kilometr kilometr komentáře u knih

Germinal Germinal Émile Zola

Další mistrovské dílo,stejně dechberoucí jako Zabiják.Tolik bídy,strachu,hladu a přesto neuvěřitelně živoucí a lidský příběh.100%.

22.06.2015 5 z 5

Snídaně šampiónů Snídaně šampiónů Kurt Vonnegut Jr.

Velice zábavná kniha,ke které se určitě vrátím.I když tedy Martini moc nemusím a snídám po svém.95%.

22.06.2015 5 z 5

Ponorka Ponorka Lothar-Günther Buchheim

Důvěrně popsaný život na ponorce,který bere dech.U strany 300 jsem dostal mořskou nemoc a musel z ponorky i přes protesty kapitána vystoupit......70%.

16.06.2015 4 z 5

Nebeští jezdci Nebeští jezdci Filip Jánský (p)

Prostě nádherná kniha,kterou je zbytečné hodnotit.To se musí číst!Mistrovské dílo.100%.

16.06.2015 5 z 5

Hodiny v mlze Hodiny v mlze Jan Cimický

Velice pěkný příběh líčící osudy Karla a jeho lásky Gábiny.Dva zamilovaní,jsou díky vpádu spřátelených odděleni proti své vůli od sebe a láska.....90%.

16.06.2015 5 z 5

Milionář Milionář Tommy Jaud

Ze začátku jsem se párkrát dost nahlas zasmál,ale osudy Simona a jeho pohádkové zbohatnutí na konci mě přišlo velmi úsměvné a málo pravděpodobné.Škoda trochu opomenuté romantické linky,která by byla rozhodně zajímavější a v závěru jsem ji nevěřil ani za mák.40%.

22.05.2015 2 z 5

Sedlákův soud Sedlákův soud Martin Jensen

Dost nudný detektivní román.Halfdan si sice získal mé sympatie(oba máme rádi pivo),ale ostatní postavy mě vyloženě nudily a bylo mi dost putna,kdo bude nakonec vrahem.35%.

22.05.2015 2 z 5

Ochránce Ochránce Robert Crais

Kniha mě tedy nenadchla,takže se dost divím vysokému hodnocení.Asi v polovině to šlo po vydařeném začátku do ....(špatným směrem).Takže můj milý Joe Pike si chvíli počká,tedy jestli se vůbec dočká toho,že si přečtu nějaký jeho další příběh.25%.

12.05.2015 1 z 5

Falešný agent Falešný agent Alex Berenson

První kniha od tohoto autora mě zaujala a hodně se mi líbila.Tak se opět těším na shledanou.100%.

12.05.2015 5 z 5

Doktor Proktor a prdicí prášek Doktor Proktor a prdicí prášek Jo Nesbø

Opravdu převelice zábavné a správně ulítlé.Další díly určitě nevynechám.101%.

29.04.2015 5 z 5

Seznam smrti Seznam smrti Frederick Forsyth

První polovina knihy výborná,ale jak se blížilo finále,tak mě to přestalo nějak bavit a měl jsem co dělat,abych knihu dočetl.60%.

22.04.2015 3 z 5

Český pivní atlas Český pivní atlas Kryštof Materna

Velmi zajímavá kniha,která mapuje "souboje" českých pivovarů o pivaře.100%.

04.04.2015 5 z 5

Plavovláska Plavovláska Mika Waltari

Ani jedna z povídek mě vyloženě neuchvátila.Zatím nejslabší Waltari.55%.

04.04.2015 3 z 5

Cizinec přichází Cizinec přichází Mika Waltari

Pro takové knihy,jako je tato,stojí za to číst.Skvělá kniha a Waltari mě i napodruhé dostal.100%.

20.03.2015 5 z 5

Pátá čtvrtina (11 povídek) Pátá čtvrtina (11 povídek) Stephen King

Některé nápady a povídky skvělé,některé nestojí ani za komentář a zapamatování.50%.

20.03.2015 3 z 5

Brazilský deník Brazilský deník Jaromír Bosák

Ideální kniha na cestu do Brazílie.No a jelikož si moho říct,že tam jsem taky nebyl,tak díky téhle knize jsem k této fotbalem žijící zemi přivoněl.90%.

Sama proti času Sama proti času Radka Červinková

Krásná kniha,nejen pro ty,co Martinu Sáblíkovou obdivují.90%.

Zázračný Josef Zázračný Josef Mika Waltari

Kniha se mi moc líbila.Bylo to takový příjemný čtení,kde každá stránka pohladí a dokud nemáte přečteno,tak knihu neodložíte.Kniha měsíce Únor 2015.95%.

Žádný sex, je úterý Žádný sex, je úterý Tracy Bloom

Povedená kniha,s fajn hláškami(ta o pivu a Anče se mi líbily nejvíc),kde to trochu kazí neuvěřitelně nezvládnutý závěr.Už při první kontrakci Katy,mi bylo jasné jak to skončí.65%.

03.03.2015 3 z 5

Můj syn Vladimír Čech - Příběh nejslavnějšího českého milionáře Můj syn Vladimír Čech - Příběh nejslavnějšího českého milionáře Heda Čechová

Krásná knížka maminky Hedy Čechové,která s láskou vzpomíná na trampoty,které zažili a nebo zažil její milovaný syn sám.Sám jsem byl překvapen,kolik věcí jsem měl s panem Čechem společného(Slavia,turistika a pivo).Pro mě jasná volba na Knihu roku 2014!A děkuji.100%.

17.02.2015 5 z 5