kilometr kilometr komentáře u knih

Nezbytné věci Nezbytné věci Stephen King

Magie-nejde tu vlastně o magii?Nepochybně o magii černou,zlou,magii,jejímž účelem není lidi překvapit a rozesmát,nýbrž udělat z nich rozběsněné a útočící býky-ale je to pořád jen magie.Zneužitá a hlavně přes výborný námět ve finále tak zpatlaná,že by se pejsek s kočičkou(pavoukem) divily.Má 46 přečtená "Kingovka" a zatím suverénně nejhorší.10%.

23.02.2018 1 z 5

Letiště Letiště Arthur Hailey

Parádní čtení.100%.

22.02.2018 5 z 5

Jaro kriplů Jaro kriplů Daniel Rušar

Těžko říct,komu má tato kniha prospět a hlavně co si z ní má čtenář kromě kroucení hlavou odnést.

20.02.2018 odpad!

Lord Mord Lord Mord Miloš Urban

Poměrně zdařilá a čtivá kniha s nezapomenutelnou hláškou.60%.

20.02.2018 3 z 5

Neuvěřitelné příhody z hor Neuvěřitelné příhody z hor Martin Úbl

Příjemná kniha,u které na chvilku zatoužíte vydat se s hrdiny zdolávat vrcholky hor a poznávat kraje neprošlapané.85%.

08.02.2018 4 z 5

Preč! Preč! Preč! Preč! Jana Beňová

Knihu jsem přečetl jen proto,abych si udělal zářez do letošní čtenářské výzvy.Než jí doporučit,to raději zdrhám preč!preč!rýchlo preč!!

08.02.2018 2 z 5

Láska na lokální železnici Láska na lokální železnici Boris Dočekal

První dvě povídky se mi líbily velmi.Zbývající tři mě ale vůbec nebavili a Majstrštyk to taky nezachránil.40%.

08.02.2018 2 z 5

Conan Conan Robert Ervin Howard

"Ty rány by stačili zahubit tři obyčejné muže,avšak on,podobný divokému býku,bojoval dál s nezměněnou silou".80%.

06.02.2018 4 z 5

Karel Čapek v slzách a věčnosti Karel Čapek v slzách a věčnosti Michaela Košťálová

Takhle si představuji knihu o významném člověku,kterýmž Karel Čapek rozhodně byl.90%.

30.01.2018 5 z 5

Karolína Plíšková: Život na Olympu Karolína Plíšková: Život na Olympu Petr Čermák

Naprosto zbytečná kniha,která odhalí velmi málo z toho na co jsem se jako čtenář těšil.10%.

30.01.2018 1 z 5

Moře Moře John Banville

I přes to,že za tuto knihu autor získal britskou literární cenu,tak kdovíjaké počtení to teda nebylo.60%.

24.01.2018 3 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Potopení Gustloffa je největší námořní tragédie,a přesto o něm svět nic neví....jenže tímto přihlouplým příběhem se asi sotva co změní.Postava Alfreda je nedůstojná příběhu.Bída se tu setkala s vypravěčskou nouzí.10%.

24.01.2018 1 z 5

Poslední pád Mistra Materny Poslední pád Mistra Materny Václav Erben

Dobře napsaná detektivka,která nenudí.Jen těch postav je v knize jak na orloji.60%.

17.01.2018 3 z 5

Smrt ve zlaté kleci Smrt ve zlaté kleci Martina Frühaufová

Sotva průměrná detektivka,plná klišé a chytající se kdejaké berličky.A ten závěr.....ACH JO :-(.

08.01.2018 1 z 5

Roman Kreuziger - Hvězda pelotonu Roman Kreuziger - Hvězda pelotonu Petr Čermák

Příběh o našem nejlepším silničním cyklistovi by si zasloužil lepší knihu.Takhle dojela jen do půlky kopce.60%.

02.01.2018 3 z 5

Zvlčení Zvlčení Antonín Bajaja

Přečteno díky čtenářské výzvě 2018 a nejenže mile překvapila,ale moc se i líbila.80%.

Kráva nebeská Kráva nebeská David Duchovny

Je to hlavně ještě na farmě velmi hezky vymyšlené,vtipné hlášky krávy,která nechtěla být spolu se svými zvířecími kamarády pouze obědem.70%.

Nespoutané mládí Nespoutané mládí Marie Havelková

Prostě povedený dívčí románek,který jednou za čas neuškodí nikomu.70%.

02.01.2018 4 z 5

Vánoční říše Vánoční říše Joe Hill (p)

Kniha se začátku četla parádně,ale jak už je téměř tradicí,opět neuvěřitelně zpackaný závěr,který autor i přes opravy prostě nezvládl.

29.12.2017 3 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Být herákem a heračkou je přeci tak cool!Dobře vyprávěná kniha,ze které vám je občas na blití,ale rozhodně bych žádného z "hrdinů" nelitoval.80%.

08.12.2017 4 z 5