jjkohoutek komentáře u knih
Příprava kvasu s vysvětlováním podrobností.
Princip destilace a správné destilační zařízení.
Recepty na přípravu kvasu.
Výroba lihovin bez destilace.
ZPŮSOBY MLETÍ KÁVY:
Velmi jemné: jako hladká mouka; příprava v džezvě.
Jemné: jako polohrubá/hrubá mouka; příprava jako espresso.
Střední: neuvádí přirovnání; příprava v moka konvičce.
Hrubé: jako cukr krupice; příprava filtrované kávy.
Velmi hrubé: jako cukr krystal; příprava ve french pressu.
Dál se dočtete o kávě jako rostlině, všem co jí čeká na cestě k vám domů. O různých způsobech přípravy různých káv, základní techniky LATTE ART a pár slov ke kavárnám.
Zabývá se mnoha tématy a to dosti nesystematicky, docela přeskakuje. Nikde nejde na hlubinu, a trochu rušivě působí odbíhání k věcem, na které si vzpomněl (nějaká svědectví). Opravdu důležité věci nepodtrhuje, jen je ve svém knižním výlevu volně zmíní, takže zapadají.
Tuto knihu nemůžu doporučit. Přijde mi jako neustálé omílání důležitosti nechat vstoupit Krista/Boha do svého života. To sice může být pravdivé (podle vašeho vyznání), jenomže v knize nic dalšího v podstatě není. Všechno se odehrává na pozadí. Všechno se dá řešit přijetím Boha do srdce/vztahu, ale autor neříká, co to konkrétně znamená. Všechno odehrává na tuto rádoby spirituální rovinu a slibuje hory doly, aniž by vcházel do reality života a poradil něco vskutku uchopitelného, praktického.
O známkách, po kterých se pozná, že duchovní člověk jde cestou této noci a očisty smyslové:
1. Nenachází libosti a útěchy ve věcech Božích, rovněž tak ji nenachází v žádné z věcí stvořených.
2. Člověk trvale vzpomíná na Boha, a to s úzkostlivostí a bolestnou starostí, s myšlenkou, že neslouží Bohu, nýbrž že couvá, ježto v sobě vidí tu nechut k věcem Božím.
3. Člověk již nemůže rozjímati nebo přemítati smyslem obrazivosti, jak to činíval, aťsi se snaží ze své strany sebe více.