keiko33 keiko33 komentáře u knih

Komisař Komisař Paulina Świst

Znovu super, bavila som sa este viac, ako pri prvom diele. Citala som takmer bez prestavky. Stale sa tam nieco deje, ani chvilu som sa nenudila. Tie dotahovacky medzi Radkom Zuzou nemali chybu. Pacilo sa mi, ze autorka pokracovala v deji prvej knihy, len zmenila romanticku dvojicu, no Sedivak ostal. Aj ked dej je pritiahnuty za vlasy, kniha ma strasne bavila.

16.02.2020 5 z 5

Prokurátor Prokurátor Paulina Świst

To bola jazda od zaciatku do konca. Ani chvilu som sa nenudila. Na tie polske mena sa trocha tazko zvykalo, ale dej to vynahradil. Dej bol trocha pritiahnuty za vlasy, skor na americky styl, ale to mi vobec nevadilo, kedze ma kniha bavila. Nieco take, by som od polskej autorky necakala.

15.02.2020 5 z 5

Posedlost Posedlost J. R. Ward (p)

Tak Ward asi nedokaze nic pokazit. Prave naopak. Kazdou knihou je to este lepsie. Mam precitane vsetky knihy od autorky a BCD je moja srdcovka, preto som som bola zvedava s akou novinkou prisla. No totalne ma dostala. Ak ste videli serial 911, tak sa vam to bude urcite pacit. K tomu trocha romantiky a napatia. Ako vzdy, uplne vsetko premyslene do detailov. Takze klobuk dolu pred pani spisovatelkou a prajem este vela knih, uz teraz mam abstak.

14.02.2020 5 z 5

Máme iba dnešok Máme iba dnešok Corinne Michaels

Taky horko-sladky pribeh. Aj ked to skonci stastne, hrdinka si musi prejst tazkou zivotnou cestou. Dojem s knihy mi trochu ubral preklad. Niektore slovenske vyrazy, ktore sa bezne vobec nepouzivaju mi do knihy nezapadali. Inak velmi pekny pribeh.

09.02.2020 4 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Pekny pribeh, ktory je pisany z tej lepsej strany, nie zidovskej. O dievcati, ktore na svoj mlady vek zazilo vela tazkych chvyl, no aj dobrych a snazi sa zit v tak dobre, ako sa da.

03.02.2020 5 z 5

Tisíce planoucích sluncí Tisíce planoucích sluncí Khaled Hosseini

Silny pribeh o zivote a utrpeni afganskych zien, kde autor vyzdvihuje silu zien, ktore dokazu zniest neskutocne utrpenie, nielen kvoli detom. Pribeh o dvoch priatelkach, ktore spojil tazky osud a utpenie, a aj tak boli vdacne, ze nasli jedna druhu. Aj tam bolo vela tazkych nazvoch a vela slov, ktorym som nerozumela, mi tento pribeh dal vela. Je to pribeh, ktory vam urcite utkvie v pamati a zacnete si vazit aj obycajne veci a malickosti kazdodenneho zivota.

27.12.2019 5 z 5

Nesnáším tě Nesnáším tě Vi Keeland

Prva tretina bola super, precitala som ju na jeden nadych, no potom to zacalo stagnovat. Postupne to stracalo stavu a to doslova. Z knihy sa stalo obycajne klise a ten koniec, presladeny ako z romantickeho filmu. Nebolo to zle, ale urcite to nieje kniha, ktora vam svojou vynimocnostou ostane v pamati.

19.12.2019 4 z 5

Říjnový seznam Říjnový seznam Jeffery Deaver

Ako celok to zle nebolo, ale autorov styl mi nevyhovoval. Prve 4/5 knihy bola dost nuda. Doslova som sa nutila to citat. Zvrat nastal az v nejakej 4 kapitole, ked sa to vsetko zacalo vyjasnovat. A kedze zaciatku som nevenovala velku pozornost, tak som si znovu musela precitat kapitolu na zaciatku knihy, cize poslednu. Proste toto ma neohurilo. Nebyt vyzvy, urcite knihu neprecitam.

16.11.2019 3 z 5

Letní romance Letní romance Julie James

Pekny pribeh, cital sa rychle, ale nebolo to ono. Akosi mi tento pribeh vobec nezapadal do tejto serie. Chybala tam poriadna zapletka. Cely pribeh sa tocil okolo najdenia Zoeinho otca a pripominania, ze obaja nechcu vazny vstah.

10.11.2019 4 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Ako pribeh to zle nebolo, ale spracovanie, strasna nuda. Pri prelinani minulosti s pritomnostou som sa stracala a dej ma vobec nezaujimal. Niektore pasaze som preskakovala. Serial som nevidela, takze porovnat neviem, aj ked pochybujem, ze to bude vacsia nuda ako kniha.

08.11.2019 1 z 5

Spasitel Spasitel J. R. Ward (p)

BCD je moja srdcovka, takze kazda nova cast je pre mna, ako pohladenie pre dusu. Neporovnavam, ktora cast je lepsia, jednoducho dakujem autorke za kazdy novy pribeh, kedy sa mozem myslou preniest do tohto uzasneho sveta. Tentoraz sa autorka dotkla temy pokusov na upiroch, co bola zaujimava zmena. Skladam poklonu, nad jej genialnou fantaziou a uz teraz sa tesim na pokracovanie. P. S. Zboznujem Lassitera a Rhagea a ich humor.

08.11.2019 5 z 5

Ukradnutý bozk Ukradnutý bozk L. J. Shen

No jedno sa knihe upriet neda. Citala sa rychlo. Pribeh bol super, hoci v nom bolo vela klise. Na zaciatku sa nenavidia, postupne sa do seba zalubia. On je proti vstahom a nikdy nechce deti. Ona vsak vsetko zmeni. Jedine co je tu nove, je to, ze sa senator zalubi do mafianovej dcery. To tu este nebolo. Mozno, ze by som aj dala 5*, no ten slovensky preklad bol katastrofa. Tie niektore slovne vyrazy, my doslovne trhali oci. Skoda, ze kniha nieje v cestine.

02.11.2019 4 z 5

Nenávist Nenávist Chris Carter

Cartera zboznujem, na kazdu novu cast netrpezlivo cakam, hlavne po zakonceni tej poslednej. Zloba je moja naj od Cartera, takze na Luciena som sa velmi tesila. No nakoniec to bolo sklamanie, teda prve 3/4. Koniec bol ako vzdy super. Otravovali ma opisy z minulosti o ktorych som uz vedela, opisy Luciena, co planuje a celkovo tej pomste chybala stava. Bezne mi trva precitanie Cartera 2-3 dni, teraz to boli 2 tyzdne, co hovori za vsetko. Takze za mna len 4*, aj to preto, ze autora zboznujem, inak by to bolo tak 3*. Tento Carter, proste akokeby ani Carter nebol. Chybalo mu mrazenie, odhalenie vraha nakoniec. Proste tu chybali Carterove zimomriavky.

31.10.2019 4 z 5

Ďáblova dcera Ďáblova dcera Lisa Kleypas

Od pribehu Westa a Phoebe som cakala viac. Bola to taka rozpravka so stastnym koncom. Citalo sa to rychle, ale cosi tomu chybalo. Pacilo sa mi ako autorka preplietla pribeh s cakankou Evie a Sebastianom.

14.10.2019 4 z 5

Hvězdný šéf Hvězdný šéf J. D. Hawkins

Zaciatok bol super, to napatie medzi nimi,no postupne to zacalo upadat. Cole je prisny a puntickarsky,no po zapleteni s Willow obrati o 360 stupnov. Vhupnu na to hned ako sa spoznaju, ved co na tom, ze je jej sef a ma urcitu povest. Zrazu je az velmi sladky a romanticky. Chcelo to trochu chodenia okolo, nejake napatie medzi nimi. Bolo to take rychle a nemastne, neslane. To, ze to pisal chlap ma prekvapilo, vobec mi pribeh k chlapovi nepasuje. Ocenujem recepty, to bolo asi jedine prepracovane v tejto knihe. Nechapem, preco sa u nas vydavaju knihy so slabsim hodnotenim, ked su ovela lepsie knihy. Tato kniha je taka jednohubka na jedno poobedie, no nic viac ako jednoduchu oddychovku necakajte.

31.08.2019 3 z 5

Vražda podle seznamu Vražda podle seznamu Julie Garwood

Prvych 100 stran bolo take zoznamovanie, co ma trocha nudilo. Ale od prveho emailu a zoznamenia Aleca a Regan, uz to zacalo byt napinave. Pribeh mal vsetko. Bolo to napinave, so stipkou romantiky a prekvapivym koncom. No aj tak mi tam nieco chybalo. Ako zvyknem hovorit. Chybala tomu stava. Predchadzajuce casti boli lepsie.

29.08.2019 4 z 5

Vše pro lásku! Vše pro lásku! Lisa Kleypas

Pekne ukoncenie serie cakanky, ale co sa tika pribehu, nicim neohuril.

25.08.2019 4 z 5

Jarní skandál Jarní skandál Lisa Kleypas

Pekny pribeh medzi zasnivanou Daisy a ctiziadostivym Matthewom.

25.08.2019 4 z 5

Zimní naděje Zimní naděje Lisa Kleypas

Zatial najlepsia cast. Mam rada napravanie nenapravitelnych zhyralcov a este viac, ked sa daju dokopy so sivou myskou. Po minulej casti, mi bol Sebastian nesympaticky, ale v tejto, som si ho oblubila. Nezvykle prostredie herne a rychla svadba dohodou bez lasky, kde sa postupne manzelia do seba zamiluju, dodava pribehu pritazlivost.

23.08.2019 5 z 5

Kouzlo podzimu Kouzlo podzimu Lisa Kleypas

Lepsi, ako prvy diel, no cakala som viac roztrzok medzi Lillian a Markusom. A nakoniec by som privitala trochu spolocneho zivota, ako sa Lillian prisposobuje svojmu novemu stavu. Ale aj tak autorka pekne spojila dve uplne odlisne povahy, ktore sa nakoniec pekne doplnali. Neskrotnu a tvrdohlavu Lillian a uhladeneho, nepristupneho Markusa, ktory dba na dodrziavanie pravidiel a etikety. Ocenujem zaujimavy koniec, ktory vas hned navnadi na dalsi diel.

22.08.2019 4 z 5