byly, no jedna radost.

21.04.2017 4 z 5

Zálesák Zálesák Zane Grey

Nostalgická četba, chytla mě, panenská, divoká příroda Ameriky s (perličkou pro mě ) kuguárem - ochočenědivokým horským lvem, co by přítelem Zálesáka. Příroda byla nepokořená, lesy plné zvěře, ze zlodějů stád se stávali rančeři, v bojích výhrůžek a podvodů chce starý rančer předat svou farmu neteři, a tak ta se svou sestrou podniknou strastiplnou cestu ke strýčkovi. Jejich ochráncem je Zálešák s kuguárem. Dobrodružství, úklady, zrady, nástrahy, odvážná nezdolnost, touhy a lásky.
Kovbojská čest zde nadobro zvrátila vítězství síly a moci, lehce bez tasení koltu, pro spravedlivou věc, šlo o veřejné znectění s dalekosáhlejším účinkem, (pro mě majstrštyk). Jo, byla doba, kdy čest byla hodnota o kterou se dalo opřít.
Dobrodružná přírodní romantika.

19.04.2017 4 z 5

Už je tady zas Už je tady zas Timur Vermes

Jistota pro vylepšený zážitek, když si můžu vybrat, je sáhnout po MP3. Pan Táborský tomu přidal bonus. Dráždivé téma od figury A.H. má v sobě směs toho, co čtenáři stojí za pozornost, odvážně cenná satira.
Doba se ale vyvíjí....Citát : " Když máte v bytě krysy nepozvete si klauna, ale deratizátora."

13.04.2017 4 z 5

Bubble Bubble Anders de la Motte

Velmi dobrý, nestačila jsem přemýšlel o možných variantách, protože to byla četba fakt blesková. Zažít akci , to je pocit s adrenalinem. Z celé série jde očividné upozornění, i když má váhu, je takříkajíc skoro bezcenné - neupotřebitelné - vývoj kybersvěta se nedá zvrátit. Je patrno, že autor je ve svém živlu a mistrem v oboru. Možnosti ve Hře jsou bez hranic, zvláště tehdy, když se jako stín z historie vynoří další aktéři, takže 5*.

12.04.2017 5 z 5

A co když je to ta pravá? A co když je to ta pravá? Danny Wallace

Líbila se mi, téma skoro nevinně naivní, kdyby nebyla pravdivá, ALE s hloubkou citů v přesvědčení, že stojí za to, ta trýzeň lásky v době toho prvního pohledu a touha prodlužující snění o tom, že cesta k dosažení možného úspěchu seznámení může být jen cestou za snem a varianty možných úkladů, které hrdinovi vytanou na mysli jsou prostě křehce úsměvné a pro mě úžasné, jak autor květnatě rozloží problém citů. Citace hodná pozoru " Pozitivum - Smysl pro humor je vždycky na prvním místě. Problém s tebou je, že miluješ myšlenku milovat. Naděje je mu naservírovaná na stříbrném podnose. V mým světě nic moc - umělecké jméno KK - Kapitán Kretén. Vždycky měl plán, i když byl příšerný, byl poháněný optimismem. " a další v citátech . Fajnovost . D.W. je klasa. Díky za podmínku ve Výzvě - protože ten ? jsem našla v knihovně jen náhodou, ...

07.04.2017 5 z 5

Lucky Lucky Jackie Collins

Po Šanci jde Lucky , takže lehká závislost je zřejmá, opět fajn.

Lady Boss Lady Boss Jackie Collins

Tuto nemůžu nemít , když mám ty první.

Šance Šance Jackie Collins

Bez vady, Lucky je ideální hrdinka ve všech směrech, okouzlující, bohatá, svůdná, mazaná, chytrá, milující, věrná své rodinné cti i pomstychtivá ( jako lepší příbuzná Alexis, rodinný styl sester Collins je nepřehlédnutelný ), fajnová mafičetba.

Vlčák Kazan Vlčák Kazan James Oliver Curwood

Není nic lepšího pro dětskou duši než hrdina z divoké přírody, je to síla z knih, které dovedou úžasně změnit dětské touhy v lásku k přírodě a jejich tvorům zvláště. Po všech těch psích a vlčích hrdinech Kazanovi, Lasii, Bílém tesákovi, Robinovi i lvici Elze jsem neskutečně toužila mít živého kamaráda doma, no nešlo to, můj dětský sen byla zoo z mláďat všeho druhu. Jsou touhy a sny které si v mládí stanovíte a pak máte určitě fajnový pocit když se naplní, mě se to povedlo a bylo mi z toho blaze, ale po jejich skonu už vím, před čím jsem byla v mládí uchráněná. Náš život je delší a tak jsme pak Ti, co neseme žal v srdci. Cituplná vzpomínka z dětských let.

31.03.2017 5 z 5

Mrtvá zóna Mrtvá zóna Stephen King

Úžasné, snad působivější díky poslechu, tahle je jaksi co do síly hororových zážitků pro mě přijatelnější, přistihla jsem se, že sedím, mám hlavu v dlaních a dech skoro nepotřebuji jen zírám jaksi nikam a sleduji ten melodický hlas vyprávějící pozoruhodný příběh, skutečnost ,fikce, vize, zde spolu s politickým děním má i po 37 letech působnost. Pan S.King má věhlas a jeho knihy mají váhu. I nyní po nástupu nového prezidenta D.T. je reportéry vyhledávaný pro porovnávání některých momentů v jeho románu s realitou soudobé politiky USA. (viz Google). K zamyšlení o tom co s nevysvětlitelnou jasnozřivostí - ( božím požehnáním -prokletím ) a jak ji přijmout, či utopit v zóně zapomnění - mrtvé, když se vám to štěstí - neštěstí stane. Vnímavost je nám daná, ale jde o to jakou spoušť to zanechá a jak s tím žít, aby to nebylo k nežití. Tohle se mi líbilo moc.

30.03.2017 5 z 5

Hra kurtizán Hra kurtizán Siegfried Obermeier

Borgiové a jejich klan v historii má roli nezapomenutelnou, pestré životní osudy jsou od S.O. parádním stylem jak si prožít s nimi jejich dobu moci.

23.03.2017 5 z 5

Šalamoun a královna ze Sáby Šalamoun a královna ze Sáby Siegfried Obermeier

Titul je historickým pojmem, tak tajemství o jejich vztahu od romanopisce byl darem a stál za to, kouzlo historie je velmi působivé.

23.03.2017 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Pozoruhodné, plné napětí se stupňujícími se variantami otřesných typů smrti spolu s vizemi má tento příběh blízko hororu, ale co, v L.A. tento trend je jaksi z hlediska životního stylu asi pochopitelný, neboť -CITÁT z knihy pro projev vysvětlení, že se zde v L.A. žije jinak, " Nevyrůstala jsi v metropoli kde peníze mluví a kecy běhají maraton." Snad další pro zamyšlení " Chápete, co znamená víra, detektive. Slepá důvěra BEZ pochybnosti a důkazů. To víra nás udržuje na správné cestě." A ještě jeden pro obezřetnost " Pokud je pravda, že se děti učí napodobováním toho co vidí , pak byl její osud zpečetěn už v útlém věku." Hustý nářez .....

22.03.2017 4 z 5

Ďáblova alternativa Ďáblova alternativa Frederick Forsyth

Audiokniha - napínavé až do samého konce, bez sci-fi a hororu, akční i dnes, bohatost děje a detaily ze zákulisí politickomocenských sil jsou zde pravděpodobné a alarmující, i když možná fandí jen jedné straně, a to je asi ten důvod dvacetiletého knižněvydavatelského tabu.
F. F. je cenná hodnota pro jeho fandy.

18.03.2017 5 z 5