ji7967 ji7967 komentáře u knih

Dům v ulici Naděje Dům v ulici Naděje Menna van Praag

Mne tato kniha pohltila. Potřebovala jsem něco, co se příjemně čte a vždy jsem se tak začetla, že jsem pročetla téměř celé odpoledne a měla pocit, že je to hodina. Za mě milá kniha, zajímavá, jiná. A určitě si ji pamatovat budu, dokonce se k ní ráda vrátím. Dějové linie a jejich střídání mi nevadilo, naopak to bylo zajímavé a udrží čtenáře ve střehu. Dějem se prolíná také několik záhad. Za mě výborná.

03.08.2016 4 z 5

Meditace kundalini Meditace kundalini Kathryn McCusker

Skvěle se čte, chytře rozdělená do kapitol, které postupně vedou k celku. Inspirativní. Za mě super.

27.06.2016 4 z 5

Dárce Dárce Lois Lowry

Protože je to kniha pro mládež, je jasné, že byl vybrán jazyk takový, aby se lehce četla a byla dětem srozumitelná. Ale musím říct, že jsem si ji užila i já...a to dítě ani mládež už nějaký pátek nejsem :) Myšlenka je hodně silná, hodně zajímavá. Chvíli jsem cítila závan komunistických let, chvíli beznaděj, chvíli vztek...ale i chvilkami myšlenku, že by to takhle mohlo fungovat (to ale fakt jen chvilkami :-) Doporučuji přečíst v jakémkoliv věku. Po knize dávám film...uvidíme..

06.05.2016 4 z 5

Čmeláci v srdci Čmeláci v srdci Petra Hülsmann

Milá knížka, oddychovka, občas hodně vtipná, ale i smutná. Vývoj příběhu je natolik předvídatelný, že mě při čtení bavilo, jak jsem dopředu vše uhodla a udělala si z toho zábavu :-) Vidím to, jako dobrou předlohu pro romantickou komedii. Nenáročné a přitom příjemné čtení pro ženy. Pokud máte za sebou nějakou těžkou knihu jako já - a chcete si odfrknout něčím dobře napsaným a přitom "netěžkým", pak je to určitě dobrá volba.

20.03.2016 4 z 5

Italské prázdniny Italské prázdniny Jan Werich

Milá knížka. Hodně hlubokých myšlenek. Prostě typický Werich. Hezké čtení.

20.03.2016 4 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Výborná kniha.

20.03.2016 5 z 5

Prodávat je lidské Prodávat je lidské Daniel H. Pink

Za mě super.

12.03.2016 5 z 5

Velké kouzlo Velké kouzlo Elizabeth Gilbert

Knížka se čte krásně, lehce, rychle. Je psaná i formou vyprávění příběhů, což oceňuji. S některými moudry bych až tolik nesouhlasila, ale zřejmě je to tím, že už jsem pár "motivačních" knížek přečetla. Člověk pak má pocit, že se to vlastně stále opakuje dokola. Ale i tak - opakování je matka moudrosti. A to určitě stále platí. Pokud by to byla má první motivační knížka, hodnotila bych o jednu hvězdičku výš. Bohužel má tu smůlu, že první není. Musím ale podotknout, že v závěru je několik kapitol, ke kterým se moc ráda vrátím. Nejen hezky a ladně napsané, ale hlavně s myšlenkami, které si člověk občas musí připomenout. Za mě dobré, nechávám ji ve své knihovně. A dodávám, že mě fascinuje barevnost obálky :-)

05.03.2016 3 z 5

Ájurvéda / Indická medicína v praxi českého lékaře Ájurvéda / Indická medicína v praxi českého lékaře David Frej

Výborná. Doporučuji. A to jak lidem, kteří s ájurvédou začínají, tak i těm, kteří už s ní mají více zkušeností. Skvěle a poutavě napsáno, vysvětleno spousta "problémů"...i přesto, že se některé informace liší od informací z knih Pavla Hlošky, považuji knihu za základ a nutnost pro každého "ájurvédisty" ;)

14.02.2016 5 z 5

Mám skoro dočteno...a musím říct, že je opravdu skvělá. Čte se výborně, osvětlí mnoho "problémů" a je to kniha, ke které je zábavné a poučné se stále vracet. Díky ní půjdu i do receptů od stejného autora.

12.02.2016 5 z 5

Království Království Tom Martin

Knihu jsem taky našla náhodou, zaujalo téma i prostředí. A docela se povedla. Je napínavá, dobře napsaná, člověk se chvílemi bojí (hororové prvky určitě jsou - a hlavně je to vždy o pohledu jednotlivce, hranici hororu může mít každý uplně jinde)..takže dobré, doporučuji jako napínavé čtení. A myslím, že se k ní jednou zase vrátím.

27.01.2016 4 z 5

Volavka Volavka Sharon J. Bolton

Poměrně dlouho jsem se rozhodovala, zda si tuto knihu přečíst - a to jen z důvodů některých komentářů tady. Ale protože jsem četla další dvě knihy autorky a byly skvělé, napínavé a výborně napsané, pustila jsem komentáře k vodě a šla do toho. Určitě doporučuji číst až po přečtení knihy Už mě vidíš? aby čtenář měl víc informací o vztahu Lacey a Marka. Za mě skvělá, napínavá kniha a dobrá detektivka. Stejně jako ostatní od této autorky.

23.01.2016 5 z 5

Samota Samota Natalio Grueso

Výborná kniha, naprosto nečekaná, spousta myšlenek... Dle mého názoru na tom, jak se bude líbit a jak zapůsobí, záleží na aktuálním rozpoložení člověka. Já se k ní rozhodně budu vracet!

15.01.2016 4 z 5

Čtenář z vlaku v 6.27 Čtenář z vlaku v 6.27 Jean-Paul Didierlaurent

Nečekaná kniha. A vlastně skvělá.

07.01.2016 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Hartl mě obecně moc nenadchl, i když v porovnání s Erotikonem se tato kniha četla lépe. Některé vulgarity jsou - na můj vkus - někdy až zbytečné. Ale občas se člověk zasmál a knihy autora se čtou naprosto samy, plynou a občas i celkem baví. Hartl mistrně dokáže popsat situace ze života, skvěle je "vypíchnout" a nenásilně vklínit do děje. Přemýšlela jsem čím to, že zaujme tolik čtenářů..mám pocit, že velkou měrou je mu k dobru, že píše o věcech, se kterými se český čtenář denně setkává a proto je mu blíž. Nebojí se uvést značky, známé osobnosti, pořady v televizi atd...Takže pokud chcete oddychovku a nevadí vám trocha vulgarity, doporučuji. Dala bych 3,5 hvězdičky ;)

04.01.2016 3 z 5

Místo pro tajnosti Místo pro tajnosti Tana French

Přečteny všechny knihy od Tany. Je mistriní psychologie a její detektivky jsou prostě vynikající. Skvěle vykresluje postavy, čtenáře drží stále napnutého.. I přesto se mi tato kniha líbila ze všech autorčiných nejméně. I tak rozhodně doporučuji přečíst.

02.01.2016 4 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Osobně jsem se prokousávala...prokousávala...prokousávala. Nutno autorovi přičíst, že vystihne naprosto dokonale životní situace a skvěle to umí podat. Sám název samozřejmě ukazuje na to, o co v celé knížce půjde, ale na můj vkus příliš utažené za vlasy a často až moc vulgarismů, které by být nemusely. Dočítala jsem jen kvůli své zvědavosti :-) ale podruhé bych si knížku na čtení nevzala. I přes opěvné ódy všech...není to knížka, kterou člověk "musí přečíst, než zemře"....

31.12.2015 2 z 5

Už mě vidíš? Už mě vidíš? Sharon J. Bolton

Přečetla jsem ji za den a půl..což mluví za vše. Je strašidelná, výborně napsaná a rozhodně ne zrovna předvídatelná... Doporučuji, stejně jako Obětinu od stejné autorky.

26.12.2015 5 z 5

Příšerné příběhy vánoční Příšerné příběhy vánoční Chris Priestley

Čtivá knížka na fajn odpoledne a podvečer. Čte se opravdu rychle a lehce, občas docela strašidelná :-) a zábavná...někdy předvídatelná, ale pokud si chcete odpočinout a chytře si počíst, tak rozhodně doporučuji. Určitě zkusím i další knížky od autora.

20.12.2015 4 z 5

Obětina Obětina Sharon J. Bolton

Wow...kniha napínavá od začátku do konce..je to ten druh knihy, od které se prostě nemůžete odlepit, na kterou se celý den těšíte, při čtení jste napnutí jako struna a i když si pořád říkáte "jo, takže to bude takhle, to je jasný"..nakonec je všechno úplně jinak! Výborná detektivka, mohu jen doporučit.

05.10.2015 5 z 5