Knihom_olka_ Knihom_olka_ komentáře u knih

Malum – část druhá Malum – část druhá Amo Jones

Tak tohle bylo něco...?
Abych pravdu řekla, tak s odstupem času se mi oba Malumové zdají být na stejné úrovni, jenže každý měl v sobě něco jiného, co mi bralo dech.
Jako vždy to byla jízda a čtení jsem si užila, přestože se mi tento díl četl asi nejpomaleji. Tillie a Natea jsou jako dinamit, nikdy nevíte, kdy to bouchne, a přesto nemůžete odtrhnout oči. Byly tam scény, které mě dohnaly k slzám, i scény, u kterých mi málem zkolaboval orgán smíchu (kdo viděl SpongeBoba, tak pochopí). Celá kniha byla jako vždy napínavá od začátku až do konce. A ta odhalení? Málem jsem skončila, jak by řekla Amo, dva metry pod zemí. Už se nemůžu dočkat dalších dílu, jelikož tenhle za sebou zanechal cestu plnou otázek a já si nemůžu pomoc, a chci se po ní hned vydat.
Takže abych to shrnula, nikdy nelituju toho, že jsem se do Aminých knih zamilovala.

18.01.2022 4 z 5

Malum – část první Malum – část první Amo Jones

Dávám 4,5 ⭐
Když jsem dočetla Šepot mrtvých, musela jsem si dát od Amo pauzu. A teď když jsem se vrátila k "pátému" dílu, jsem za ni byla ráda.
Amo naprosto zbožňuju, její knihy jsou plné akce, zvratů a... Ehm, asi víte co myslím. A tak to bylo i u Maluma. Příběh Tillie a Natea jsem hltala očima, přesto mám prozatím blíž k Madison a Bishopovi.
Celý děj je jako vždy skvěle promyšlený. Chvílemi se mi chtělo brečet a jindy zase smát.
Její knihy bych přirovnala k horské dráze, protože tak to je. Užíváte si to, chvíli se vám chce zvracet, chvíli křičet, ale skončí to tak rychle, že to chcete znova. Takže tak je to i s Malumem.
Pokud milujete Amo stejně jako já, tak prostě nemůžete být zklamání.
Půl hvězdy si nechávám jako rezervu na další díl, který upřímně nevím, kdy si přečtu, jelikož mě autorka tímto dílem zabila a zase oživila.

03.01.2022 4 z 5

Neprofesionál Neprofesionál J. D. Hawkins

Dávám tři a půl hvězdy z pěti. Nemůžu říct, že by mě to nebavilo, ale od určitého počtu přečtených knih máte zkrátka vyšší nároky. Samozřejmě jsem nečekala žádné WOW, protože přece jen to bylo něco přes dvě stě stran. Ale i tak mi tam něco chybělo.
Zápletka byla na můj vkus hrozně slabá (asi jako pes, co má dvě nohy zlomené, takže nemůže normálně chodit). Je pravda, že jsem původně čekala, že to bude erotický román, sice tam byly nějaké žhavé scény, ale nic co by odpovídalo obálce.
Abych tady řekla i něco dobrého, byly mi sympatické obě hlavní postavy. Owen a jeho humor a Margo a její kuráž.
Takže abych to shrnula, byla to milá oddechovka s krásným koncem, ale přece jen už chci něco víc.

14.10.2021 3 z 5

Polámaná loutka Polámaná loutka Amo Jones

Tak jakože tohle... Jsem z toho úplně mimo a ještě jsem se nerozhodla jestli v dobrém nebo skvělém Ale děj byl luxusní a postavy naprosto neodolatelné, ale přesto to mělo nějaké malé dírky... Jakože třeba ten špatný příděl informací... Buď nevím nic, nebo je toho tolik, že to nedává smysl. Přesto je to malá výtka vzhledem k tomu, kolik je tam toho dobrého. Vážně jsem z toho nadšená, i když první díl byl o špetku lepší. Vážně bych se chtěla seznámit s autorkou, ale možná radši ani ne... A ten konec?! Vlastně jsem ho ani moc nepochopila, ale stejně to byla bomba. Aspoň jsem z něj nadšená a napíná mě to na další díl Přesto... Málem jsem skončila na jipce
Takže abych to shrnula, tento díl se mi zase moc líbil a jsem hrozně zvědavá, jak to bude pokračovat, přestože to bude mít určitě velký vliv na mé zdraví...

28.06.2021 5 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Tak tohle bylo něco! Série Dvory byly mé první knihy od Maas a musím říct, že je to autorka s velkým "A". Dvory jsou zatím nejlepší série jakou jsem kdy četla. Už první díl mě naprosto očaroval a stejně tak další díly. Poslední díl byl úžasným zakončením Feysand ságy. Rozhodně jsem si tuhle jízdu plnou fantasy užila a jsem si jistá, že si ji do budoucna přečtu s chutí znovu.

20.06.2021 5 z 5

Stříbrná labuť Stříbrná labuť Amo Jones

Tak tohle jsem nečekla! Tato kniha mě naprosto pohltila. Jako né, že by byla bůhvíjak skvělá, ale měla všechno, co od odpočinkového čtení chcete (možná ještě něco navíc). Moc se mi líbila, a proto néchapu, proč je tak neznámá a špatně hodnocená. Postavy měly spoustu chyb a chovaly se jako opravdoví puberťáci, proto působily tak reálně. Děj byl dobrý, ale pár nedostatků teda měl, přesto se to nakonec všechno vyvážilo. Knihu jsem si moc užila a můžu ji jenom doporučit, už se moc těším na další díl.

02.06.2021 5 z 5

Dávám ti své tělo - Jak píšu milostné scény Dávám ti své tělo - Jak píšu milostné scény Diana Gabaldon

Kniha obsahuje spoustu zajímavých poznatků od zkušené autorky. Nebylo to vůbec špatné, ale je to určeno pro lidi, kteří chtějí začít psát třeba romány. Bylo to zajímavé a doufám, že jsem si z toho odnesla alespoň něco...

02.04.2021 3 z 5

Zničená Zničená Rachel Van Dyken

Tak tohle bylo pěkný.
Upřímně vzhledem k obálce a anotace, jsem čekala, že to bude něco víc spicy, ale nemohla jsem se mýlit víc.
Upřímně tohle by byla fajn romantika na odpoledne, kdybych od toho nečekala něco úplně jiného (mrk mrk).
Tak nějak mi všechno přijde průměrné, postavy, děj i zápletka.
Jediné, co mě vážně dohánělo k šílenství, bylo to haló kolem sexu... Jako upřímně z toho mi vlasy trčely do všech stran.
Jinak to tak nějak ušlo. Asi to nejlépe vystihuje slovo Fajn. Do dalších dílů se ale nepustím.

27.02.2023 3 z 5

Dohoda Dohoda Paulina Świst

Tahle kniha je hrozně specifická, a proto věřím, že spoustě lidem nemusela sednout, přesto u mě přišla v ten pravý čas, a tak jsme ji dokázala docenit.
Hlavní hrdinka mi přišla na jednu stranu skvělá a vtipná, na druhou toho na mě z její strany bylo občas trochu moc. Její myšlenkové pochody jsem občas nepobírala, přesto mi to nějak zvlášť nevadilo.
Pointa už za mě byla lehce slabší. Taková lehce zplácaná a zmatená. Co jsem ale opravdu nedávala, byla ta polská jména. Nic proti, ale hrůza. Hlavní hrdiny jsem si oblíbila celkem oba, ale jsem rozhodně tým Pavel, jelikož Ramses byl na mě až moc toxický.
Konec se mi taky líbil, a nechal toho dost otevřeného, a tak jsem zvědavá, jak to bude pokračovat.

19.11.2022 4 z 5

Dvůr mrazu a hvězd Dvůr mrazu a hvězd Sarah J. Maas

S touhle knihou jsem dost dlouho otálela, protože kdo by se chtěl loužit s Feysand? Ale je to tady... Knížka mi přišla moc pěkná, a myslím, že pokud jste stejně velcí fanoušci Dvorů jako já, tak nemusíte vůbec váhat, protože tohle si užijete.

18.07.2021 5 z 5

Smlouva na lásku Smlouva na lásku Alessandra Torre

No... Ani po dočtení knihy si nejsem úplně jistá svým názorem. Musím říct, že když jsem to četla, tak mě to bavilo a šlo to rychle, jenže když se podívám zpětně...? Myslím si, že tato kniha měla velký potenciál, ale autorka se na to vykašlala a místo toho se rozhodla napsat sbírku se*u. Vynechala skvělé scény (např. když byli v Nashvillu), které mohli posunout děj a sblížit hlavní postavy, ale ne... Místo toho popisuje její každodenní nudný život, který se točí jenom kolem se*u. Zápletka taky nebyla vůbec špatná, ale vyřešila se během pár stran "jako by nic". A potom to s tím Drewem?! Jakože co?
No takže abych to shrnula, ani nevím co se mi na knize líbilo, možná to, že přišla ve spravný čas. Jestli si chcete knihu přečíst, tak jen na vlastní nebezpečí...

18.07.2021 3 z 5