kapllu kapllu komentáře u knih

Pláž v Eltigenu Pláž v Eltigenu Alexandr Ržeševskij

Pláž mě zaujala výjimečně dobrou charakteristikou mladé a krásné Poliny. I když působí sebevědomě, úspěšně, navenek skvěle, tak ani ona o tom nedokáže přesvědčit sama sebe; přesto jinak žít neumí, snad ani nechce. Příběh ničím nevyčnívá, ale možná právě proto působí velmi realisticky a uvěřitelně.

19.11.2012 4 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Spoustu autorů použilo prostředí války ve svých dílech, někomu se to zdařilo lépe a někomu hůře. Petr a Lucie pro mě osobně nic nového nepřinesli, proto hodnotím pouze průměrem.

19.11.2012 3 z 5

Marie a zahradník Marie a zahradník Vladimír Neff

Ač je Neffův jazyk květnatý a líbivý, na tomto dílku jsem neshledala nic výjimečného. Příběh se v poklidu vine, zvraty způsobí povětšinou vrtochy paní Marie, k jejíž povaze mi hodně chybí, a snad i proto jsem tolik tuto novelu neprožívala. Na odpočinkové čtení to je ale skvělá volba.

07.10.2012 3 z 5

Hrbáč Hrbáč Paul Féval

Lagardére je zkrátka neodolatelný hrdina. Kde najdete stejně čestného, věrného, skromného muže, jakým on je a bude i pro další generace čtenářů/možná spíše čtenářek :)?

16.09.2012 5 z 5

Krysař a jiná prosa Krysař a jiná prosa Viktor Dyk

Chvíli jsem si na Dykův styl musela zvykat. Většina povídek mě dokázala zaujmout překvapivým rozuzlením, hlavně Chřástalovo chování se nedá předvídat. Celkový dojem není špatný.

12.07.2012 3 z 5

Manžel slavné ženy Manžel slavné ženy Vladimír Drnák (p)

Knížka se mi moc líbila, dozvíte se mnoho ze života manželů Němcových. Je opravdu obdivuhodné, jaké dílo vytvořila slovutná paní spisovatelka v podmínkách a s manželem, se kterým žila.

02.07.2012 4 z 5

Železný muž Železný muž Paul Féval

Moc se mi líbilo, že žádná z postav není černobílá, každá má několik povahových rysů, dobrých i špatných. V jednu chvíli ji milujete, o chvíli později je tomu přesně naopak. I když nadpřirozené síly obklopují hraběte Ottu, rozhodně mu neubírají na věrohodnosti, spíše umocňují jeho sílu a pověst. V kontrastu s tím nám pan spisovatel předkládá boží síly a dívčí nevinnost. Tento kontrast je však hezky zaobalen do příběhu a jen přispívá k celkově dobrému dojmu.
Opravdu zajímavá knížka, velmi mile mě překvapila mnohovrstevnatostí charakterů jednotlivých postav.

14.06.2012 4 z 5

Drezúra - Perfektní technika Drezúra - Perfektní technika Mitja Demitrij Černač

Hezky vysvětlené cviky, nejvíc jezdci asi pomůže podrobně popsaná fotogalerie, kde jsou nafocené správně, ale i špatně provedené cviky. Doporučuji.

12.05.2012 5 z 5

Lékař léčí, příroda uzdravuje Lékař léčí, příroda uzdravuje Jiří Noha (p)

Škoda že je knížka tak krátká, autor tak nemůže jít moc do hloubky. Vždycky jen tak klouže po povrchu.

09.05.2012 3 z 5

Jana a Dana aneb Uličnice k pohledání Jana a Dana aneb Uličnice k pohledání Věra Řeháčková

Na Janu a Danu nedám dopustit, všechny tři knížky jsou naprosto úžasné. Nevím, kde autorka chodí na ty nápady, buďto byla také takové kvítko nebo má neuvěřitelnou fantazii :) Každopádně doporučuji nejen dětem, i dospělým budou téct slzy smíchu.

07.05.2012 5 z 5

Shiloh je náš Shiloh je náš Phyllis Reynolds Naylor

Krásné vyprávění o přátelství mezi chlapcem a psem. Judd se mění/změnil a čtenář může být součástí této proměny. Ukazuje nám optimismus a naději v lepší zítřky.

07.05.2012 5 z 5

Pan Kaplan má stále třídu rád Pan Kaplan má stále třídu rád Leo Rosten

Ze začátku je kniha skvělá, ale jak už napsali čtenáři přede mnou, tak kniha ztrácí dech, je to zkrátka moc dlouhé. To ale neznamená, že nestojí za to, minimálně první část vás zaručeně rozveselí. Před překladatelem hluboce smekám. Řekla bych totiž, že ani tolik nepřekládal, jako spíše psal zcela novou knihu :). Existuje i podobný seriál (Mind Your Language) a zajímavé je, že ten si vtipnost dokázal udržet až do konce.

07.05.2012 3 z 5

Klec Klec Alberts Bels (p)

SPOILER Tahle kniha se těžko zařazuje do žánrů, je na pomezí detektivky/dobrodružství?/trochu životního mudrování. Autor zvolil zvláštní styl vyprávění, nejdřív popíše událost z pohledu jedné osoby, pak druhé; i když už vlastně čtenář zná hrubou osnovu, tak se stále dozvídá něco nového. Nejzajímavější mi přišla část, kdy je Edmund v kleci, která je obecně vnímána jako vězení, jemu však ve výsledku přináší úlevu a osvobození. Naopak Dindán, ač měl peníze a byl na svobodě, nikdy nezažil opravdovou svobodu, neustále ho svazoval strach.
Ta omáčka okolo není ničím moc výjimečná, spíše jen dokresluje atmosféru, ale pasáž s klecí opravdu stojí za to.

06.05.2012 3 z 5

Pražské mosty Pražské mosty Jan Fischer

Velmi hezky zpracovaná kniha nejen o historickém pozadí pražských mostů, ale i jejich technických parametrech.

18.02.2012 4 z 5

Sousedi Sousedi Jon Davis

Obdivuji autora, přece jen je odvážný, že vydal knížku v jazyce pro něj cizím. Ale to ji právě dělá zvláštní a čtivou, velmi se hodí na depresivní stavy, to si stačí přečíst pár přežbleptů a je vám hned veseleji. Líbila se mi mnohem víc než třeba Pan Kaplan má třídu rád, hlavně proto, že není tak dlouhá, je na obdobné téma a Davis má opravdu senza zážitky. Mávejte si na rozloučenou!

17.02.2012 5 z 5

Fulghum na druhý pokus, ani tentokrát jsem mu nepřišla na chuť. Příště už aspoň vím, po čem v knihovně nesahat :)

17.02.2012 2 z 5

Báječná léta pod psa Báječná léta pod psa Michal Viewegh

Super oddychová knížka, Kvido bere život s nadhledem. Přesto ji nepovažuji za nějak výjimečnou, zkrátka takové oddechové čtení.

13.02.2012 3 z 5

Stín Stín George Owen Baxter (p)

Svěží, bez zbytečných průtahů vyprávějící kniha představuje ukázkovou dobrodružnou literaturu. Najdete tu napětí, akci, lásku, odvahu, vztah s nejkrásnějším zvířetem.. Jen doporučuji.

21.01.2012 5 z 5

Čas ani myš nezastaví Čas ani myš nezastaví Michael Hoeye

Hermux je naprosto úžasný, sýružel jen vymyšlený...

04.01.2012 5 z 5

Gösta Berling Gösta Berling Selma Lagerlöf

Úžasně poutavý styl psaní vás ihned vtáhne do děje. Autorka skvěle spojuje reálné události a trochu toho nadpřirozena a divů přírody v jeden celek.

27.12.2011 4 z 5